مبلمان و چیدمان

ترفندها و ایده های جذاب برای دکوراسیون خانه کوچک

دکوراسیون خانه کوچک اگر به خوبی انجام شود سبب بهتر دیده شدن چیدمان اجزای داخلی محیط می‌شود. همه ما توانایی چیدمان منزل در فضاهای بزرگ را داریم اما آن چیزی که مهم است این بوده که چگونه بتوانیم فضاهای کوچک را با توجه به خلاقیتمان به نحوی طراحی نماییم که در نگاه فرد بیننده، جذاب به چشم بیاید. در واقع دکوراسیون خانه کوچک ، چالشی است که امکان دارد همگی ما با آن مواجه شویم و به همین دلیل است که باید با تمامی نکات مهم در مورد طراحی فضاهای کوچک آشنایی پیدا کنیم. در ادامه شما را با نمونه‌هایی از مهمترین اصول دکوراسیون خانه‌هایی با فضای کوچک آشنا می‌کنیم.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید زیباترین ریسه دکوراسیون با معرفی مدل های جذاب

اصول دکوراسیون خانه کوچک

  1. ایجاد دیوار کانونی:

یک قسمت از فضای خانه را به عنوان دیوار کانونی در نظر بگیرید و آن را به وسیله اشیا مختلف تزیین نمایید. به عنوان مثال شما از تابلوهای مختلف هنری می‌توانید جهت جذاب ‌تر دیده شدن دیوار کانونی خود استفاده نمایید. این کار باعث می‌شود که فضای کوچک منزل شما به چشم فرد بیننده نیاید و فضای گرم و صمیمی در فضای محیط ایجاد شود.

  1. استفاده از مبلمان چند منظوره:

از مبلمان‌های چند منظوره جهت چیدمان فضاهای محیط استفاده کنید. بیشتر مبلمان‌هایی که در بازار موجود هستند، کاربردهای چند منظوره دارند. نمونه‌هایی از مبلمان‌های چند منظوره عبارتند از:

  • صندلی‌های عثمانی: از آنها می‌توان هم به عنوان میز و هم به عنوان صندلی استفاده نمود.
  • مبلمان تخت‌ خواب شو: مبلمانی که به صورت تخت بوده و مهمترین کاربرد استفاده از آنها در فضاهای کوچک است.
  • پوف: از این محصول می‌توان به عنوان میز بغل مبلی و یا صندلی در دکوراسیون خانه‌های کوچک استفاده نمود.
  1. استفاده از پالت رنگی مکمل در دکوراسیون خانه کوچک:

از پالت رنگی در دکوراسیون نمای داخلی منزل خود استفاده کنید. شما باید این پالت رنگی را متناسب با رنگ‌های به کار رفته در اجزای داخلی فضا انتخاب کنید. با بکارگیری این روش، فضای محیط از آن چیزی که هست، بزرگ‌تر نشان داده می‌شود. در دکوراسیون داخلی خانه‌ های کوچک این اصول را به یاد داشته باشید که استفاده از پالت‌های رنگی باعث شکستن یکنواختی فضا می‌شود.

  1. استفاده از آینه ‌های بزرگ:

جادوی استفاده از آینه‌ها را در بزرگ‌تر نشان دادن خانه‌های کوچک ، دست‌کم نگیرید. جهت عمق بیشتر بخشیدن به فضای خانه از آینه ‌هایی با ابعاد و اندازه‌های بزرگ استفاده کنید. مسلما، با نصب آینه‌های قدی با سایز بزرگ در گوشه‌ای از فضای منزلتان می‌توانید متوجه معجزه بزرگ‌تر دیده شدن محیط شوید.

  1. در طراحی دکوراسیون خانه کوچک ، کف زمین را فراموش نکنید:

توجه به کف خانه از مهمترین اصولی است که باید در طراحی داخلی منزل به آن توجه نمود. اگر شما کف‌های طرح‌دار را برای منزلتان در نظر دارید، استفاده از آنها ناخودآگاه باعث بیشتر شدن ارتفاع خانه شده و همین عامل باعث می‌شود که دیگر منزل شما کوچک جلوه نکند.

  1. مرتب نگه داشتن منزل:

آن چیزی که در خانه‌های کوچک از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است توجه به تمیزی و مرتب نگه داشتن همیشگی فضای محیط است. شلختگی و نامرتب بودن فضای محیط باعث کوچک‌تر شدن خانه شما شده و دید خوبی را از منظر فرد بیننده به وجود نمی‌آورد. حتما به این مورد توجه کرده و در بزرگ‌تر نشان دادن فضای منزل خود از این ایده پیروی نمایید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید انواع چراغ دکوری در اتاق خواب با معرفی مدل های شیک 

امیدواریم راهنمای امروز گرین لیست برای چیدمان خانه به شما کمک کرده باشد. از اینکه همراه ما هستید و برای مطالعه مقالات گرین لیست وقت می گذارید سپاسگزاریم. امیدواریم مطلب امروز برای شما مفید باشد.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=21702]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا