ترین های جهان

25 جنایت ترسناک و آزاردهنده که حل نشده است

دچار ترس و وسواس شده اید. عجیب است ولی درست؟

ما واقعاً دوست نداریم که بترسیم، زیرا تعقیب و گریز توسط یک قاتل واقعی تبر به دست در نیمه شب چندان سرگرم کننده نیست.

اما ما کاملاً دوست داریم “ترس ساختگی” داشته باشیم. چرا؟ خوب، بیشتر برای آدرنالین.

این تنها چیزی است که در ترن های هوایی و فیلم های ترسناک مشترک هستند.

ترسیدن لذت بخش است در واقع، این اعتیاد آور است. احتمالاً متوجه خواهید شد که اگرچه واقعاً نمی خواهید این لیست را بخوانید، ولی پس از شروع نمی توانید به خواندن ادامه ندهید.

معمولاً می گوییم نگران نباشید. به طور جدی، این چیزها نادر است. اما … در این مورد ما باید عذرخواهی کنیم که چندان مطمئن نیستیم.

دلیل آن این است که این جنایات حل نشده است. به عبارت دیگر، قاتلان این فهرست هنوز آزاد هستند.

با این حال، ما به شدت متاسفیم که شب شما را خرابمی کنیم. با این 25 جنایت ترسناک و نگران کننده که حل نشده اند همراه ما باشید.

قاتلان برابانت

The Brabant Killers

برابانت

بدنام ترین جنایت حل نشده بلژیک، بین سال های 1982 و 1985، مجموعه ای از حملات خشونت آمیز 28 کشته و 40 زخمی برجای گذاشت.

The Original Nightstalker

Nightstalker

این قاتل زنجیره ای بین سال های 1979 تا 1986 در کالیفرنیا فعال بود. او به حداقل 50 زن تجاوز کرد و 10 نفر را به قتل رساند.

قتل های جعبه یخی

The Icebox Murders

جعبه یخی

پس از اینکه چارلز راجرز پدر و مادر بدسرپرست خود را به قتل رساند و تکه تکه کرد، ناپدید شد و دیگر خبری از او نشد. پلیس پدر و مادرش را در فریزر پیدا کرد.

ناپدید شدن اشلی فریمن و لورا کتاب مقدس

Ashley Freeman and Laura Bible Disappearance

اشلی فریمن
29 دسامبر 1999 بود و لورا بیبل در خانه دوستش اشلی فریمن خوابیده بود. آن شب والدین اشلی از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفتند و خانه به آتش کشیده شد. دختران هرگز پیدا نشدند.

قاتل زودیاک

Zodiac Killer

Zodiac

این یک قاتل زنجیره ای بود که در دهه 60 و 70 در شمال کالیفرنیا عمل کرد. نام او از چندین پیام رمزآلود است که برای مطبوعات محلی فرستاده شده است.

بچه هایی که در دود رفتند

The children who went up in smoke

دود

این داستان دیگری از ناپدید شدن کودکان در هنگام آتش سوزی است، با این تفاوت که این بار 5 کودک بودند. در شب قبل از کریسمس سال 1945، در فایتویل، ویرجینیای غربی، خانه خانواده سادر آتش گرفت و سوخت. مادر و پدر با چهار نفر از بچه ها فرار کردند در حالی که دیگر خبری از پنج نفر دیگر نشد.

ناپدید شدن ری گریکار

Disappearance of Ray Gricar

ری گریکار

ری، دادستان ناحیه سنتر، پنسیلوانیا بدون هیچ ردی ناپدید شد. لپ‌تاپ او در رودخانه‌ای در یک شهرستان دور پیدا شد. ماشین او نیز در یکی از شهرستان های نزدیک پیدا شد.

قتل های شیکاگو تیلنول

Chicago Tylenol murders

تیلنول

در سال 1982 چندین نفر با قورت دادن کپسول های تیلنول که با سیانید پتاسیم آغشته شده بود مسموم شدند و جان باختند.

ناپدید شدن امی لین بردلی

Disappearance of Amy Lynn Bradley

امی لین بردلی

امی در سال 1998 در طول یک سفر دریایی با خانواده‌اش ناپدید شد. یک سال بعد، زنی که ادعا می‌کرد امی بردلی است، در یک مسافرخانه به مردی نزدیک شد و از او کمک خواست. او چند ماه بعد این موضوع را به پلیس گزارش داد اما آن مسافرخانه در آتش سوخته بود.

جک قاتل

Jack the Ripper

این قاتل زنجیره‌ای انگلیسی که احتمالاً معروف‌ترین جنایت حل‌نشده است، بیش از یک قرن است که تخیل جمعی را تسخیر کرده است.

قتل های هینترکایفک

Hinterkaifeck murders

هینترکایفک

هینترکایفک یک شهر کوچک در باواریا، آلمان است که در آن خانواده ای به طرز وحشیانه ای در سال 1922 به قتل رسیدند.

همسایگان خانواده گزارش دادند که چند روز قبل از حمله، پدر گفته بود که متوجه ردی در برف ها شده است که از جنگل به خانه خانواده منتهی می شود، اما مسیرهای برگشت به جنگل منتهی نمی شدند.

ظاهراً او صداهایی را در اتاق زیر شیروانی نیز ذکر کرده بود، اما همه اینها پس از قتل به پلیس گزارش شد.

قتل با تبر ویلیسکا

Villisca Axe Murders

تبر ویلیسکا

در شب 9 ژوئن 1912، خانواده مور در شهر کوچک ویلیسکا، آیووا، با تبر کشته شدند. یک مظنون دو بار محاکمه شد اما تبرئه شد.

تیراندازی انسی

Annecy Shootings

انسی

در ارتفاعات آلپ فرانسه، تقریباً تمام خانواده سعد الحلی، جهانگرد بریتانیایی عراقی الاصل در سال 2012 توسط یک تک تیرانداز کشته شدند. هیچ کس محکوم نشده است.

Texarkana قتل های مهتاب

Texarkana Moonlight Murders

قتل های مهتاب

در سال 1946 شهر تکسارکانا توسط یک قاتل که در نیمه شب در طول 10 هفته به آن حمله کرد، وحشت زده شد. حتی منجر به ساخت فیلمی به نام “شهری که غروب وحشتناک بود” شد.

زن اسدال

Isdal Woman

زن اسدال

احتمالا بزرگترین معمای نروژ، این زن ناشناس در دره Isdalen در نزدیکی شهر Bergen پیدا شد. پاسپورت او سوزانده شده بود، اثر انگشتش سمباده شده بود و هرگونه مدرک شناسایی احتمالی از بین رفته بود. راز حل نشده باقی مانده است.

پسر در جعبه

Boy in the Box

پسر در جعبه

این نامی است که به یک قربانی قتل ناشناس بین 4 تا 6 سال داده شده است که جسد برهنه و کتک خورده او در بخش فاکس چیس فیلادلفیا، پنسیلوانیا در سال 1957 پیدا شد. او به عنوان کودک ناشناخته آمریکا شناخته می شود و هویت او هرگز تأیید نشده است.

قاتل استعماری پارک وی

Colonial Parkway Killer

قاتل استعماری

قاتل استعماری پارک وی یک قاتل زنجیره ای بود که گمان می رود بین سال های 1986 تا 1989 حداقل 8 نفر را در امتداد پارک وی استعماری در ویرجینیا به قتل رسانده باشد.

قتل های دریاچه بودوم

Lake Bodom murders

دریاچه بودوم

در 5 ژوئن 1960، چهار نوجوان به سواحل دریاچه بودوم در فنلاند رفتند. صبح زود 3 نفر از آنها با چاقو به قتل رسیدند. نیلز ویلهلم، بازمانده، 44 سال بعد متهم شد اما سپس تبرئه شد.

قتل جان بنت رمزی

Murder of JonBenét Ramsey

جان بنت

در سال 1996 پلیس جسد جان بنت 8 ساله را در زیرزمین خانه خانواده اش در کلرادو پیدا کرد. در ابتدا والدین به اتهام کودک آزاری مظنون بودند اما پرونده بحث برانگیز هنوز حل نشده است.

ترور اولوف پالمه

Assassination of Olof Palme

اولوف پالمه

اولوف پالمه، نخست وزیر سوئد، در 28 فوریه 1986 در استکهلم سوئد به قتل رسید. او در حالی که به همراه همسرش از سینما به خانه می رفت مورد اصابت گلوله قرار گرفت. با وجود اینکه بیش از 130 نفر به جنایت خود اعتراف کرده اند، هنوز کشف نشده است.

حادثه گذرگاه دیاتلوف

Dyatlov Pass incident

دیاتلوف

در سال 1959، 9 اسکی باز/کوهنورد در شمال کوه های اورال روسیه کشته شدند. آنها ظاهراً چادرهای خود را از داخل بریده بودند تا از هر چیزی که در نهایت آنها را کشته بود فرار کنند. تئوری ها از قبیله های محلی خشمگین گرفته تا بهمن را شامل می شود.

قتل کن مک الروی

The murder of Ken McElroy

کن مک الروی

کن مک‌الروی قلدر شهر اسکیدمور، میسوری بود. یک روز او را در روز روشن در حضور 46 شاهد از جمله همسرش هدف گلوله قرار دادند. هیچ کس با آمبولانس تماس نگرفت و پس از مصاحبه هیچکس به جز همسرش نتوانست مظنونی را نام ببرد. DA از طرح اتهام خودداری کرد و از هیچ تیراندازی هرگز نامی برده نشد.

قتل های غرب مسا

West Mesa Murders

غرب مسا

این به پرونده 11 زن که در صحرای خارج از آلبوکرکی، نیومکزیکو در سال 2009 دفن شده بودند، اشاره دارد. هیچ مظنونی نامش ذکر نشده است.

ناپدید شدن مائورا موری

Disappearance of Maura Murray

مائورا-موری-1

مائورا موری در غروب 9 فوریه 2004 پس از تصادف با اتومبیل خود در مسیر 112 در هاورهیل، نیوهمپشایر ناپدید شد. او یک دانشجوی پرستاری در دانشگاه ماساچوست، اوایل هفته به استادانش گفته بود که یک اورژانس خانوادگی دارد. چنین وضعیت اضطراری وجود نداشت.

مورد برادفورد بیشاپ

The case of Bradford Bishop

برادفورد بیشاپ

یک افسر خدمات خارجی، در سال 1976 برادفورد همسر و فرزندان خود را در مریلند به قتل رساند و سپس ناپدید شد. از آن زمان مشاهدات متعددی در اروپا گزارش شده است، اما از آنجا که او برای خدمات خارجی کار می‌کرد، و پیگیری مهاجرت/هوایی در آن زمان سخت‌تر بود، در حال حاضر پرونده باز است.

منبع: list25

4 دیدگاه

  1. جامع و کامل فقط لطفا در مورد پرونده های جنایی حل نشده ایران هم توضیح بدید.
    در کل سایتتون عالیه 👌👌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا