خانه داری

ترفندهایی برای برق انداختن سریع و آسان سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی از جمله مکان‌هایی به شمار رفته که نظافت اصولی آن از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است. اگرچه تمیز کردن حمام و سرویس ‌بهداشتی برای بسیاری از افراد کار خوشایند و مطلوبی محسوب نمی‌شود، اما عدم رسیدگی به شستشوی زود هنگام این قسمت از خانه، سلامتی افراد را به خطر خواهد انداخت.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید خوشبو کننده هوا

در ادامه به این سوال که (چگونه سریع و آسان سرویس ‌بهداشتی را برق بیندازید؟)، پاسخ می‌دهیم

  1. از آنجایی که تمیز کردن جرم‌های تشکیل شده در سرویس‌های بهداشتی کار سختی بوده، استفاده از چند ترکیب ساده به کمک شما خواهند آمد تا بتوانید بهتر این مکان را ضدعفونی نمایید. از اضافه کردن مخلوط نصف پیمانه سرکه و یک پیمانه الکل با آب، ترکیبی به دست خواهد آمد که میکروب‌های موجود در سرویس‌بهداشتی را به طور کلی از بین می‌برد.
  2. در تمیز کردن دستشویی و از بین بردن میکروب‌های تشکیل شده در این مکان از دهانشویه یا حتی یک خمیر‌دندان استفاده نمایید. بله، درست متوجه شدید. زیرا مخلوط دهانشویه یا خمیر‌دندان با آب می‌تواند به عنوان یک ترکیب ضدعفونی ‌کننده قوی جهت از بین بردن آلودگی‌ها عمل کند. برای این کار، مخلوط را به مدت نیم ساعت بر روی قسمت‌های کثیف قرار داده و سپس به کمک یک فرچه، تمامی قسمت‌ها را از جرم‌ و کثیفی تمیز نمایید.
  3. آینه و شیشه‌های موجود در سرویس بهداشتی از مهمترین قسمت‌هایی است که باید مورد توجه قرار گیرد. جهت تمیز کردن آینه و شیشه می‌توانید از مواد ضدعفونی ‌کننده مخصوص و یا ترکیب هیدروژن‌ پروکساید با جوش‌ شیرین استفاده نمایید. روش استفاده بدین ‌گونه است که با پخش این ترکیب بر روی سطوح شیشه‌ و آینه ، می‌توانید به راز تمیز شدن اصولی آنها پی برده و در نهایت به وسیله یک اسفنج و دستمال، مواد را پاک نمایید.
  4. از سخت‌ترین کارهای شستشوی سرویس ‌بهداشتی ، تمیز کردن شیارهای سرامیک از جرم‌‌های تشکیل شده بین آنها است. شما می‌توانید از مایع سفید ‌کننده و مقداری پنبه جهت انجام این کار استفاده نمایید. به نحوی که پنبه‌ها را به شکل توپ کوچک درآورده و آنها را به مایع سفید‌کننده آغشته کنید. در نهایت با مالیدن پنبه‌های توپی بر روی شیار بین سرامیک، جرم‌ها را از بین ببرید.
  5. جهت تمیز کردن شیرآلات و تجهیزات فلزی موجود در سرویس بهداشتی می‌توانید از محلول لیمو و نمک استفاده کنید. اسید موجود در لیمو باعث از بین رفتن زنگ‌زدگی روی فلزات و جرم‌های روی شیرآلات می‌شود. برای انجام این روش، ابتدا لیموها را دو نصف کرده و مقداری نمک روی آن بریزید. در نهایت با مالیدن آنها بر روی سطوح فلزی و شیرآلات از شر جرم و آلودگی‌های ناشی از آن خلاص خواهید شد.
  6. قسمت‌هایی مانند: سقف یا سنگ روشویی از جمله مواردی هستند که ممکن است گرد و خاک بر روی آنها بنشیند. جهت جلوگیری از این مورد، تی را به محلول آب و سرکه آغشته کنید. سپس هرگونه گرد و غبار ایجاد شده بر روی این قسمت‌ها را بزدایید.
  7. جهت تمیز کردن پرده‌ حمام می‌توانید از مخلوط 50 میلی‌لیتر مایع سفید‌کننده با 2 قاشق مایع ظرفشویی، ترکیبی را به دست آورده و با اسپری کردن آن بر روی پرده‌ هر گونه آلودگی‌ را از بین ببرید. البته باید اجازه دهید ترکیب به مدت چند دقیقه بر روی محل کثیفی بماند و در آخر به کمک آب، پرده را به طور کامل بشویید.

امیدواریم راهنمای امروز گرین لیست برای برق انداختن سریع و آسان سرویس بهداشتی و همچنین آموزش خانه داری به شما کمک کرده باشد.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=21477]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا