خانه داریسبک زندگی

چگونه قبض گاز را کاهش دهیم – 11 روش برای کاهش هزینه ها و مصرف انرژی

ما چند گام ساده اما عملی را که می توانید برای پایین نگه داشتن قبض گاز خود بردارید، بیان می کنیم

راهنمای مطالعه

قیمت های تصاعدی انرژی بسیاری را در مورد چگونگی پشت سر گذاشتن ماه های سردتر نگران کرده است. اگرچه مطمئناً راه حلی برای بحران هزینه زندگی نیست، یادگیری نحوه کاهش قبض گاز کاری است که می توانیم انجام دهیم.

درک چگونگی صرفه جویی در انرژی در خانه مفید است، و همه ما می توانیم راه هایی برای کارآمدتر کردن خانه هایمان در مصرف انرژی پیدا کنیم.

نحوه کاهش قبض گاز

مراحل زیر به شما کمک می کند که چگونه قبض گاز را کاهش دهید، و همچنین در کاهش استفاده از سوخت های فسیلی و تاثیرات تغییرات آب و هوایی نقش ایفا خواهید کرد.

  • دمای آب خود را کم کنید

آیا تا به حال متوجه شده اید که آبی که از شیرهای شما خارج می شود برای لمس آن خیلی داغ است؟ در این صورت احتمالاً گاز را هدر می دهید و بنابراین به خودتان کمک نمی کنید که چگونه قبض گاز را پایین بیاورید. سعی کنید دمای آب آبگرمکن خود را چند درجه پایین بیاورید تا به دمای مطلوب برسید.

شما باید این گزینه را داشته باشید که دمای آب گرمی که از شیرها و سر دوش شما خارج می شود را کاهش دهید که در طی هفته ها و ماه ها به شما در صرفه جویی در انرژی کمک می کند. اگر آب گرم شما می تواند کمی کمتر باشد، ارزش آن را دارد که درجه را کمی پایین بیاورید.

  • گرمایش را فقط در صورت نیاز روشن کنید

علاوه بر این که بدانید چه زمانی باید گرمایش را برای همیشه خاموش کنید، توجه داشته باشید که این یک افسانه است که باید گرمایش را در تمام طول روز کم بگذارید. چه از تایمر استفاده می‌کنید یا به صورت دستی آن را روشن می‌کنید، با اطمینان از اینکه سیستم گرمایشی شما فقط در مواقعی که به آن نیاز دارید روشن است، چرا باید زمانی که در خانه نیستید بخاری شما زیاد باشد؟ در مورد کاهش قبض گاز کمک کنید وگرنه پول خود را دور می‌ریزید.

  • میزان مصرف قبض خود را نظارت کنید

دانش قدرت است و اطلاع داشتن از میزان بهینه مصرف یک خانوار مشابه به شما نمایش واضحی از نحوه استفاده روزانه از گازتان را می‌دهد، پیشنهاد می شود از آشنایان و یا دوستانی که مثل شما هستند سوال کنید و ببینید که آیا میزان مصرف آنها از شما بیشتر است یا نه. ما همچنین فکر می‌کنیم که بررسی قبوض ماه های قبل و روند رشد آنها می تواند به تصمیم گیری شما کمک کند.

کاهش قبض گاز

  • مبل خود را از رادیاتور یا بخاری دور کنید

با اطمینان از دور بودن قطعات بزرگ مبلمان از رادیاتور یا بخاری، هوای گرم را در گردش نگه دارید. در غیر این صورت، باید خانه خود را برای مدت طولانی تری گرم کنید. حرکت مبل حتی شش سانت از رادیاتور یا بخاری باعث می‌شود که گرما به طور مؤثرتری در اتاق جریان یابد.

این می تواند تا 10٪ در صورتحساب های شما صرفه جویی کند. هر چه فضای بین مبلمان و رادیاتور بیشتر باشد بهتر است.

  • مطمئن شوید که خانه شما به خوبی عایق بندی شده است

عایق‌بندی خوب برای کارآمدتر کردن انرژی خانه شما کلیدی است. اگر بتوانید عملکرد حرارتی سقف، دیوارها، کف، پنجره ها و درها را به حداکثر برسانید، بهترین پایه ممکن را برای تبدیل شدن به یک خانواده کم مصرف به شما می دهد.

وقتی صحبت از عایق‌بندی خانه‌تان می‌شود، سقف شما باید اولین جایی باشد که به آن نگاه می‌کنید. این به این دلیل است که یک سقف می‌تواند بیش از 35 مورد از دست دادن گرمای خانه را به همراه داشته باشد. عایق بندی سقف ارزان ترین و سریع ترین راه برای جلوگیری از فرار گرما است.

علاوه بر این حدود یک سوم گرما در یک خانه عایق بندی شده از طریق دیوارها از بین می رود. بیشتر خانه‌ها به شکلی ساخته می شوند که به راحتی می توان عایق دیوار را انجام داد.

  • لوازم خانگی را در حالت آماده به کار رها نکنید

لوازم زیادی وجود دارند که حتی زمانی که در حالت آماده به کار هستند، انرژی مصرف می کنند.

اگر مطمئن شوید که پس از اتمام کار، همه چیز خاموش است، مثل خاموش کردن گاز زمانی که کتری آب به جوش آمده است. می‌توانید سالانه مقدار زیادی در قبض انرژی خود صرفه‌جویی کنید.

فناوری در اینجا نیز می تواند به کاهش قبض گاز کمک کند. یک گاز تایمر دار را انتخاب کنید، تا بتواند پس از اتمام کار به صورت اتومات خاموش شود.

  • سرویس دوره ای سیستم های گرمایشی

راه دیگر برای بررسی چگونگی کاهش قبض گاز، ارائه خدمات سالانه توسط یک مهندس تعمیرات وسایل گازسوز می باشد. پایبندی به مقدار توصیه شده برای دفعات تعمیر وسایل گاز سور، تضمین می کند که وسایل شما با حداکثر ظرفیت کار می کند. در طول یک سرویس، مهندس قطعات را بررسی، تمیز و تعویض می کند و هر گونه مشکل احتمالی را قبل از خراب شدن سیستم تشخیص می دهد.

حفظ یک سیستم فقط به کاهش قبض گاز کمک نمی‌کند، بلکه آن را هم ایمن نگه می‌دارد و هم کارآمد خواهد بود. یک بخاری کارآمد، انرژی کمتری برای گرم کردن خانه مصرف می کند، به این معنی که خدمات منظم می تواند به کاهش هزینه های انرژی کمک کند.

به خصوص مهم است که در خدمات منظم، بخاری یا رادیاتور را پس از تابستان که استفاده از آن نادر است، رزرو کنید. سرویس نکردن وسایل گازسوز می تواند منجر به ایراد، افزایش قبوض انرژی و پایان زودهنگام گارانتی شما شود.

  • روی یک ترموستات هوشمند سرمایه گذاری کنید

یک ترموستات هوشمند، به شما این امکان را می دهد که سیستم گرمایشی خود را از راه دور از طریق یک برنامه روی تلفن همراه یا تبلت خود تنظیم کنید. برخی برنامه روزانه شما را ذخیره می کنند و بهترین استفاده را برای شما انجام می دهند، برخی دیگر تنظیمات شما را بسته به آب و هوا تغییر می دهند. برخی از ترموستات های هوشمند همچنین می توانند دمای خروجی رادیاتور شما را تنظیم کنند تا مطمئن شوند که همیشه با راندمان مطلوب کار می کند.

در صورت استفاده صحیح، تکنولوژی های مدرن یکی از ارزان‌ترین و راحت‌ترین راه‌ها برای بهبود رتبه‌بندی انرژی در خانه شما، کاهش قبض‌های گرمایشی و کاهش انتشار CO2 است.

کاهش قبض گاز

  • بخاری یا رادیاتور قدیمی خود را تعویض کنید

اگر سیستم گرمایشی شما بیش از 12 تا 15 سال عمر دارد، کارکرد آن گران است و به طور مرتب خراب می شود، ممکن است زمان آن رسیده باشد که وسیله خود را تعویض کنید.

به‌طور متوسط، بیش از نیمی از صورت‌حساب‌های سالیانه انرژی خانوار ما از گرم کردن خانه‌هایمان تأمین می‌شود. به همین دلیل است که داشتن یک سیستم گرمایشی کارآمد و مقرون به صرفه، هم برای نحوه کاهش قبض گاز و هم برای محیط زیست حیاتی است.

در حالی که یک وسیله جدید می‌تواند گران باشد، اما سرمایه‌گذاری خوبی است زیرا مدل جدیدتر هزینه‌های شما را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.

  • درجه خود را پایین بیاورید

به ازای هر درجه ای که پایین می آورید، می توانید انتظار داشته باشید که قبض های انرژی خود را حدود چهار درصد کاهش دهید.

سازمان جهانی بهداشت می گوید که دمای 18 درجه برای بزرگسالان سالم کافی است و دمای کمی بالاتر برای افراد بسیار مسن یا جوان مورد نیاز است.

اگر در مورد کارآمدترین راه برای گرم کردن خانه و نحوه کاهش قبض گاز فکر می‌کنید، بهتر است آن را با سبک زندگی خود تنظیم کنید. بنابراین به این فکر کنید که خانه خود را در دمایی راحت برای خود و خانواده‌تان نگه دارید، اما به یاد داشته باشید که می‌توانید برای صرفه‌جویی در درازمدت پول نقد را نیز از لایه‌های مختلف زندگی حفظ کنید.

پیشنهادهایی بر ای شما

محصولات پیشنهادی این مقاله
محدوده قیمت 0 تا 2,000,000 تومان

امتیاز کاربران

سنسور دما و رطوبت شیائومی مدل میجیا گلوبال کد LYWSD03MMC

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

وزن نوع اتصال اقلام همراه
15 گرم بی‌سیم چسب دو طرفه جهت نصب بر روی دیوار دفترچه راهنمای...

امتیاز کاربران

سنسور رطوبت و دما شیائومی مدل LYWSD03MMC

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

وزن سایر مشخصات نوع اتصال سازگار با ابعاد
15 گرم جنس: ABS + PMMA ولتاژ: DC2.5V- -3V باتری: CR203... بی‌سیم (Wi-Fi) Android، iOS 34x34x12
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

سنسور دما و رطوبت شیائومی مدل MJWSD05MMC VER(3) 2023

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

وزن نوع اتصال سازگار با
72 گرم بلوتوث Android، iOS

امتیاز کاربران

سنسور دما و رطوبت برادلینک مدل HTS2

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

وزن سایر مشخصات نوع اتصال سازگار با ابعاد
60 گرم طول کابل : 1متر جنس : PC ورودی : 5V / 1.0A Max ... باسیم Android، iOS 1000x2x1

امتیاز کاربران

سنسور دما و رطوبت شیائومی مدل LYWSD02MMC

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

وزن نوع اتصال
57 گرم بلوتوث
محدوده قیمت 2,000,001 تا 20,000,000 تومان

امتیاز کاربران

کلید ترموستات لمسی هوشمند مو اس مدل BHT 002 type GB

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

وزن سایر مشخصات نوع اتصال سازگار با
180 گرم Power Supply: 95 ~ 240 VAC, 50 ~ 60HZ Current L... بی‌سیم (Wi-Fi) Android، iOS

امتیاز کاربران

ترموستات هوشمند رادیاتور تی پی-لینک مدل Kasa KE100

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

وزن نوع اتصال سازگار با
300 گرم بی‌سیم (Wi-Fi) Android، iOS

امتیاز کاربران

سنسور دما و رطوبت هوشمند ارگون مدل OS Mars

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

وزن سایر مشخصات نوع اتصال ابعاد
660 گرم خصوصیات: - پیش بینی آب و هوا: هر ایستگاه هواشنا... بی‌سیم 20.2x11.6x8.8

امتیاز کاربران

سنسور دما و رطوبت مدل هامین کد 15

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

وزن نوع اتصال سازگار با ابعاد اقلام همراه
500 گرم بی‌سیم (Wi-Fi) Windows Phone، VTM، Samsung، Lenovo، iOS 10x8x6 پیچ و سنسور دما با سیم 2 متری

امتیاز کاربران

مرکز کنترل پیامکی هوشمند مدل SX400 Pro

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

وزن نوع اتصال سازگار با ابعاد اقلام همراه
600 گرم رادیویی RF، از طریق سیم‌کارت Android 15cm x 9cm x 5cm دستگاه کنترل پیامکی مرکزی مدل SX400 Pro حرفه‌ای...
منبع
idealhome

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا