خانه داری

آشنایی با روش‌های کاربردی جهت از بین بردن لکه های روغن از روی دیوار آشپزخانه

لکه های روغن در اثر فعالیت آشپزی بر روی دیوارهای آشپزخانه‌ ایجاد می‌شوند. گاهی اوقات از بین بردن آنها کار دشواری بوده اما با استفاده از چند ترفند اساسی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم می‌توانید از شر این مشکل به طور اساسی خلاص شده و نمای زیبایی را در آشپزخانه خود ایجاد نمایید.

ترفندهای پاک کردن لک روغن

  • استفاده از موم شمع:

موم شمع یکی از وسایل رایجی است که می‌توانید از آن جهت پاک کردن لکه‌ها از روی دیوار آشپزخانه استفاده نمایید. جهت این کار کافی است که موم شمع را بر روی لکه‌های روغنی ایجاد شده بر روی سرامیک و یا کاشی‌‌های آشپزخانه مالیده و سپس به وسیله یک پارچه تمیز پاک نمایید.

  • استفاده از سرکه:

سرکه می‌تواند جهت پاک کردن لکه‌ های روغن از روی دیوار آشپزخانه به طور موثری عمل نماید. جهت این کار شما باید ترکیبی از سرکه و آب را به نسبت یک به دو تهیه نمایید. سپس به وسیله پارچه‌ای که به خوبی به محلول آغشته شده، قسمت‌هایی از سرامیک و یا کاشی‌های آشپزخانه که لکه‌های روغنی بر روی آنها ایجاد شده‌اند را به خوبی تمیز نمایید. البته استفاده از این روش جهت پاک کردن لکه‌های چربی از روی سطوحی مانند: سرامیک یا کاشی بسیار کاربردی است.

  • استفاده از آب برنج:

بعد از آبکشی برنج می‌توانید از آب آن جهت پاک کردن لکه‌های کثیف چربی و روغنی از روی سطوح آشپزخانه و یا حتی اجاق گاز خود استفاده نمایید. البته بعد از ریختن آب برنج بر روی لکه‌ها اجازه دهید که به مدت چند دقیقه وضع به همین منوال باقی بماند تا لکه‌ها خشک شوند تا بهتر بتوانید آثار کثیفی را از روی سطوح از بین ببرید.

  • استفاده از جوش شیرین:

مقداری از جوش شیرین را با آب مخلوط کنید و به وسیله اسفنج آن را بر روی لکه‌ها بمالید تا لکه‌های روغنی به طور کامل از روی دیوارهای آشپزخانه پاک شوند.

  • استفاده از مواد شوینده جهت پاک کردن لکه‌های چربی و روغنی:

مقداری مواد شوینده را با آب گرم مخلوط کرده تا محلول یکدستی ایجاد شود. سپس این ترکیب را به وسیله یک پارچه تمیز بر روی لکه‌ها بمالید تا کاملا از روی دیوارهای آشپزخانه پاک گردند.

  • استفاده از لیمو و جوش شیرین:

لیمو را به دو نصف کرده و مقداری جوش شیرین را بر روی آن بریزید. سپس لیموهای نصف شده را بر روی نقاط کثیفی آنقدر بمالید تا شاهد معجزه پاک کردن سریع آنها از روی دیوارهای آشپزخانه شوید.

  • استفاده از آب داغ:

اگر لکه های روغن به تازگی بر روی سطوح ایجاد شده‌اند، سریع دست به کار شده و به وسیله آب داغ این لکه‌ها را پاک نمایید. زیرا هر چقدر لکه بر روی سطوح باقی بماند، پاک کردن آن دشوارتر خواهد بود.

  • استفاده از روغن‌های گیاهی:

از مهمترین موارد استفاده از روغن‌های گیاهی این است که می‌توانید از آنها جهت پاک کردن لکه‌های روغنی استفاده کنید. زیرا بسیار موثر عمل می‌کنند. دستمالی تمیز را برداشته و آن را آغشته به روغن گیاهی نموده و سپس آن را بر روی نواحی چرب سطوح آنقدر بمالید تا علامت چربی به طور کامل محو گردد.

  • استفاده از بوراکس:

بوراکس ماده‌ای طبیعی است که می‌توانید از آن جهت پاک کردن لکه‌های روغنی استفاده نمایید. این ماده را بر روی آثار چربی بمالید و اجازه دهید که به مدت چند دقیقه در محل باقی بماند. این ماده تمامی لکه‌های چربی و روغنی را به خود جذب می‌کند. در نهایت به وسیله پارچه یا اسفنج، مواد را از روی دیوار آشپزخانه پاک نمایید.

امیدواریم مقاله‌ی روش های از بین بردن لکه های روغن از روی دیوار آشپزخانه از وب سایت گرین لیست در دسته بندی خانه داری به شما کمک کرده باشد. ممنون که برای مطالعه این مطلب وقت گذاشتید. شما دوستان عزیز می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=21978]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا