سلامتی و تندرستی

7 استراتژی برای توقف خرید چیزهایی که در زندگی به آنها نیاز ندارید

راهنمای مطالعه

احتمالاً چیزهای زیادی در خانه دارید که به آنها نیاز ندارید، درست است؟

اما چرا در وهله اول این همه چیز را جمع می کنیم؟

خب، این تمایل طبیعی ماست که بیشتر بخواهیم.

ما فکر می کنیم داشتن بیشتر ما را شادتر می کند.

چه یک خانه جدید، یک ماشین سریع‌تر، لباس‌های زیبا یا یک کیف دستی شیک، بسیاری از ما فکر می‌کنیم که وقتی چیزهای بیشتری به دست می‌آوریم، همه چیز در زندگی‌مان ناگهان بهتر می‌شود.

در واقعیت، برعکس است.

این همان تردمیل لذت جویانه است.

آیا تا به حال وسیله جدیدی خریده اید که در آن روز شما را فوق العاده خوشحال کند، اما پس از مدتی، خوشحالی از بین می رود؟

و شما بیشتر می خواهید؟

این تردمیل لذت جویانه است، این مفهوم که مردم در سطح اولیه شادی باقی می مانند. صرف نظر از هر گونه تأثیر خارجی – مانند خرید – یا تغییرات در زندگی آنها.

به بیان ساده، مهم نیست که چقدر چیزی باعث ایجاد احساس خوب یا بد در شما می شود، در نهایت به حالت عاطفی اولیه خود باز خواهید گشت.

بنابراین رویدادهای مثبت مهم در زندگی شما، مانند خرید یک خانه جدید، تأثیر بسیار کمی بر شادی طولانی مدت شما دارد.

دارایی‌های مادی که می‌خواهید و در نهایت می‌خرید، درخشش خود را از دست می‌دهند و به نقطه تعیین شده شادی خود باز می‌گردید.

خرید چیزهایی که نیاز ندارید برای بسیاری از مردم یک مشکل بزرگ است.

دلیلی وجود دارد که اپل همچنان آیفون های جدید عرضه می کند. به این دلیل است که ما به خرید آنها ادامه می دهیم!

من فکر می کنم در حال حاضر آنها به آیفون 13 رسیده اند. اما آیا واقعاً به آن نیاز دارید؟ آیفون 5 شما کاملاً قادر به برقراری تماس، پیامک، وبگردی و عکس گرفتن است.

اما ما فکر می کنیم داشتن یک آیفون 13 ما را خوشحال می کند. پس ما آن را می خریم!

و حدس بزنید چه؟ گوشی جدید براق ما را خوشحال تر نمی کند. و در چند ماه آینده، ما آیفون 14 را می خواهیم.

بنابراین اگر خرید چیزهای بیشتر ما را خوشحال نمی کند، چگونه از خرید چیزهایی که به آن نیاز نداریم دست برداریم؟

به نظر یک راه حل ساده است. فقط خرید چیزهایی را که نیاز ندارید متوقف کنید، درست است؟

اما به این راحتی نیست.

بسیاری از ما به خرید معتاد هستیم. و به نظر می رسد که برخی از ما نمی توانیم از تردمیل لذت جویانه خارج شویم.

7 راه برای متوقف کردن خرید چیزهایی که به آنها نیاز ندارید

  • نگرش شکرگزاری و قدردانی را تقویت کنید

شکرگزاری

ممکن است از مزایای سپاسگزاری آگاه باشید.

وقتی قدر همه چیزهایی را که دارید می دانید، تمایل دارید “موارد” بیشتری بخواهید. متوجه می‌شوید که چیزهای مهم در زندگی چیزهایی مانند تجربیات، خانواده، روابط عمیق‌تر و چیزهای کوچک در زندگی هستند که اغلب آنها را بدیهی می‌دانیم، روزهای آفتابی، درختان بلند، و آن فنجان قهوه خوشمزه.

شکرگزاری را برای همه چیزهایی که در زندگی دارید تمرین کنید، تجربیات، فرصت ها، سلامتی، زیبایی اطرافتان و افراد خوب زندگیتان، و متوجه خواهید شد که در حال حاضر یک زندگی “غنی” دارید.

وقتی نگرش شکرگزاری داشته باشید، احساس فراوانی در شما ایجاد می کند.

وقتی احساس می‌کنید سرشار از قدردانی هستید، کمتر احتمال دارد که ناخودآگاه سعی کنید حفره‌های عاطفی را با هدایا و جمع‌آوری چیزهای بیشتر پر کنید.

و دفعه بعد که می‌خواهید چیزی بخرید که واقعاً به آن نیاز ندارید، فقط این عبارت ساده را در ذهن داشته باشید: “به اندازه کافی دارید.”

  • از وسوسه پرهیز کنید

وسوسه در خرید

این یکی منطقی است، و من در مورد اجتناب از وسوسه با مشتریانم از روزهایی که به عنوان مربی تناسب اندام بودم، زیاد صحبت کرده ام (سخن از طرف یک مربی تناسب اندام). اگر می خواهید وزن کم کنید، خانه خود را با بستنی، آب نبات و چیپس پرنکنید.

این در مورد تنظیم محیط خود برای موفقیت و اجتناب از داشتن چیزهایی در خانه است که ممکن است شما را وسوسه کند.

به همین ترتیب، اگر تمایل دارید چیزهایی را که نیاز ندارید خرید نکنید، به فروشگاه‌ها و مغازه‌هایی که ویترین لوکس و پر زرق و برق دارند نروید. اگر به خرید آیفون 13 فکر می کنید، به فروشگاه اپل نروید. خود را برای موفقیت آماده کنید و از وسوسه دوری کنید.

برخی از مردم می گویند که عاشق خرید هستند، یا آن را به عنوان «خرده درمانی» توصیف می کنند. اگر خرید را اینگونه می بینید، کارهای دیگری را برای انجام دادن پیدا کنید که سرگرم کننده هستند و به شما کمک می کنند تا آرامش خود را بازیابید، مانند پیاده روی در طبیعت.

  • لغو اشتراک ایمیل های خرده فروشی و پیامک های تبلیغاتی

پیامک تبلیغاتی

احتمالاً هر روز توسط پیامک های تبلیغاتی و ایمیل‌ها بمباران می‌شوید.

چه پیام های کاری، پیام های جوک روز، پیام های هرزنامه یا هر یک از تعدادی از لیست‌های پیام هایی که در آنها مشترک شده‌اید، اکثر ما صندوق ورودی بسیار درهم‌ریخته‌ای داریم. در واقع، هر روز یک کارمند اداری به طور متوسط ​​121 پیام دریافت می کند. این 44165 پیام در سال است. و بسیاری از اینها پیام های تبلیغاتی هستند. از فروشگاه های خرده فروشی با ارسال پیشنهادات غیرقابل مقاومت برای چیزهایی که نیاز ندارید. (آنها به دنبال پول خود می گردند).

اگر می‌خواهید خرید چیزهایی را که نیاز ندارید متوقف کنید، نه تنها باید با عدم خرید در مرکز خرید محلی خود از وسوسه جلوگیری کنید، بلکه باید با لغو اشتراک پیام های تبلیغاتی نیز از وسوسه جلوگیری کنید.

احتمالاً پیام هایی هفتگی (یا گاهی روزانه) دریافت می‌کنیم که آخرین تخفیف‌ها را در فروشگاه‌ها و مقاصد سفر مورد علاقه‌مان تبلیغ می‌کنند. اگر همچنان این پیام های تخفیف را دریافت می‌کنید، در نهایت غافل می‌شوید و خرید می‌کنید. با لغو اشتراک آنها دیگر وسوسه نخواهید شد.

حتی توصیه می شود از گروه های شبکه های اجتماعی که صرفا جهت تبلیغات هستند خارج شوید، تا با بمباران تبلیغات فریبنده، وسوسه به سراغتان نیاید.

  • وانمود کنید که در حال حرکت هستید

در حرکت

یکی از مربیان کسب و کار من این نکته را به من یاد داد تا کارآمدتر باشم، وانمود کن که داری به تعطیلات می روی.

آیا تا به حال دقت کرده اید که قبل از رفتن به تعطیلات، به مدت یک یا دو هفته چقدر بازده بالاتری دارید؟ فکر یک تعطیلات بدون حواس پرتی، انگیزه ای برای انجام به موقع کارها است.

زمانی که وسوسه می‌شوید چیزهای بیشتری بخرید، می‌توانید از فرآیند فکری مشابهی استفاده کنید. وانمود کن در حال رفتنی!

وقتی آماده حرکت می‌شوید، باید همه چیزهایی را که از قبل دارید فهرست کنید، درست است؟

وقتی همه چیزهایی را که در حال حاضر دارید فهرست می کنید، متوجه خواهید شد که چقدر چیزهای مزخرفی دارید و چقدر چیزهایی که واقعاً به آنها نیاز ندارید. و اگر شما هم مانند من هستید، احتمالاً چیزهای زیادی خواهید داشت که می توانید اهدا کنید.

مثل لباس، کتاب و مقداری وسایل خانه.

وقتی چیزهای زیادی دارید، تشخیص اینکه واقعا چقدر دارید سخت است. بنابراین مکث کنید، ارزیابی کنید و فهرستی از همه چیزهایی که دارید تهیه کنید. این به شما کمک می کند تا متوجه شوید که در حال حاضر چقدر دارید، و به شما کمک می کند تا از خرید چیزهایی که نیاز ندارید دست بردارید.

  • خریدهای عجله ای و شتابزده را نگه دارید

خرید شتابزده

خرید فوری همه ما آن را انجام داده ایم! ما لیستی از چیزهایی که کاملاً به آن نیاز داریم تهیه می کنیم، روی پایبندی به لیست تمرکز داریم و سپس، یک شی جدید براق می بینیم که باید داشته باشیم! جذابیت و وسوسه ای برای خرید چیزهای جدید و مد روز وجود دارد.

دفعه بعد که این اتفاق برای شما می افتد، اگر مکث کنید و منتظر بمانید چه؟

به عنوان یک مربی تناسب اندام (سخن از طرف یک مربی تناسب اندام)، من از همین ترفند برای افرادی که می خواهند وزن کم کنند استفاده می کنم. همه ما احتمالاً هوس داریم، درست است؟ هوس من شکلات است، هر شکلاتی. به جای تسلیم شدن در ولع، به مشتریان آموزش می دهم که حداقل 15 دقیقه مکث کنند و منتظر بمانند و سپس ببینم که آیا هنوز هوس می کنند یا خیر. اگر هوس آنها شدید باشد، ممکن است نیاز به اقدام دیگری مانند نوشیدن یک لیوان آب، بیرون رفتن برای پیاده روی یا حتی تماس گرفتن با یک دوست داشته باشند.

بیشتر اوقات، ولع و میل به خوردن غذاهای ناسالم از بین می رود.

همین امر را می توان در مورد خریدهای فوری نیز گفت. دفعه بعد که انگیزه خرید آن چیز جدید براق را داشتید، متوقف شوید. حداقل 24 ساعت صبر کنید. ممکن است تعجب کنید، اما بیشتر اوقات، وقتی به خودتان زمان و مکان می دهید تا ارزیابی کنید که آیا واقعاً به آن کالا نیاز دارید یا خیر، میل به خرید پس از چند ساعت از بین می رود.

  • بودجه و پیگیری

بودجه بندی خرید

من قصد دارم موضوع تناسب اندام را در اینجا ادامه دهم. یکی از بهترین راه‌ها برای رسیدن به هدف کاهش وزن، پیگیری غذا خوردن، اندازه‌گیری و پاسخگویی است. برنامه هایی وجود دارند که می توانید هر چیزی را که می خورید ثبت کنید. بنابراین می‌دانید که ۲۰۰۰ کالری در روز مصرف کرده‌اید یا ۵۰۰۰ کالری. می‌توانید یک قدم جلوتر بروید و از یک مربی تناسب اندام بخواهید گزارش‌های شما را بررسی کند تا ببیند وضعیت شما چگونه است. این راه نهایی برای پاسخگو ماندن و پرخوری نیست.

یا چطور، اگر همیشه ترازو همراه خود داشتید، و هر وقت به نوشیدن یک لیوان نوشابه فکر می‌کردید یا یک بستنی میل می‌کردید، ترازو را بیرون می‌آورید تا وزن کنید تا ببینید چقدر به آن نزدیک شده‌اید. هدف کاهش وزن شما؟ شرط می بندم اگر این کار را می کردید، نه گفتن به آن رفتار آسان تر بود. ترازو شما را مسئول نگه می دارد.

در مورد هزینه های شما هم همینطور است. بودجه ای ایجاد کنید و سپس برنامه ای را در تلفن خود دانلود کنید تا به شما کمک کند هزینه های خود را پیگیری کنید.

وقتی وسوسه می‌شوید چیزی بخرید، گوشی هوشمند خود را بیرون بیاورید تا تعیین کنید که آیا خرید با بودجه شما مطابقت دارد یا خیر. اگر اینطور نباشد، همه شرط‌ها خاموش می‌شوند. خرید نکنید.

برای تمام مخارج دلخواه خود مانند مواد غذایی، رستوران ها، سرگرمی، شخصی، هدایا، سلامتی، مراقبت از مو، آرایش، لباس و غیره برنامه تنظیم کنید.

نظم می خواهد، آن را امتحان کنید! این یک سیستم عالی است برای اینکه ببینید چقدر در بودجه بندی و ماندن در بودجه خود مهارت دارید.

بسیاری از ما تصوری از آنچه واقعاً در زندگی ما مهم است و می خواهیم زندگی مان چگونه باشد داریم. و تعیین اهداف برای دستیابی به چشم انداز شما ضروری است.

  • آنچه واقعاً مهم است را به خاطر بسپارید

دقت در خرید

بسیاری از ما، اهداف خود را از دست می‌دهیم و کارهایی را انجام می‌دهیم که مطابق با آنچه واقعاً می‌خواهیم نیست.

آیا خرید جدیدترین iPad یا یک لباس فانتزی به شما کمک می کند تا به هدف خود نزدیک شوید؟ شما باید تصمیمات مالی روزانه بگیرید که با چشم انداز کلان زندگی که می خواهید مطابقت داشته باشد.

اگر اهداف ما فقط در ذهن ما وجود داشته باشد، از دست دادن آنها آسان است. برای حفظ بینایی خود، یادآورهای ملموسی داشته باشید، و این به شما کمک می کند تا تصمیمات هزینه روزانه را که با دید شما هماهنگ است، اتخاذ کنید.

برای مثال، تصویری از ماشین یا وسیله ای که می خواهید بخرید یا افرادی که می‌خواهید داوطلبانه به آنها کمک کنید، می‌تواند در پس‌زمینه رایانه شما باشد و به عنوان یادآوری برای پس‌انداز و خرج کردن عاقلانه پولتان عمل کند. از نظر نوشتن اهدافتان و اینکه بتوانید هر روز آنها را ببینید چه چیزی برای شما مفید است، آن را پیدا کنید.

جمع بندی نهایی در مورد چگونگی توقف خرید چیزهایی که نیاز ندارید

اکنون 7 راه برای متوقف کردن خرید چیزهایی که نیاز ندارید دارید.

این به این معنی نیست که شما باید کامل باشید و هرگز در مورد چیزی که می خواهید ولخرجی نکنید. در عوض، این استراتژی‌ها برای کمک به شما طراحی شده‌اند که آگاهانه و آگاهانه‌تر هزینه‌های خود را انتخاب کنید، بنابراین در مورد خرید خود احساس خوبی دارید.

در نهایت، یکی از راه های اثبات شده برای بهبود شادی و رضایت از زندگی، تمرکز بر اهدافی است که واقعاً مهم هستند.

پیشنهادهایی برای شما

محصولات پیشنهادی این مقاله
محدوده قیمت 0 تا 50,000 تومان

امتیاز کاربران

کتاب صوتی فوت و فن های تغذیه کودک اثر هاجر سجاد

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

عنوان مدت زمان مرجع صادر کننده گروه سنی سایر توضیحات
فوت و فن های تغذیه کودک 180 وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بزرگسال وزن: 91 گرم

امتیاز کاربران

کتاب صوتی مدیریت درونی خود اثر برایان ترسی

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

عنوان مدت زمان شماره پروانه یا مجوز مرجع صادر کننده نوع بسته بندی کتاب صوتی
مدیریت درونی خود 75 8-029790-03620 وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قاب مقوایی
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

گتاب گویا چرا بعضی ازدواج ها موفق هستند و بعضی شکست میخورند؟ اثر جان گاتمن

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

عنوان ناشر مترجم خلاصه مدت زمان
چرا بعضی از دواج ها موفق هستند و بعضی شکست می خ... کلید آموزش محسن واعظی با بکارگیری آموزشهای این کتاب صوتی دوست همسرتان... 47
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

كتاب هشت راه برای داشتن رابطه برنده با مردم اثر جان ماكسول

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

عنوان ناشر مترجم مدت زمان شماره پروانه یا مجوز
موفقیت حقیقتی که از درون اغاز می شود کلید آموزش محسن واعظی 75 8-03620-040129
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

کتاب صوتی راز قدرت اثر راندا برن

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

عنوان مدت زمان شماره پروانه یا مجوز مرجع صادر کننده گروه سنی
راز قدرت 460 7320 وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بزرگسال
مشخصات بیشتر
محدوده قیمت 50,001 تا 200,000 تومان

امتیاز کاربران

سمینار بزرگ راز اثر علیرضا آزمندیان

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ناشر نوع بسته بندی کتاب صوتی
پدیده فکر کیپ کیس

امتیاز کاربران

کتاب صوتی پرورش تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان تولد تا سه سالگی اثر دکتر فرهنگ هلاکویی

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

عنوان ناشر نویسنده مدت زمان شماره پروانه یا مجوز
کتاب صوتی پرورش، تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان نور رایانه سپهر میچ البوم 14 9789651273650
مشخصات بیشتر
منبع
happierhuman

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا