خانه داری

ایجاد فضای شاد در خانه به همراه راههای ایجاد نشاط در خانواده

داشتن خانه ‌ای شاد و پرانرژی را می‌توان به سادگی هرچه تمام‌تر تجربه نمود. شادی به طور کلی حالتی از رضایت است که در زندگی و با کسب تجربه‌های مختلف می‌توان به آن دست یافت. از جمله روش‌های عالی جهت زندگی شاد و پرانرژی این است که خانه خود را به فضای امن و راحت تبدیل کنید. محیطی که در آن خبری از افسردگی و تنش نبوده و بتوان با خیال راحت در آن زندگی کرد. در ادامه ما را همراهی کنید تا شما را با رمز و راز داشتن خانه ای شاد و انرژی ‌بخش بیشتر آشنا کنیم.

نکاتی مهم برای ایجاد فضای شاد در خانه

  • استفاده از عناصر طبیعی:

بله درست متوجه شده‌اید. از عناصر موجود در طبیعت کمک بگیرید. به عنوان مثال، گیاهان رنگارنگ را وارد زندگی خود کنید تا آرامش و زیبایی را برای شما به ارمغان آورند. بررسی‌ها نشان داده که به کار بردن گیاه در خانه علاوه بر کاهش سموم موجود در هوا به رشد خلاقیت و بهبود روحیه افراد کمک می‌کند. با استفاده از این روش می‌توانید خانه ای شاد و پرانرژی داشته باشید. پس زودتر دست به کار شوید.

  • تعیین نقطه امن در خانه:

قسمتی از خانه را به عنوان نقطه آرامش ‌بخش تعیین کرده و ببینید که در کدام قسمت از منزلتان، احساس راحتی بیشتری دارید؟ تعیین نقطه امن و دور از هیاهو در خانه باعث می‌شود که جهت انجام کارهای شخصی خود تمرکز بیشتری داشته باشید و هم فضای آرامش ‌بخشی جهت استراحت شما مهیا شود. جهت رویایی کردن فضا می‌توانید چند عدد عود خوشبو یا چند عدد شمع روشن کرده و ساعاتی از روز را به مدیتیشن و ذکر روزانه بپردازید. انجام این کار باعث آرامش و بهبود خلقیات شما می‌شود.

  • استفاده از رنگ‌ های شاد در فضای اتاق:

همانطور که می‌دانیم استفاده از رنگ‌های شاد و پرانرژی در فضای اتاق به طور مستقیم بر روحیات افراد تاثیر مثبت می‌گذارد. در مورد دکوراسیون منزل خود تصمیم بگیرید و ببینید که استفاده از کدام رنگ ‌ها می‌توانند حس و حال خوبی را به وجود شما تزریق کنند. سپس از رنگ ‌های مورد نظر در ترکیبات اجزای داخلی منزل و یا رنگ کردن دیوارها استفاده نمایید. به عنوان مثال، رنگ زرد انرژی ‌بخش بوده و رنگ آبی، حس آرامش را در شما ایجاد می‌کند.

پیشنهاد مطالعه: بهترین رنگ دکوراسیون خانه چه رنگی است؟(روانشناسی رنگ ها)

  • استفاده از رایحه‌ های خوشبو در اتاق:

از آنجا که رایحه‌ های خوشبو به خوبی بر حافظه افراد تاثیر‌گذار هستند، می‌توانید از آنها جهت انرژی بخشیدن به فضای منزل خود استفاده کنید. به عنوان مثال، روشن کردن شمع‌ های عطری در فضای اتاق، حس و حال خوبی را به شما تزریق می‌کند.

  • مرتب کردن تخت ‌خواب:

از جمله موارد دیگری که به داشتن خانه ای شاد و انرژی ‌بخش کمک می‌کند، تمیز کردن رخت‌ خواب است. بله، درست متوجه شده‌اید. مرتب کردن هر روزه تخت‌ خواب باعث افزایش سطح خلاقیت و شادی شده و همچنین باعث راحت‌تر انجام دادن فعالیت‌های روزمره شما می‌شود.

  • وسایل اضافی و غیر ضروری منزل را دور ریخته و یا به افراد نیازمند هدیه دهید:

نظافت منزل و جمع ‌آوری وسایل غیر ضروری باعث کاهش انرژی منفی در اطراف می‌شود. زیرا انجام این کار جهت داشتن خانه ای شاد و مرتب توصیه می‌شود. حذف وسایل ضروری از درون کمد‌ها و قفسه‌ها به پاکسازی انرژی‌های منفی محیط اتاق کمک شایان توجهی می‌کند.

  • اجازه دهید نور طبیعی وارد منزل شما شود:

اگر خانه شما فضایی دارد که نور طبیعی بتواند به راحتی درون آن نفوذ کند که بسیار عالی است. زیرا نور طبیعی بر بهبود روحیات، احساسات و عواطف شما بسیار تاثیرگذار است. در مورد خانه‌های تاریک هم باید از نورپردازی‌های مصنوعی نظیر: استفاده از لامپ‌ها یا هالوژن‌های مخفی جهت روشنایی بیشتر محیط استفاده نمایید.

مقاله امروز گرین لیست درباره ترفندهای خانه داری جهت داشتن خانه ‌ای شاد برای شما عزیزان تهیه گردیده است تا شاید بتواند ایده های کاربردی و مفیدی را در ذهن شما ایجاد کند. سپاسگزاریم که برای مطالعه وقت گذاشتید.

پیشنهادهایی برای شما

محصولات پیشنهادی این مقاله
محدوده قیمت 0 تا 50,000 تومان
محدوده قیمت 50,001 تا 100,000 تومان
محدوده قیمت 100,001 تا 200,000 تومان
محدوده قیمت 200,001 تا 400,000 تومان
محدوده قیمت 400,001 تا 800,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا