لوازم ورزشی

۲۵ مدل کفش بسکتبال مقاوم و راحت + خرید اینترنتی

راهنمای خرید کفش بسکتبال

کفش بسکتبال و راهنمای خرید آن از جمله مهمترین دغدغه‌های بسکتبالیست‌ ها به شمار می‌رود. انتخاب کفش بسکتبال برای آن‌ دسته از افرادی که به طور حرفه‌ای به انجام این ورزش می‌پردازند از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است.

زیرا انتخاب کفش مناسب باعث افزایش سرعت عمل بازیکن در بازی بیشتر شده که این امر بر کیفیت بازی بسیار تاثیرگذار است. پس از مطالعه راهنمای خرید اینترنتی می‌توانید انواع کفش‌ های بسکتبال را از سایت‌ های فروشگاهی معتبر سراسر کشور تهیه نمایید.

مهمترین موردی که در خرید کفش مخصوص بسکتبال مطرح می‌شود، نوع بازی و مهارت بازیکن است. بازیکنان در مسابقه بسکتبال به دو گروه تقسیم می‌شوند:

 • بازیکنان سرعتی: به آن دسته از بازیکنانی که تمرکز آنها بر روی سرعت و همچنین جابه‌جایی حرکاتشان در مسابقه است، بازیکنان سرعتی گفته می‌شود.
 • بازیکنان قدرتی: به آن دسته از بازیکنانی که تمرکز آنها حین بازی بر قدرت بدنی و جسمی‌شان است، بازیکنان قدرتی گفته می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید توپ بسکتبال

خط مشی و وظیفه هر بازیکن در مسابقه با دیگری متفاوت بوده و به همین دلیل بهتر است که به هنگام انتخاب کفش بسکتبال مدلی در نظر گرفته شود که بازیکن بتواند به وسیله آن بازی را مدیریت نماید.

به عنوان مثال، بازیکنان قدرتی باید کفشی را انتخاب نمایند که وزن سبکی داشته و از انعطاف‌پذیری بالایی برخوردار باشد. در عوض، بازیکنان سرعتی باید دنبال کفش‌ هایی با وزن سنگین‌تری داشته باشند تا در میزان مقاومت بیشتر آنها حین مسابقه تاثیر بگذارند.

انتخاب بهترین کفش بسکتبال مناسب برای بازیکنان

همانطور که می‌دانیم، بازیکنان در ورزش بسکتبال به 4 دسته تقسیم می‌شوند که عبارتند از:

 • دسته اول؛ بازیکنان پست گارد

این دسته از بازیکنان در مقایسه با دیگر بازیکنان، بیشترین درصد نگهداری از توپ را به خود اختصاص می‌دهند. به همین دلیل بهتر است که حین مسابقه از کفش‌ های سبک استفاده نمایند تا بهتر بتوانند بازی را کنترل کنند.

 • دسته دوم؛ بازیکنان پست شوتینگ گارد

این دسته از بازیکنان از قدرت بدنی بالاتری برخوردار بوده و در گوشه و کنار زمین مسابقه حضور دارند. به همین دلیل کفش بسکتبال بازیکنان پست شوتینگ گارد باید دارای ویژگی‌هایی نظیر: پوشش مناسب تا بالای مچ، انعطاف پذیری و اصطکاک باشد تا باعث جلوگیری از حرکت آنها حین بازی نشود.

 • دسته سوم؛ بازیکنان قدرتی

این دسته از بازیکنان به دلیل اندام قوی و ورزیده‌ای که دارند، همواره در حال حرکت به سمت تور هستند. انتخاب کفش‌ های سبک که از اصطکاک و انعطاف‌پذیری بالایی برخوردار باشند، جهت تهیه برای بازیکنان قدرتی گزینه بسیار مناسبی به شمار می‌آید.

 • دسته چهارم؛ بازیکنان سنتر

این دسته از بازیکنان همواره در قسمت مرکزی زمین بازی، حضور دارند. بازیکنان سنتر دارای قد بلند و اندام ورزیده‌ای هستند. به همین خاطر باید کفشی را جهت بازی انتخاب نمایند که توانایی وزن آنها را داشته باشد.

انتخاب کفش بسکتبال ساق بلند برای بازیکنان سنتر، گزینه مناسبی جهت خرید به شمار می‌آید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید شلوارک ورزشی مردانه

دسته بندی کفش بسکتبال از لحاظ ارتفاع ساق

یکی از مهمترین مواردی که بازیکنان باید به آن توجه نمایند، ارتفاع ساق کفش بسکتبال است. البته این مورد هم به نحوه بازی فرد در مسابقه بستگی دارد.

در نظر گرفتن این فاکتور مهم به تنهایی می‌تواند عملکرد بازیکن در مسابقه را تحت تاثیر قرار دهد. به طور کلی، کفش‌ های بسکتبال از لحاظ ارتفاع ساق به دسته‌بندی‌های زیر تقسیم می‌شوند:

 • کفش بسکتبال ساق بلند

ساختار تولیدی این مدل کفش‌ ها به گونه‌ای است که جهت محافظت از مچ پا، دور تا دور آن را می‌پوشانند. این لایه پوشاننده خود گواهی بر وزن بالای این مدل کفش‌ های بسکتبال است. انتخاب کفش‌ های بسکتبال ساق بلند برای بازیکنان قدرتی، گزینه مناسبی است.

 • کفش بسکتبال ساق متوسط

این مدل کفش‌ ها وزن متعادلی داشته و حین بازی، مچ پای بازیکن را در برابر هرگونه آسیب، محافظت می‌کند. استفاده از کفش‌های بسکتبال ساق متوسط برای آن دسته از افرادی که نحوه بازی آنها ترکیبی از سبک قدرتی و سرعتی است، گزینه مناسبی به شمار می‌آید.

 • کفش بسکتبال ساق کوتاه

ساق این مدل کفش‌ های بسکتبال کوتاه بوده و از مچ پا در برابر آسیب، کمتر محافظت می‌کند. برای بازیکنان سرعتی که به دنبال تهیه کفش بسکتبال مناسب هستند، استفاده از این مدل گزینه خوبی به شمار می‌آید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید کفش فوتسال

نکات مهم و تاثیرگذار در خرید و قیمت کفش بسکتبال

همانطور که در جملات قبلی اشاره کردیم هر بازیکنی باید با توجه به پست خود در زمین بازی، کفشی که متناسب با بازی او باشد را انتخاب نمایید. در این میان، فاکتورهای مهمی وجود داشته که می‌توانند در خرید کفش مخصوص بسکتبال تاثیر بگذارند.

در ادامه مطلب به موارد مهم تاثیرگذار در انتخاب یک کفش بسکتبال با کیفیت اشاره می‌کنیم:

 • نکات ایمنی مربوط به کفش‌ بسکتبال

کفش‌ های بسکتبال باید ایمنی لازم را جهت بازی در زمین برای بازیکن فراهم کرده و باعث جلوگیری از فشارهای وارده به پا حین حرکت شوند. از آنجا که بسکتبال، ورزشی هیجانی و بسیار سرعتی بوده بهتر است که هنگام خرید کفش، مدلی انتخاب شود تا از آسیب‌های وارده به مچ و قوزک پای بازیکن جلوگیری کند.

 • تناسب کفش با پست بازیکن در زمین مسابقه

کفش بسکتبال دارای مدل‌های مختلفی بوده و بهتر است که به هنگام خرید، مدلی انتخاب شود که با نحوه بازی فرد در زمین مسابقه تناسب داشته باشد. با بررسی انواع مختلف کفش مخصوص بسکتبال در جملات ذکر شده بالا، راحت‌تر می‌توانید جهت خرید بهترین مدل تصمیم‌گیری نمایید.

 • سایز کفش‌ های بسکتبال

هنگام خرید کفش‌ های بسکتبال به سایز پا توجه نموده و حتما آنها را متناسب با شماره پای خود تهیه نمایید. بزرگ‌تر یا کوچک‌تر بودن سایز کفش بر عملکرد بازی شما تاثیر منفی خواهد گذاشت. به همین دلیل توصیه شده که به این مورد مهم حساسیت ویژه­‌ای نشان دهید.

 • مناسب بودن کفش‌ بسکتبال از لحاظ راحتی

کفش بسکتبال باید نرم و بسیار راحت باشد تا بازیکن بتواند تمامی حرکات قدرتی و سرعتی را در بازی به خوبی انجام دهد. توجه به جنس کفه و رویه کفش هم در این میان نباید فراموش شود. زیرا این فاکتور می‌تواند به تنهایی کیفیت بازی فرد را تحت تاثیر خود قرار دهد.

 • چسبندگی زیره کفش بسکتبال

از مهمترین مواردی که نیاز است هنگام انتخاب کفش مناسب مورد توجه قرار گیرد، زیره کفش است. زیره کفش باید از قابلیت چسبندگی برخوردار باشد تا باعث سر خوردن بازیکن در زمین مسابقه نشود.

زیره تمامی کفش‌ های بسکتبال باید مقداری چسبندگی داشته باشد تا باعث افتادن ناگهانی فرد در زمین مسابقه نشود. تمامی عوامل ذکر شده در جملات بالا، بر قیمت نهایی کفش‌ های بسکتبال تاثیر می‌گذارند.

پیشنهادهایی برای شما

محصولات پیشنهادی این مقاله
محدوده قیمت 0 تا 1,000,000 تومان
محدوده قیمت 1,000,001 تا 2,000,000 تومان
محدوده قیمت 2,000,001 تا 3,000,000 تومان
محدوده قیمت 3,000,001 تا 4,000,000 تومان
محدوده قیمت 4,000,001 تا 8,000,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا