خانه داری

بهترین راه تمیز کردن شیشه و آینه با معرفی ترفندها و ابزار کاربردی

تمیز کردن شیشه از جمله فعالیت‌های سخت و زمان‌بر در نظافت منزل به شمار می‌آید. زیرا بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی، شاهد نشستن مجدد گرد و غبار بر روی سطوح شیشه و آینه‌ای می‌شوید و تلاش شما برای پاک تمیز کردن آینه و شیشه با شکست مواجه خواهد شد.

شما با رعایت چند ترفند کلی و پیروی از قوانین زیر که در ادامه به آنها پرداخته می‌شود، می‌توانید به راز این سوال که ((چگونه شیشه و آینه‌ها را برق بیندازید؟))، پی ببرید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین دستمال میکروفایبر با معرفی مدل های باکیفیت

آشنایی با ترفندهای پاك كردن شيشه پنجره و آینه‌ها:

  • زدودن گرد و غبار از روی سطوح:

نشستن گرد و غبار بر روی شیشه و آینه، مشکلی است که همه ما با آن مواجه بوده‌ایم. قبل از اینکه شروع به انجام فعالیت نمایید، اول از زدودن گرد و خاک از روی شیشه و آینه‌ها شروع کنید. زیرا در غیر اینصورت، هر چقدر هم از مواد پاک‌کننده جهت تمیز کردن این سطوح استفاده کنید، کار شما بی فایده خواهد شد.

  • تمیز کردن شیشه و آینه از بالا به پایین:

یکی از ترفندهایی که هنگام تمیز کردن این دسته از سطوح به کار می‌رود، شستشوی آنها از بالا به پایین است. برای این روش از مواد ‌پاک‌کننده مانند: شیشه پاک‌کن استفاده نموده و با اسپری کردن آن بر روی سطوح، از بالا به پایین کار شستشو را انجام دهید.

  • پاک کردن سطوح شیشه‌ای در روزهای ابری:

شاید برای شما سوال پیش بیاید که چرا در روزهای ابری، باید این کار انجام شود؟ جا دارد که بگوییم در روزهای آفتابی، گرمای خورشید باعث تبخیر مواد شوینده از روی سطح شیشه‌ای شده که در نهایت شاهد لکه‌های بیشتری بر روی آن خواهید بود. حتی‌الامکان، تمیز کردن شیشه و آینه‌ها را به روزهای بارانی موکول نمایید.

  • استفاده کردن از تی جهت شستشوی شیشه و آینه‌ها:

بارها مشاهده شده که جهت شستشوی شیشه‌های پنجره از کاغذهای باطله و روزنامه استفاده می‌شود. اما این روش، کاملا اشتباه بوده، زیرا هر چقدر شما تلاش کنید لکه‌ها را از روی سطوح پاک نمایید باز هم با لکه‌های جدیدتری مواجه خواهید شد. جهت این کار از یک تی استفاده کنید تا فعالیت تمیز کردن شیشه‌ها زودتر انجام شود.

  • تمیز کردن گوشه پنجره‌ها با استفاده از گوش‌پاک‌کن:

یکی از ابزارهای کاربردی جهت تمیز کردن گوشه پنجره‌ها استفاده از گوش‌پاک‌کن است. شما هر چقدر هم از تی جهت تمیز کردن اصولی شیشه و آینه‌ها استفاده کنید، باز متوجه کثیفی در کناره پنجره‌ها می‌شوید. با استفاده از یک گوش‌پاک‌کن کار خود را در تمیز کردن قسمت‌هایی که با چشم مشاهده نمی‌شود، آسان‌تر نمایید.

  • استفاده کردن از ابزارهای کاربردی (بلوز کهنه یا پارچه میکروفایبر) جهت تمیز کردن سطوح شیشه‌ای:

از آنجایی که پارچه میکروفایبر بدون پرز بوده و یا بلوزهای کهنه که محلول را به خوبی در بافت خود جذب می‌کنند، از جمله مهمترین ابزارهای کاربردی هنگام تمیز کردن به شمار می‌روند. استفاده از این ابزارهای کاربردی بسیار موثر بوده و باعث نتیجه‌گیری بهتر شما هنگام نظافت می‌شوند. اگر شما قبل از هر کاری بهترین دستمال برای شیشه را انتخاب کنید مشکلی در مراحل نظافت پیش نخواهد آمد.

  • استفاده از شوینده‌های دست‌ساز خانگی جهت تمیز کردن سطوح:

استفاده از شوینده‌های خانگی می‌تواند از جمله روش‌های کاربردی جهت شستشوی سطوح شیشه‌ای به شمار روند. شما می‌توانید با ترکیب 1 پیمانه الکل، 1 پیمانه آب و 1 قاشق غذاخوری سرکه، بهترین محلول را جهت برق‌انداختن سطوح شیشه و آینه‌ای، درست کنید. این روش‌هزینه‌ای هم نداشته و بسیار کاربردی به نظر می‌رسد.

امیدواریم راهنمای امروز گرین لیست برای معرفی ترفندها و ابزار کاربردی جهت تمیز کردن شیشه و آینه و همچنین ترفند خانه داری به شما کمک کرده باشد.

پیشنهادهایی برای شما

محصولات پیشنهادی این مقاله
محدوده قیمت 0 تا 50,000 تومان
محدوده قیمت 50,001 تا 100,000 تومان
محدوده قیمت 100,001 تا 150,000 تومان
محدوده قیمت 150,001 تا 200,000 تومان
محدوده قیمت 200,001 تا 300,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا