خانه داری

با نکات مهم و اصول نگهداری لوازم خانگی برقی آشنا شویم

چگونگی حفظ و نگهداری وسایل الکترونیکی

لوازم خانگی برقی مجموعه وسایلی هستند که بر کیفیت زندگی همگی ما تاثیرگذار بوده و به همین دلیل نیاز است که به راهنمای نگهداری از آنها توجه بسیار ویژه‌ای شود. سوال اصلی این است که چرا طول عمر لوازم خانگی برقی از اهمیت فراوانی برخوردار است؟ از آنجا که این وسایل باعث بهبود کیفیت زندگی شده، جهت تعمیرات آنها باید به فرد متخصص رجوع کرد و تعمیر و جایگزین کردن لوازم خانگی با وسایل جدید بسیار پر هزینه بوده، پس باید هنگام استفاده از آنها دقت زیادی نمود تا وسایل آسیب نبینند. بهترین کار این است که به بهترین نحو از محصولات برقی خود استفاده نمایید تا با مشکلی از این لحاظ مواجه نشوید و طول عمر لوازم خانگی برقی خود را با رعایت نکات مهمی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم، طولانی‌تر نمایید.

اصول نگهداری لوازم خانگی برقی

  • دفترچه راهنمای لوازم برقی را مطالعه نمایید:

بعد از خرید هر وسیله برقی بهتر است که دفترچه راهنمای آن را پیش خود نگه داشته و دستورالعمل‌های استفاده از آن را مطالعه نمایید. زمانی که عملکرد وسیله برقی با مشکلی مواجه شد، به سراغ دفترچه بروید و سوالات و ابهامات خود را از طریق آن پیدا کنید. زیرا امکان دارد در صورت ناآگاهی از نحوه استفاده از وسیله برقی به دستگاه آسیب وارد نمایید. با مطالعه دفترچه و دستورالعمل‌های مربوطه می‌توانید با نحوه اتصال قطعات محصول، کارکرد و راهنمای نگهداری از دستگاه آشنا شوید تا طول عمر محصول برقی خریداری شده خود را به طور موثرتری افزایش دهید.

  • لوازم برقی خانگی خود را هر چند وقت یکبار، تمیز نمایید:

یکی از نکات مهمی که در رابطه با افزایش طول عمر لوازم برقی مطرح می‌شود، تمیز کردن به موقع آنها است. تمیز کردن وسایل برقی بزرگ نظیر: یخچال ، ماشین ‌لباسشویی ، تلویزیون و… به مراتب از اهمیت بیشتری برخوردار است. در مورد یخچال باید بگوییم که تمیز نکردن به موقع، باعث تکثیر و رشد انواع باکتری درون آن می‌شود. به همین خاطر نیاز است که هر 6 ماه یکبار جهت تمیز کردن اصولی یخچال، اقدام نمایید. البته قبل از تمیز کردن هرگونه وسیله برقی در مورد راهنمای نگهداری و نحوه استفاده از آن از طریق دفترچه راهنمای مخصوص، اطلاعات جامعی کسب نمایید.

  • در مورد حداکثر میزان استفاده از لوازم خانگی برقی ، اطلاعات کسب نمایید:

یکی از موارد دیگر جهت بهبود عملکرد محصولات برقی توجه به حداکثر میزان استفاده از آنها است. هنگام خرید وسایل برقی به این موضوع دقت نمایید که حداکثر زمان روشن ماندن هنگام استفاده از آنها چقدر است؟ البته این موضوع در دفترچه راهنما ذکر شده اما کسب اطلاعات در این زمینه از فروشنده مورد نظر به خریداران توصیه می‌شود. به عنوان مثال حداکثر زمان استفاده از دستگاه مخلوط ‌کن، 1 دقیقه است. در مورد وسیله‌ای مانند: جاروبرقی هم باید خاطر نشان کنیم که بهتر است بعد از چند دقیقه در فواصل زمانی معین، دستگاه را خاموش و مجددا شروع به فعالیت نمایید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین محافظ برق با معرفی مدل های باکیفیت و کارا 

  • جهت افزایش طول عمر لوازم خانگی برقی از محافظ برق استفاده نمایید:

از مهمترین موارد تاثیر‌گذار جهت بهبود عملکرد دستگاه‌های برقی باید به محافظ‌های برق مخصوص اشاره کرد. البته پیشنهاد ما به شما این است این وسیله را برای آن دسته از دستگاه‌ های برقی که به صورت یکسره روشن هستند، تهیه نمایید. به جای اینکه برای تک تک وسایل برقی خود محافظ مخصوص خریداری نمایید، می‌توانید از یک ترانس محافظ و اتوماتیک در کنار در ورودی خانه استفاده نمایید. با این روش دیگر نگران نوسانات برق و خرابی لوازم برقی خود نیستید.

امیدواریم مطلب امروز گرین لیست برای نکات خانه داری مفید بوده باشد.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=22321]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا