ترین های جهانسبک زندگی

25 چیز عجیب و غریب که در زمین یافت شده است که هنوز نمی توانیم توضیح دهیم

یکی از جنبه های جذاب باستان شناسی این است که بینشی از رویدادهایی که صدها سال پیش روی زمین رخ داده است را ارائه می دهد. علاوه بر این، گاهی اوقات ناهنجاری هایی را آشکار می کند که حتی بهترین مغزها را نیز گیج می کند و بسیاری از سوالات را بی پاسخ می گذارد. وقتی این شامل مصنوعات گیج کننده یا ساختارهای عجیب و غریب باشد، نتایج واقعاً عجیبی را به دنبال دارد.

در اینجا 25 چیز عجیب و غریب در زمین یافت شده است که هنوز نمی توانیم توضیح دهیم.

سگک لوکی

Loki Buckle

من قصد دارم این سفر را از طریق آثار باستانی و غیرقابل توضیح با بررسی برخی از مصنوعات چشم باز آغاز کنم. با این یکی شروع می شود. لوکی زندگی می کند! ممکن است برخی از شما فکر کنید که این فقط یک شخصیت از مارول کامیکس است. با این حال، لوکی به عنوان یک شخصیت در اساطیر اسکاندیناوی قدیمی نیز وجود دارد. این تصویر خاص روی یک سگک کمربند کشف شده در شهرک وایکینگ‌ها در Ågård در دانمارک یافت شد.

تصور می‌شود که این اولین مصنوع مبتنی بر لوکی است که در اینجا کشف شده است، با توجه به گزارش‌های مربوط به آن زمان از سال 2017، آثار دیگر فقط در سوئد یافت شده است. همچنین باید اشاره کنم که تصاویری از لوکی در نروژ دیده شده است، تأیید این موارد دشوار است. لوکی شیطون و مزاحم یک افسانه است، بنابراین نمی توان گفت که آیا او واقعا وجود داشته است یا خیر. حتی تردیدهایی وجود دارد که کشف در دانمارک می تواند در وهله اول نماینده او باشد. در هر صورت، این یک راز وسوسه انگیز است.

پرنده سقاره

Saqqara Bird

مصر باستان برخی از مصنوعات و سازه‌های شگفت‌انگیز را برای ما به جای گذاشته است تا بتوانیم آنها را شگفت زده کنیم. مشکل اینجاست که ما فقط می‌توانیم حدس‌های آگاهانه‌ای بزنیم که دقیقاً در آن زمان چه اتفاقی می‌افتاد. پرنده سقارا نمونه ای از این راز ماندگار است. قدمت آن تقریباً به 2200 سال قبل می رسد. این جمله قدیمی سوپرمن را به خاطر بیاورید: «آیا پرنده است؟ آیا هواپیما است؟» این دقیقاً معضلی است که از زمان کشف مجسمه چوبی در اواخر دهه 1800 با کارشناسان روبرو شده است.

به دلیل طراحی که به نوعی شبیه یک گلایدر است، مردم بر این باورند که این مجسمه نشان دهنده نوعی هواپیمای مصر باستان است. نمونه های اولیه حتی ساخته شده اند، با نتایج متفاوت. برخی دیگر مطمئن هستند که پرنده ساقارا یک اسباب بازی یا شیء مشابه است. ما به سادگی نمی دانیم به طور قطع.

هواپیماهای باستانی

Ancient Planes

با پایبندی به موضوع هوانوردی، در اینجا برخی از اشیاء طلایی با طراحی دقیق از مصر باستان آورده شده است. برخی فکر می کنند حیوانات را نشان می دهند. برخی دیگر بر این باورند که آنها یک طراحی شگفت‌انگیز هواپیمای پیچیده از سال 500 پس از میلاد یا عصر رایج را نشان می‌دهند که از دوره زمانی که تصور می‌شود تولد مسیح است اندازه‌گیری می‌شود. شما همچنین می توانید آن را پس از میلاد مسیح بنامید.

باتری بغداد

Baghdad Battery

تصور می شود باتری ها یک اختراع نسبتاً مدرن هستند، اما آیا هزاران سال پیش وجود داشته اند؟ این سوال جالبی است که توسط باتری بغداد مطرح شده است. در اواخر دهه 1930 توسط ویلهلم کونیگ، باستان شناس آلمانی پیدا شد. او به اصطلاح باتری را در جنوب شرقی بغداد، عراق کشف کرد. از بیرون مانند یک گلدان سفالی شش اینچی به نظر می رسد، اما به داخل آن نگاه کنید و صفحه ای از مس را می بینید که پیچیده شده و حاوی میله ای آهنی است. چرا مردم فکر می کنند این شی عجیب و غریب و در عین حال جذاب یک باتری است؟ زیرا می توانید از آن برای تولید الکتریسیته استفاده کنید، البته در حدود یک ولت. شما این کار را با ریختن یک مایع اسیدی مانند سرکه در ظرف انجام می‌دهید، البته هیچ چیز خیلی قوی نیست. اسید ملایم با مس و آهن واکنش نشان می‌دهد و شما را قادر می‌سازد تا یک خودروی فوق‌العاده کوچک را تامین کنید. من کمی در مورد ماشین درست کردم.

آثار باستانی مرموز اغلب در مکان های مورد علاقه تاریخی یافت می شود. به عنوان مثال، باتری بغداد در محدوده تیسفون، شهری که بخشی از ایران باستان بود، کشف شد. بیایید نگاهی به مکان‌های خیره‌کننده دیگری بیندازیم که افراد زیادی مانند ما در آن زندگی می‌کردند، کار می‌کردند و دوست داشتند…

دهانه پاتوم

Patom crater

این سنگ آهکی عجیب به نظر می رسد که توسط دست انسان ساخته شده است. در عوض به نظر می رسد طبیعت منظره زمین شناسی خارق العاده ای را ایجاد کرده است. به هر حال این نظریه است. هیچ کس نمی تواند به طور قطعی بگوید دهانه پاتوم چگونه به وجود آمده است. عرض آن 520 فوت و ارتفاع آن نزدیک به 140 فوت است. این رودخانه که به دلیل ویژگی محلی رودخانه پاتوم در سیبری سردسیر نامگذاری شده است، دنیای طبیعی را دور نگه می دارد. از آنجا که برجسته است و حال و هوای ترسناک و ماورایی دارد، نام Fire Eagle’s Nest را نیز به خود اختصاص داده است. این دهانه به خصوص باستانی نیست و ظاهراً قدمت آن به چند صد سال پیش می‌رسد.

ما برای اولین بار در سال 1949 با زمین شناس وادیم کولپاکوف از روسیه که تکه سنگی فوق العاده ای را مشاهده کرد، به آن نگاه کردیم. توضیحات طبیعی برای این دهانه شامل انفجار بخار ناشی از فعالیت در زیر سطح است. توضیحات نه چندان طبیعی شامل پدیده های بشقاب پرنده می شود. سورپرایز بزرگ، درست است؟ شخصا فکر می کنم شبیه یک ناف غول پیکر است. شاید هیولایی از فیلم ری هریهاوزن برای دراز کشیدن رفت و قبل از اینکه جنگل در اطراف آنها رشد کند از دنیا رفت؟ ممکن است به آنجا برسم.

خطوط نازکا

Nazca-lines

شاید ندانید ژئوگلیف چیست، اما احتمالاً آن را دیده اید. آنها معمولاً از هوا عکس می گیرند و به طور معمول شبیه افراد یا حیوانات هستند. آنها را می توان از اجسامی مانند سنگ درست کرد. یا به جای اینکه چیزها را کنار بگذارید، می توانید آنها را بردارید. منظورم چیست؟ خوب، یک مثال خوب از این خطوط نازکا در پرو است.

“هنرمند” نازکا که قدمت آن بین 500 سال قبل از میلاد تا 500 پس از میلاد مسیح باز می‌گردد، از این منظره به عنوان بوم نقاشی خود استفاده کرده است. خطوط سفید هستند زیرا وقتی سنگریزه هایی را که روی آن را پوشانده برمی دارید، رنگ زمین به همین رنگ است. اشکال مختلف زندگی، خطوط و اشکال ارائه شده است، اگرچه تا به امروز توضیح مناسبی برای چرایی وجود خطوط پیدا نشده است.

تپه رمز و راز

Mystery-Hill

به راحتی می توان مکان های تاریخی باستانی را به عنوان مکان های دور در نظر گرفت. اما برخی از آنها کاملاً به خانه نزدیک هستند. این تپه که از سازه های سنگی مانند دیوارها و غارها تشکیل شده است، توانسته است ذهن بازدیدکنندگان را به خود مشغول کند. آیا این یک سکوی بزرگ سنگی برای رصد ستارگان است که توسط بومیان آمریکا در حدود 4000 سال پیش ساخته شده است؟ یا جدیدتر است؟ برخی معتقدند که تا اواخر قرن نوزدهم ساخته شده است.

واقعیت نه چندان جالب: این مکان در Salem، خانه معروف جادوگران و کسانی که آنها را مورد آزار و اذیت قرار دادند، واقع شده است. که باعث می شود آن را نسبتا شوم! Mystery Hill نیز با مکان باستانی استون هنج در بریتانیا مقایسه می شود. به همین دلیل، آن را “استون هنج آمریکا” می نامند.

صورت در سنگ

Reeks Island the face

این ویژگی عجیب و غریب از سال 2008 تخیل مردم را به خود جلب کرده است. در جزیره Reek در منطقه حفاظت شده پارک ملی حاشیه اقیانوس آرام در کانادا، چهره – یا چیزی شبیه به آن – توسط شخصی که با کایاک عبور می کرد مشاهده شد. به نظر نمی رسد که کسی به اندازه کافی به قطعه سنگی با ارتفاع تقریباً هفت فوت نزدیک شده باشد تا ارزیابی قطعی انجام دهد.

این امر تعیین اینکه آیا توسط انسان ها ایجاد شده است یا توسط نیروهای طبیعی دشوار است. همچنین یک پیوند احتمالی با قبایل اول Tseshaht وجود دارد که حضور طولانی مدت در این منطقه دارند.

گوبکلی تپه

Gobekli Tepe

یکی دیگر از منظره های مرموز ساخته شده از سنگ گوبکلی تپه در جنوب شرقی ترکیه است. این نام به عنوان “Belly Hill” ترجمه می شود. اولین بار در دهه 1990 توسط کلاوس اشمیت، باستان شناس آلمانی کشف شد. حکاکی‌های اینجا، که تصور می‌شود شبیه استون هنج هستند، به حدود 11000 سال قبل برمی‌گردند. دارای ستون‌هایی به شکل t است و جنس آن سنگ آهک است، مانند فلاتی که روی آن قرار گرفته است. ابزار سنگی نیز پیدا شد. به نظر می رسد شکارچیانی که در دوره نوسنگی پیش از سفال زندگی می کردند این سازه ها را ساخته اند و هدف واقعی آنها در مه زمان گم شده است.

این یک شرط مطمئن است که فرض کنیم برخی از فعالیت‌های مذهبی انگیزه ساخت گوبکلی تپه بوده است. کلاوس اشمیت معتقد بود که در آن مراسم آیینی انجام می شد و شواهدی از زندگی مردم در این مکان نیز در زمان های اخیر کشف شده است. این یکی از قدیمی ترین نمونه ها در نوع خود در این سیاره است.

ایکا استونز

Ica stones

Ica Stones در معرض دید عموم دکتر Javier Carbrera Darquea قرار گرفت. مجموعه آثار باستانی او بیش از هزار نفر بود و شروع شگفت انگیزی داشت. در دهه 1930، یک کشاورز در پرو به دکتر خوب مراجعه کرد. او سنگی را دراز کرد که تصویر ماهی را داشت. و نه ماهی معمولی. این یکی از مواردی بود که ظاهراً پیش از وجود انسان بود. پس چه کسی تصویر را ساخته است؟ از نظر دکتر، این شواهدی بود که احتمالاً بیگانگان این تصاویر را ایجاد کرده بودند. یا بشریت از آنچه در ابتدا تصور می شد پیرتر بود.

این متخصص خود منصوب، که در باستان شناسی آموزش ندیده است، دسته ای از این سنگ های جذاب را به یادگار گذاشته است که به نام استان پرو ایکا نامگذاری شده اند. مطمئناً همه متقاعد نشدند.

سر سنگ گواتمالا

Guatemala stone head

من مطمئن هستم که شما در مورد سرهای سنگی بزرگ جزیره ایستر شنیده اید، اما در مورد سر سنگی گواتمالا در آمریکای مرکزی چطور؟ این کشور میزبان این قیافه قفقازی با ظاهر خیره کننده در جنگل خود در جنوب است. با توجه به تاریخچه این منطقه، مطمئناً این ویژگی‌ها محلی به نظر نمی‌رسند. با چشمان بسته و دماغه‌اش به سمت آسمان، نمی‌توانید جزییات و کارهایی را که باید برای خلق آن انجام داده‌اید شگفت زده نکنید.

جدا از این حقیقت که بیش از صد سال پیش کشف شد، ما چیز زیادی در مورد سر نمی دانیم. حضور آن توسط دکتر اسکار رافائل پادیلا لارا، که چندین دهه پس از مستندسازی کاوشگران از آن مطلع شد، به جهانیان معرفی شد. هیچ مدرکی وجود ندارد که بگوید این در واقع یک ویژگی باستانی است. اما چیزی برای گفتن نیست که اینطور نیست!

اسکارا برا

Skara Brae

ما اکنون به آب و هوای سردتر و منطقه Skara Brae می رویم. این روستای نوسنگی، که دارای چیزهایی مانند تخت و حتی توالت است، در جزایر اورکنی در اسکاتلند است. مرموزترین چیز در مورد آن این است که … چه بر سر مردم آمد؟ کارشناسان معتقدند روستای عصر حجر در شرایطی مرموز در حدود 2500 سال قبل از میلاد رها شده است.

چه کسی آن را کشف کرد؟ خب طبیعت اینجا نقش زیادی داشت. گفته شده است که در اواسط قرن نوزدهم، طوفانی یک تپه شنی را منفجر کرد. در زیر آن روستای Skara Brae قرار داشت.

انگکور

Angkor Wat

یکی دیگر از کشف های باورنکردنی جنگل، شهر باستانی آنگکور در کامبوج بود. گفته می شود که این مرکز پیش صنعتی تقریباً یک میلیون نفر را در خود جای داده است. همچنین از آب به عنوان منبع انرژی استفاده می کرد. این به خوبی حفظ شده است، اگرچه این موضوع آن را از یک راز کم نمی کند. این امر با این واقعیت برجسته می شود که ما نمی دانیم چرا این مکان از یک مرکز شهری قدرتمند به متروک شدن تبدیل شده و توسط دنیای طبیعی پیشی گرفته است.

بادبادک

Desert Kite

این بادبادک‌های باستانی نیستند، اما به هوا متصل هستند. منظورم این است که آنها از بالا توسط انسان هایی که بر فراز صحرای خاورمیانه پرواز می کنند مشاهده شده اند. خلبانان منظره ای را مشاهده کردند که شبیه به تصویر بادبادک بود، از این رو نام آن به این صورت است. البته انسان هایی در آنجا بودند که دیوارهای سنگی کم ارتفاعی را ساختند که در طول دهه ها کارشناسان را متحیر کرده بود.

ما از اوایل قرن بیستم درباره دیوارها می دانستیم. سازه های سراسر کشور حدود چهل مایل ادامه دارند. در قرن بیست و یکم، نظریه ای ایجاد شد که می گفت دیوارها به عنوان تله حیوانات عمل می کردند. طعمه نگون بخت در برابر موانع می آمد و به نوعی گودال سلاخی هدایت می شد. این منطقی است.

معابد Ggantija

Ggantija temples

در جزیره ای در مالت، که با نام درخشان گوزو شناخته می شود، مجموعه ای از مگالیت ها وجود دارد. آنها از سنگ آهک ساخته شده اند و بزرگترین آنها حدود بیست فوت ارتفاع دارند. طبق گزارش ها، کارشناسان از اینکه چگونه چنین ساخت و ساز قابل توجهی توسط مردمان باستان ایجاد شده است شگفت زده شده اند. با این حال، بحث هایی در مورد اینکه واقعاً چه کسی معابد Ggantija را ساخته است، وجود دارد. در سن بیش از 5000 سال، آنها آزمون اسرار آمیز را پشت سر می گذارند. اگرچه بسیار عجیب است که فکر کنیم این سنگ ها به گروهی از غول ها نسبت داده می شوند. فکر می کنم ایده های بزرگ به افراد بزرگ نیاز دارند.

ما نمی‌توانیم در ماشین زمان بپریم و بفهمیم چه کسی دقیقاً این سازه‌های شگفت‌انگیز را ساخته یا چنین آثار شگفت‌انگیزی را پشت سر گذاشته است. با این حال چیزهایی وجود دارد که ما می یابیم که تصوری از اینکه مردم چه کسانی بودند و چه کار کردند را به ما می دهد. البته گاهی اوقات این شواهد بسیار گیج کننده و عجیب هستند و فقط به تعمیق راز کمک می کنند…

مصنوعات Sanxingdui

Sanxingdui-artifact

آنها برای اولین بار در سال 1929 توسط گوش های امروزی شنیده شد، با داستان بیش از نیم قرن بعد. فرهنگ Sanxingdui تقریباً 3000 سال پیش در چین زندگی می کرد. آنها آثار باستانی قابل توجهی از یشم، سنگ و برنز و سایر مواد به جای گذاشتند. خانواده Sanxingdui بنا به دلایلی خانه خود را ترک کردند، اما به طرز جالبی بسیاری از شگفتی های خود را در گودال ها دفن کردند. این سر با ظاهر خارق العاده تنها نمونه ای از کار آنهاست.

یک جزئیات جالب در مورد باستان شناسی این است که یافته های اولیه توسط یک کارگر فاضلاب بدست آمده است. مطمئناً کار کثیفی است، اما نشان می‌دهد که لازم نیست یک استاد بزرگ باشید تا با یک کشف خیره‌کننده خوش شانس باشید.

دفن سلطنتی بدون توضیح

Sunghir decorated head

اعتقاد بر این است که این تدفین بسیار جذاب پارینه سنگی فوقانی در 34000 سال پیش اتفاق افتاده است. یک جفت کودک به عنوان بخشی از یک جامعه شکارچی-گردآورنده در سایت Sunghir در روسیه آرام گرفتند. به نظر می رسد این دو نر به شیوه تشریفاتی با زینت هایی از جمله نیزه و دندان روباه دفن شده اند.

نکته جالب توجه این است که کودکان شواهدی از ناتوانی را به نمایش گذاشتند. هویت آنها مشخص نیست، اما با توجه به ماهیت دفن، آنها مطمئناً اعضای مهم گروه بودند.

مرد “E”

Egyptian Mummy

آیا چیزی آزاردهنده تر و عجیب تر از یک مومیایی قدیمی خشک شده وجود دارد؟ در مورد یک مومیایی قدیمی خشک شده با چهره ای که به نظر می رسد یک فریاد است، چه می شود؟ این موضوع کابوس است و در اواخر قرن نوزدهم کشف شد. و منظورم از کشف نشده به معنای واقعی کلمه است.

کشف مصر باستان باید مومیایی‌سازی می‌شد تا به کارشناسان فرصتی داده شود تا ببینند آن فرد کیست. آنها ممکن است آرزو می کردند که ای کاش با آن باندها تداخل نمی کردند، زمانی که به آن صورت نگاه می کردند. بله!

آدمخوارها

Neanderthal

تصویر یک نئاندرتال باستانی با ویژگی های مجموعه ضخیم و رفتار انسان غارنشین به خوبی ثابت شده است. آیا می دانستید که برخی از این افراد یکدیگر را خوردند؟ به نظر نمی‌رسد این موضوع در همه جا دنبال شود، با شواهدی از آدم‌خواری در برخی مکان‌ها و نه برخی دیگر.

یک نمونه در غار بلژیکی یافت شد، جایی که استخوان‌های انسانی که به وضوح متعلق به یک قربانی قتل بود، چشم‌انداز جدیدی به شهرت اولیه نئاندرتال‌ها آورد. غارنشینان نه تنها آدم خوار بودند، بلکه از مغز استخوان و همچنین ابزارهایی از اسکلت باقی مانده استفاده می کردند.

قتل عام در سندبی بورگ

Sandby borg

یک حمله غافلگیرانه ساکنان یک جامعه سوئدی قرن پنجم را مرده و تا قرن ها بعد ناشناخته ماند. سندبی بورگ یک قلعه حلقه ای عصر آهن است، مانند یک سکونتگاه باستانی که به صورت دایره ای چیده شده است. قربانیان نگون بخت به طرز وحشیانه ای سلاخی شدند، اگرچه هیچ کس مطمئن نیست که چرا قتل عام صورت گرفت. این یک نمونه جالب از یک یافته باستان شناسی است که از یک جهت بسیار خاص است و از طرف دیگر یک پازل عجیب و غریب. منطقه کاملا آشناست و ما تصوری درباره مردم داریم. چیزی که ما نمی دانیم این است که چرا زندگی آنها با خشونت تمام شد.

من به شما قول لیستی از چیزهای عجیب و غریب را داده بودم، و داستان ها تاکنون کاملاً عجیب و غریب بوده اند. با این اوصاف، وقت آن رسیده است که به یک عجیب غریب تاریخی تبدیل شویم.

کره های کاستاریکا

Stone spheres of Costa Rica

این عجایب کروی کاملاً شکل گرفته در جنگل های آمریکای مرکزی یافت می شود. کوچکترین آنها چندین اینچ است و بزرگترین آنها بسیار بزرگتر از آن است. شخصیت‌های اقتدار در کاستاریکا باستان، یا سرزمینی که به کاستاریکا تبدیل شد، گوی‌ها را در خطوطی در نزدیکی خانه‌هایشان مرتب می‌کردند. قطر برخی از توپ ها هفت فوت بود. هر چه توپ ها بزرگتر باشند، قدرت بالاتر است؟ چه کسی می داند.

من از فکر کردن می ترسم! ما می توانیم ببینیم که آنها از سنگ گابرو، سنگ آهک و ماسه سنگ ساخته شده اند. برای چنین چیزی به ظاهر متمایز، آنها قطعاً در راز پنهان هستند.

هابیت ها

Homo floresiensis woman

قبلاً به لوکی اشاره کردم، حالا نوبت به شخصیت دیگری از یک فرنچایز بلاک باستر رسیده است. این بار هابیت ها نه موجودات زمین میانه، بلکه مجموعه ای باستانی از اسکلت ها که متعلق به گروه کوچکی از اجداد انسان به نام هومو فلورسینسیس است.

تا سال 2003، زمانی که آنها در جزیره فلورس در اندونزی کشف شدند، ما در مورد این افراد کوچک نمی‌دانستیم. این یافته دامنه توسعه انسانی را گسترش داد، اگرچه توضیح زیادی ارائه نکرد. آنها در جایی جا می شوند، اما کجا؟ ظاهراً آنها در حدود 100000 سال پیش در جزیره زندگی می کردند. و بله، مانند هابیت های تالکین آنها پاهای کوتاه و پاهای بزرگی داشتند.

جمجمه های کریستالی

Aztec Crystal Skull

جمجمه‌های کریستالی فقط یک ابزار داستانی در فیلم ایندیانا جونز نیستند. ماجراجویی ایندی بر اساس یک نمونه واقعی از باستان شناسی عجیب و غریب بود. آنها از کوارتز ساخته شده اند و با آمریکای باستانی در ارتباط هستند. این تمدن های قدرتمند که شامل آزتک ها نیز می شد، توسط اسپانیایی ها در قرن شانزدهم سقوط کرد و مکزیک و آمریکای مرکزی را اشغال کردند. مطمئنم آنها جمجمه های کریستالی را برای هدفی معنادار تراشیدند. جمجمه ها چشمگیر و بیش از کمی ترسناک هستند.

با این حال، آنچه در ذهن افرادی بود که آنها را ساختند، چیزی است که ما در مورد آن اطلاعات کمی داریم.

بازوی چوبی در چاه

Wooden Arm

بازویی در ته چاه روم باستان در نورث همپتون شایر انگلستان چه می‌کرد؟ این بازوی 2000 ساله که در یک شهرک صنعتی در همه مکان ها قرار دارد، از شاخه درخت ساخته شده بود و به خوبی حفظ شده بود. آیا بازویی که گمان می‌رود متعلق به بدنه‌ای چوبی است که مدت‌هاست گم شده، دلیلی بر تقدیم به خدایان رومی است؟ تا سال 2019 طول کشید تا این کشف عجیب انجام شود، و من مطمئن هستم که مغز متخصصان برای سال های آینده آسیب خواهد دید.

راکتور هسته ای طبیعی

Oklo Mine Reactor

برای ساخت یک راکتور هسته ای لزوماً نیازی به خدمه ساختمانی ندارید. این همه می تواند به لطف مادر طبیعت اتفاق بیفتد. چگونه این واقعیت باورنکردنی را بدانیم؟ ما باید از باستان شناسی و دنیای باستان تشکر کنیم.

این راکتور که توسط متخصصان امروزی در یک معدن در غرب آفریقا قرار دارد، بدون هیچ گونه دخالت انسان توسعه یافته است. در واقع به نوعی به گونه ای ما قبل از آن می رسد. تصور می شود که راکتور معدن اوکلو حدود دو میلیارد سال قدمت داشته باشد. چگونه کار می کرد؟ شروع به تولید نیروی حرارتی از طریق ترکیبی از خاک رس و مواد معدنی اورانیوم کرد که خود را با هم مخلوط کردند. آب سیل سپس مواد معدنی را حل کرد و آنها را به زیرزمینی به منبع آب برد. جلبک ها اورانیوم را جذب کردند. از آنجایی که جلبک های غنی از اورانیوم بسیار زیاد بود، منجر به یک جرم بحرانی و سپس یک واکنش زنجیره ای شد. نوترون ها و اتم ها کار خودشان را کردند و بقیه اش تاریخ است.

من نمی توانم یک نمای کلی از نحوه عملکرد یک راکتور هسته ای مدرن به شما ارائه دهم. مدتی اینجا بودیم کافی است به سادگی در آنجا بنشینیم و به این ایده فکر کنیم که چنین چیزی می تواند بدون یک میله کربن بی جان وجود داشته باشد. البته، توضیحی وجود دارد، اما آیا واقعا ممکن است؟ من فکر می کنم این داستان گیج کننده و تقریبا غیر قابل باور است.

منبع
list25

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا