خانه داری

چند ترفند کم هزینه برای تبدیل خانه به سالن یوگا

سالن یوگا یکی از محیط هایی می باشد که توصیه می شود تا افراد حتما در محیط خانه خود داشته باشند. وجود این سالن در محیط خانه موجب می شود تا افراد برای مدت زمان اندکی هم که شده از دغدغه های زندگی دور شده و بتوانند اوقات آرامی را برای آرامش جسم و روح خود صرف نمایند. اما سوال اینجاست که جهت تبدیل نمودن خانه به یک سالن یوگا چه راهکارهایی وجود دارد؟ در این مقاله قصد داریم تا به این سوال پاسخ دهیم.

روش های کم هزینه برای تبدیل محیط خانه به سالن یوگا

اگر شما نیز مایل هستید تا با روش های کم هزینه، محیط خانه خود را به یک سالن یوگا تبدیل نمایید، لازم است تا از پیشنهاد بیان شده در زیر استفاده کنید.

قطعا برای شما نیز این سوال مطرح است که چگونه فضای خانه را با بودجه کم به محیطی مناسبی برای یوگا تبدیل کنیم. در این مقاله نحوه ایجاد یک سالن یوگا تشریح می شود،

  •  تشک و لوازم ضروری یوگا

تشک و لوازم یوگا-گرین لیست

یکی از اولین چیزهایی که هنگام انتقال تمرین به خانه متوجه می شویم کمبود وسایل یوگا است. برای داشتن یک سالن یوگای معمولی در خانه لازم است تا شما تشک و لوازم یوگای مخصوص را داشته باشید.

در زمان خرید تشک یوگا برای خانه دقت نمایید، گزینه هایی را انتخاب نمایید که دارای کیف حمل کننده هستند. این موارد می توانند به راحتی جابجا شوند از همین رو می توان آنها را در هر محیطی قرار داد.

  • نورپردازی

نورپردازی خانه برای یوگا-گرین لیست

نور عامل بزرگی در تنظیم جو سالن یوگا است و باید مطمئن باشید که در محیط خانه خود نیز این مورد را در اختیار دارید. اتاق شما باید دارای نور سقفی سنتی باشد، برای ایجاد نورهای طبیعی لازم است تا از ریسه های زمینی یا شمع های خوش بود استفاده نمایید. شمع ها فوق العاده هستند و می توانند بوهای خوبی را منتشر کنند، اما در نظر داشته باشید که برای ایجاد سالن یوگا می توانید از نورهای تعبیه شده در کف استفاده نمایید، عموما چراغ هایی که در اطراف شما هستند و بر روی زمین قرار می گیرند، گزینه ای عالی محسوب می شوند.

  • گیاهان

تاثیر گیاهان در سالن یوگا-گرین لیست

گیاهان برای فضای سالن یوگا عالی هستند. گیاهان برای افزودن سر زندگی به هر فضایی فوق العاده می باشند، آنها به تصفیه هوای خانه شما کمک می کنند. ساکولنت ها گزینه بسیار خوبی برای شما هستند زیرا سالم و زنده نگه داشتن آنها آسان است و به نظر نمی رسد که زمستان ها و هوای سرد آنها را تحت تاثیر قرار دهد. برای ایجاد سالن یوگا در خانه، کاکتوس ها نیز می توانند انتخاب هایی خوبی باشند زیرا به نور زیاد نیاز ندارند اما می توانند به راحتی فضای شما را تغییر داده و مایه شادی و نشاط شوند.

  • رایحه

استفاده از رایحه در سالن یوگا-گرین لیست

آروماتراپی برای تمرین در سالن یوگای خانگی بسیار مهم است. این مورد در کلاس های یوگای ورزشی نیز الزامی می باشد. این مورد سطح کلاس یوگا را تا حد زیادی بالا می برد تا جایی که امروزه اغلب از این مورد در ورزشگاه های پیشرفته نیز استفاده می شود. برای آروماتراپی در سالن یوگا اسانس متفاوتی را با هر عطری می توانید خریداری نمایید تا فضای کلاس شما را ارتقا دهد. این مورد برای ورزش کردن در خانه نیز بسیار مهم می باشد. از جمله اسانس های پرطرفدار در این راستا اسطوخودوس، اکالیپتوس و مواردی از این قبیل هستند که می توانند باعث ایجاد صلح و آرامش می شود.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین روغن ماساژ با معرفی مدل های باکیفیت و خالص

  • موسیقی

استفاده از موسیقی در یوگا-گرین لیست

برای ورزشکاران موسیقی خوب در حین یوگا در ایجاد ذهنیت مثبت مهم و موثر است. ما مطمئنیم که موسیقی مناسب واقعاً می تواند تمرین یوگای خانگی شما را تقویت کند. لازم است تا برای این مورد از گزینه های مناسب که باعث ایجاد حس آرامش در شما می شوند، بهره ببرید. بسیاری از افراد در سالن یوگای خانگی خود از گزینه های آنلاین استفاده می نمایند. البته می توان با جستجو در اینترنت نیز گزینه های مناسب را دانلود نمود. برای پخش موسیقی می توانید از بلندگو یا بلوتوث استفاده نمایید. میزان بلندی صدا نیز به نوع مدیتیشن شما وابسته است. امروزه اغلب ورزشکاران از موارد قابل حمل استفاده می نمایند که هزینه آنها به مراتب بسیار مقرون به صرفه می باشد.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین هدفون بی سیم با معرفی مدل های باکیفیت و ارزان

  • استفاده از دستورالعمل مناسب در سالن یوگا

استفاده از دستورالعمل مناسب در سالن یوگا-گرین لیست

یافتن آموزش مناسب یا معلم «مجازی» در سالن یوگای خانگی بسیار مهم است. این مورد را برای در بودجه بندی خود در نظر داشته باشید. بسیاری از افراد از گزینه های آنلاین استفاده می نمایند اما در مقابل می توانید از افراد حقیقی نیز بهره ببرید. برای یافتن گزینه مناسب می توانید از پکیج های موجود در اینترنت نیز استفاده نمایید که مقرون به صرفه می باشند. اگر شما یک یوگی خوب هستید، نداشتن معلم ممکن است مشکل بزرگی نباشد. با این حال، برای مبتدیانی که خواهان شروع این مسیر هستند، داشتن معلم خوب در سالن یوگا خانگی مهم می باشد، برنامه های زیادی امروزه در اینترنت وجود دارند که می توانید از آنها استفاده نمایید. بعضی از آنها دارای فرصت تست هستند.

  • ایزوله کردن محیط

ایزوله کردن سالن یوگا-گرین لیست

یکی از موارد مهم دیگری که در ایجاد سالن یوگای خانگی نقش مهمی دارد، ایزوله بودن محیط می باشد. شما باید فضایی را برای خود انتخاب نمایید که در آن هیچگونه سر و صدا و شلوغی وجود نداشته باشد. گاها نیاز است تا برای رسیدن به این هدف از پنجره های دو جداره استفاده نمایید. گاها نیاز است تا از عایق های مخصوص دیوار استفاده نمایید. این موارد با توجه به محیطی که آن را برای تمرین های یوگای خود انتخاب می نمایید، متفاوت هستند. در همین راستا توصیه می شود تا برای صرف هزینه کمتر از محیط هایی استفاده نمایید که سکوت در آنها رعایت شده باشد.

جمع بندی

در خصوص ایجاد سالن یوگا داخل خانه گزینه های زیادی وجود دارد که می توانید در نظر بگیرید. اما این بین برخی از موارد دارای اهمیت بیشتری هستند که در بلا به آنها اشاره شده است. توصیه می شود برای ایجاد یک سالن یوگای خانگی از موسیقی، عطر، تشک مخصوص و گل غافل نشوید. این موارد می توانند فضای خوب و آرامی را برای مدیتیشن شما فراهم آورند.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=22797]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا