ترین های جهانسبک زندگی

21 چیزی که ممکن است درباره جن گیری ندانید

خلاصه ای ترسناک: 25 واقعیت نادر درباره جن گیری! ایده جن گیری برای اکثر ما کاملاً جدید نیست. امروزه، تصور اینکه شیاطین واقعی هستند و می توانند افراد را تسخیر کنند، معمولاً در کتاب ها یا فیلم های ترسناک می بینیم تا در زندگی روزمره.

با این حال، ترس از شیاطین و ارواح شیطانی یکی از رایج ترین باورها در جهان بوده است و به دوران باستان باز می گردد.

در ایالات متحده جن‌گیری‌ها در طول قرن هجدهم به‌طور چشمگیری کاهش یافت و به ندرت تا نیمه دوم قرن بیستم رخ داد، زمانی که به دلیل توجه رسانه‌ها، جن‌گیری‌ها افزایش شدیدی داشت.

هالیوود کمک زیادی به «رستاخیز» جن‌گیری کرد و فیلم‌های جریان اصلی اغلب به عنوان «بر اساس یک داستان واقعی» شناخته می‌شوند. در نتیجه، تعداد جن‌گیری‌هایی که در دهه 1970 انجام می‌شد، 50 درصد افزایش داشت و آنچه از آن غم‌انگیزتر است این بود که چندین مورد وجود داشت که فرد «تسخیر شده» در طول جن‌گیری یا مدت کوتاهی پس از جن‌گیری جان باخت.

این 25 چیزی است که ممکن است درباره جن گیری ندانید. هشدار: قبل از خواندن این مطلب، حتما چراغ‌ها را روشن کنید.

21) پدیده جن گیری احتمالا از زمان های بسیار اولیه وجود داشته است. در یونان، اپیکور و آیسکین پسران و زنانی بودند که با این هنر زندگی می‌کردند، و هر یک به شدت مورد سرزنش قرار گرفتند، یکی از سوی رواقیون و دیگری توسط دموستنس، به خاطر کمک به مادرش.

w25

20) کلمه جن گیری از کلمه یونانی exorkismos گرفته شده است – قسم دادن.

w24

19) واتیکان برای اولین بار دستورالعمل های رسمی در مورد جن گیری را در سال 1614 صادر کرد و در سال 1999 آنها را اصلاح کرد.

w23

18) طبق تصور رایج، عمل جن‌سازی شیاطین تنها به کاتولیک رومی یا غرب محدود می‌شود.

w22

17) اعتقادات و اعمال مربوط به عمل جن گیری به طور برجسته با هندوها نیز مرتبط است. اعتقاد بر این است که از چهار ودا (کتاب مقدس هندوها)، آتاروا ودا حاوی اسرار مربوط به جن گیری، جادو و کیمیاگری است.

w19

16) طبق تحقیقات، پس از پایان جن گیری، فرد تسخیر شده احساس «نوعی رهایی از گناه می کند و احساس می کند دوباره متولد شده و از گناه رهایی یافته است». متأسفانه برای بیمار، همه جن گیری ها در بار اول موفقیت آمیز نیستند و ممکن است روزها، هفته ها یا حتی ماه ها دعای مداوم و جن گیری طول بکشد.

w18

15) در غرب، جن‌گیری‌های رسمی فقط توسط یک کشیش (یا پیشوای بالاتر)، با اجازه صریح اسقف محلی، و تنها پس از معاینه پزشکی دقیق برای حذف احتمال بیماری روانی قابل انجام است.

w17

14) علاوه بر این جن گیران مورد تایید واتیکان، صدها جن گیر خودخوان در سراسر جهان وجود دارند.

w16

13) در سال 2005، یک راهبه جوان در رومانی پس از بستن به صلیب، بستن دهان، و رها شدن برای روزها بدون آب و غذا در تلاش برای بیرون راندن شیاطین، به دست یک کشیش در جریان جن گیری جان سپرد.

w15

12) تسخیر اهریمنی یک تشخیص روانپزشکی یا پزشکی معتبر نیست و نه توسط راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی و نه در طبقه‌بندی آماری بین‌المللی بیماری‌ها و مشکلات مربوط به سلامت به رسمیت شناخته نمی‌شود.

w14

11) دیدگاه رسمی روانپزشکی در مورد «تسخیر اهریمنی» این است که علائم نسبت داده شده به تسخیر شده (بیمار) با بیماری های جسمی یا روانی مانند هیستری، شیدایی، روان پریشی، سندرم تورت، صرع، اسکیزوفرنی، اختلال هویت تجزیه ای یا حتی موارد نادر مرتبط است.

w13

10) بر اساس کنفرانس اسقف های کاتولیک ایالات متحده، نشانه های تسخیر شیطان شامل قدرت مافوق بشری، بیزاری از آب مقدس و توانایی صحبت به زبان های ناشناخته است. سایر نشانه های بالقوه تسخیر شیطان عبارتند از تف کردن، نفرین کردن است.

w11

9) چیزی که اکثر محافل مذهبی احتمالاً نادیده می گیرند این است که نوعی از شیدایی به نام demonomania یا demonopathy وجود دارد که در آن بیمار معتقد است که توسط یک یا چند شیطان تسخیر شده است. این توهم که جن‌گیری روی افرادی که علائم تملک را تجربه می‌کنند اثر می‌گذارد، توسط برخی به اثر دارونما و قدرت تلقین نسبت داده می‌شود. برخی موارد حاکی از آن است که افراد ظاهراً تسخیر شده در واقع خودشیفته هستند یا از اعتماد به نفس پایین رنج می برند و برای جلب توجه به تسخیر شیطان عمل می کنند.

w10

8) در سال 1975، مایکل تیلور سی و یک ساله در کلیسای سنت توماس، در بارنزلی، انگلستان جن گیری شد، اما “تسخیر شده توسط شیطان” به خانه رفت و به طرز وحشیانه ای همسرش را به قتل رساند. او گناهکار اما دیوانه شناخته شد.

w9

7) در روز کریسمس سال 2010 در لندن، انگلستان، پسر چهارده ساله ای به نام کریستی بامو توسط بستگانش که سعی داشتند روح شیطانی را از او بیرون کنند مورد ضرب و شتم قرار گرفت و غرق شد.

w7

6) مایکل کونیو پس از شرکت در پنجاه جن‌گیری به عنوان تحقیق برای کتابش «جن‌گیری آمریکایی: بیرون راندن شیاطین در سرزمین فراوانی» اظهار داشت که هرگز چیز فوق‌العاده یا غیرقابل توضیحی ندیده است: هیچ حرکت معلق، سر چرخان یا خراش اهریمنی روی صورت کسی ظاهر نشده باشد، اما او افراد زیادی را که از نظر عاطفی آشفته بودند در هر دو طرف مراسم دیدم.

w6

5) بزرگترین تأثیر فرهنگی جن‌گیری از فیلم کلاسیک جن‌گیر می‌آید. در هفته‌های پس از اکران فیلم در سال 1974، یک مرکز کاتولیک بوستون روزانه درخواست‌هایی برای جن‌گیری دریافت می‌کرد. فیلمنامه توسط ویلیام پیتر بلاتی نوشته شده است که از رمان پرفروش سال 1971 او به همین نام اقتباس شده است.

w5

4) خیلی ها ادعا کردند که یک شیطان واقعی در حلقه های سلولوئید این فیلم زندگی می کند.

w4

3) پدر گابریل آمورث پرکارترین جن گیر کلیسای کاتولیک رومی است که طبق گزارش ها بیش از صد هزار بار این مراسم را انجام داده است. با این حال، جالب‌تر در مورد او این است که او کتاب‌ها و فیلم‌های هری پاتر را تبلیغات شیطانی می‌داند.

w3

2) گفته می شود که مادر ترزا در اواخر عمر تحت هدایت اسقف اعظم کلکته، هنری دسوزا، پس از اینکه متوجه شد که او در خواب به شدت آشفته است و می ترسید «ممکن است تحت حمله شیطان قرار گیرد» مورد جن گیری قرار گرفت.

w2

1)آنلیس میشل یک زن کاتولیک اهل آلمان بود که گفته می‌شود شش یا چند شیطان او را تسخیر کرده بودند و متعاقباً در سال 1975 تحت یک جن گیری داوطلبانه ده ماهه مخفیانه قرار گرفت. او سال بعد به دلیل عدم مراقبت پزشکی درگذشت. دو فیلم سینمایی، جن‌گیری امیلی رز و رکوئیم، بر اساس داستان آنلیز ساخته شده‌اند، که مسلماً محبوب‌ترین مورد جن‌گیری قرن بیستم است.

w1

منبع
list25

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا