خانه داریمبلمان و چیدمان

6 نکته مهم برای تزئین خانه با آثار هنری

استفاده از آثار هنری در تزئین خانه ، دکوراسیون هنری مدرن

آثار هنری از مهمترین المان‌های به کار رفته در دکوراسیون داخلی منزل است. تزئین خانه با آثار هنری، فرایندی چالش‌انگیز بوده که بر جذابیت هر چه بیشتر محیط زندگی‌تان تاثیر می‌گذارد.

شما می‌توانید در این مسیر از کمک یک طراح داخلی استفاده کنید. اما اگر می‌خواهید به صورت انفرادی، دکوراسیون منزلتان را به بهترین نحو انجام دهید می‌توانید از ایده‌های جذاب موجود در سایت‌های مختلف الهام بگیرید.

استفاده از یک اثر هنری خاص در طراحی اتاق می‌تواند تصویر خاصی از یک مکان را در ذهنتان تداعی کند. فرقی نمی‌کند که چه سبکی را در دکوراسیون منزل یا محیط کارتان پیاده‌سازی کرده‌اید.

خاصیت استفاده از آثار هنری است که یک واقعه یا مکان خاص را در ذهنتان تداعی کند.

تزئین خانه با اکسسوری‌های هنری، ایده بسیار جالبی به نظر می‌رسد. ترکیب آثار هنری با المان‌های به کار رفته در اتاق به فضا شخصیت بخشیده و بر ارزش هر چه بیشتر وسایل موجود در محیط افزوده خواهد شد.

اگر بخواهید از آثار هنری مختلف نظیر: تابلو، مجسمه و… در فضا بهره ببرید، نتیجه کارتان به شدت قابل ستایش خواهد بود. اگر عاشق کارهای هنری باشید، فرآیند ایجاد یک فضای هنر محور برای شما بسیار آسان‌تر خواهد شد.

البته در این زمینه ضروری است که از تخصص یک فرد حرفه‌ای استفاده کرد تا نتیجه کار بهتر در معرض دید قرار گیرد. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا شما را با نکات مهم استفاده از آثار هنری در دکوراسیون خانه آشنا نماییم.

نکات مهمی که باید در زمینه تزئین خانه با آثار هنری بدانید

  • توجه به مقیاس در رابطه با استفاده از آثار هنری در تزیین خانه

یکی از مهمترین نکاتی که در رابطه با استفاده از آثار هنری در تزئین خانه وجود داشته، توجه به مقیاس است. در واقع مقیاس، مشخص‌کننده فاصله نسبی آثار هنری در مقایسه با قسمت‌های دیگر اتاق است.

انتخاب مکان درست جهت قرار دادن اکسسوری‌های هنری در محیط از جمله مواردی است که باید به آن توجه ویژه‌ای گردد. زیرا در نظر گرفتن مقیاس در رابطه با قرار دادن آثار هنری در قسمت‌های مشخص اتاق باعث پرت نشدن حواس شما از قسمت‌های دیگر می‌شود.

از طرف دیگر، سایر وسایلی که در قسمت‌های مختلف محیط قرار دارند از دید شما مخفی نخواهند ماند. به عنوان مثال، شما می‌توانید سه یا چند قطعه از تابلو‌های هنری را به نحوی بر روی دیوار بچینید که با نحوه چیدمان مبل، هماهنگ باشند.

  • توجه به فاصله در رابطه با استفاده از آثار هنری در تزئین خانه

یکی از نکات مهم دیگر، توجه به فاکتور فاصله در رابطه با استفاده از آثار هنری در تزئین خانه است. استفاده از تعداد زیاد قطعات هنری در محیط، تاثیر منفی در دکوراسیون داخلی می‌گذارد.

از اصول مهم دکوراسیون داخلی این است که بدانید چگونه لوازم دکوری را در ارتباط با همدیگر بچینید که از توازن و تعادل خاصی برخوردار باشند.

در صورت قرار دادن تابلوهای هنری بر روی دیوار توجه داشته باشید که محتوای آنها از لحاظ موضوعی، در ارتباط با همدیگر باشند. استفاده بیش از اندازه از قطعات مختلف هنری باعث بهم‌ریختگی ذهنی شما شده و این مورد به طور مستقیم بر عدم تمرکز تان تاثیرگذار خواهد بود.

  • توجه به نقش‌ها در رابطه با استفاده از آثار هنری در تزئین خانه

انتخاب یک نقش یا یک سبک خاص می‌تواند تصمیم‌گیری شما را در مورد بکارگیری یک هنر مخصوص در محیط آسان‌تر نماید. شما می‌توانید از آثار هنری در قسمت‌های مختلف خانه با نظر گرفتن ویژگی‌های خاص آنها استفاده نمایید.

به عنوان مثال، استفاده از تابلوهایی با نقش و نگار غذا در محیط آشپزخانه ایده بسیار جالبی به نظر می‌رسد.

شما همچنین می‌توانید با در نظر گرفتن ویژگی‌های اتاق‌خواب یا هر مکان دیگر از طرح‌های هنری مرتبط استفاده نمایید. تناسب رنگ طرح‌ با رنگ پس‌زمینه دیوارها یا کف اتاق به جذابیت هر چه بیشتر دکوراسیون محیط کمک می‌کند.

  • توجه به تناسب آثار هنری با المان‌های به کار رفته در محیط

یکی از مهمترین اصول در تزئین خانه این است که اکسسوری‌های هنری با عناصر داخلی محیط تناسب داشته باشند. شما نباید یک اثر هنری را تنها به دلیل زیبایی ظاهری آن تهیه نمایید.

در ابتدا باید ببینید که آیا نقش و نگارهای بکار رفته در اثر هنری مورد نظرتان با فضای اتاق‌ هماهنگی دارد یا خیر؟ در نظر گرفتن این مورد، تعیین‌کننده ایجاد یک دکوراسیون بی‌نظیر در محیط است.

در نظر گرفتن مواد و رنگ‌های غالب یک قطعه هنری با عناصر موجود در اتاق، جزو موارد مهمی بوده که نیاز است مورد بررسی قرار گیرد. یه عنوان مثال، شما می‌توانید در یک اتاق کرم یا شیری، از کاناپه‌های قهوه‌ای و نقاشی‌های مرتبط با ویژگی محیط استفاده نمایید.

بایدها و نبایدهای مهم در زمینه تزئین خانه با آثار هنری

  • بایدهای مهم

در تزئین خانه با آثار هنری می‌توانید ایده‌های مختلفی را به کار بندید. قاب عکس‌های خانوادگی را با وسایلی که در خانه دارید، تزیین نمایید.

یک طراح دکوراسیون حرفه‌ای کسی است که با استفاده از وسایل ناچیز، کارهای فوق‌العاده جذابی خلق می‌کند. جهت نصب قطعات مختلف هنری بر روی دیوار به جای میخ و پیچ از قلاب‌های آویزدار استفاده نمایید.

این مدل قلاب‌ها، توانایی تحمل وزن بالا را داشته و بسیار کاربردی به نظر می‌رسند.

  • نبایدهای مهم

در تزئین خانه با آثار هنری، نبایدهای مهمی وجود داشته که نیاز است جهت دکوراسیون بهتر محیط مورد توجه قرار گیرند. اگر قصد نصب تابلوی هنری کوچک را بر روی دیوار دارید، بهتر است که آن را درون قاب حصیری بزرگ قرار دهید.

با انجام این کار، زیبایی ظاهری تابلو بهتر به چشم می‌آید. متاسفانه اکثر افراد، تابلوهای هنری را در بالاترین نقطه دیوار نصب می‌کنند. در حالی که این روش اشتباه است.

توجه داشته باشید که یک اثر هنری باید به نحوی بر روی دیوار نصب شود تا فرد بیننده بتواند آن را به راحتی تماشا کند.

نتیجه‌گیری نهایی

تزئین خانه با آثار هنری از مهمترین مواردی بوده که در دکوراسیون داخلی محیط مورد توجه قرار می‌گیرد. با ترکیب‌بندی درست آثار هنری با سایر المان‌های موجود در اتاق می‌توانید دکوراسیون فوق‌العاده جذابی را در محیط ایجاد نمایید.

در این مقاله سعی شده که به بیشتر دغدغه‌های ذهنی شما جهت چیدمان بهتر منزل یا محیط کار با آثار هنری پاسخ داده شود.

مشاهده نسخه pdf مقاله: 6 نکته مهم برای تزئین خانه با آثار هنری

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=22102]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا