مبلمان و چیدمان

چیدمان مناسب گل بزرگ چگونه بر دکوراسیون منزل تاثیر می‌گذارد؟

دکوراسیون منزل اگر به صورت اصولی اجرایی شود می‌تواند تاثیر فوق‌العاده‌ای بر زیبایی فضای محیط بگذارد. در این میان ایده چیدمان مناسب گل بزرگ در خانه از جمله روش‌های محبوبی است که طرفداران زیادی دارد. جهت چیدمان گل بزرگ در منزل نیازی نیست که حتما فضای بزرگی داشته باشید. اگر تنها با چند ترفند ساده جهت چیدمان گل و گلدان‌های بزرگ در خانه آشنا باشید می‌توانید طراحی داخلی محیط مورد نظر را به جذاب‌ترین شکل ممکن اجرایی نمایید.

پیشنهاد مطالعه: تاثیر گل بر دکوراسیون و جلوه آن در زیباسازی دکوراسیون منزل

ایده ها و نکات طلایی در چیدمان گل

  • چیدمان گل بزرگ در اطراف تلویزیون:

اگر در دکوراسیون منازل مختلف دقت کرده باشید متوجه چیدمان لوازم بزرگ منزل و یا وسایل دکوری مختلف در اطراف تلویزیون خواهید شد. از آنجا که تلویزیون می‌تواند به عنوان مهمترین نقطه در دکوراسیون منزل به شمار آید می‌توانید از ایده‌ قرار دادن گلدان بزرگ به همراه گیاه پهن بزرگ در اطراف آن استفاده نمایید. اگر طراحی دیوارهای خانه به رنگ سفید باشد، زیبایی گیاه در جذاب نشان دادن محیط بیشتر به چشم می‌آید. استفاده از این ایده کاربردی هم باعث تغییر کلی فضا و هم ایجاد حال خوب در شما خواهد شد. تنها نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که در دکوراسیون شلوغ، ضروری نیست که گل و گلدان را خیلی بزرگ انتخاب کنید. زیرا باعث آشفتگی و شلوغی بیشتر در محیط می‌شود.

  • استفاده از گل بزرگ به صورت تک یا به همراه دیگر گل‌ها:

شما می‌توانید از گل بزرگ به تنهایی جهت زیباتر نشان دادن محیط استفاده کنید و یا جهت دکوراسیون منزل خود، سایر گل‌های ریز و درشت را هم به کار ببرید. البته این موضوع تا حد زیادی به نوع گل، گلدان و تعداد آنها بستگی دارد. به عنوان مثال در دکوراسیون منزل خلوت با رنگ غالب سفید، استفاده از گل بزرگ به صورت تکی می‌تواند جلوه بیشتری به فضا بخشد. در سبک دیگر از خانه امکان دارد که ترکیب استفاده از گل‌های ریز و درشت باعث زیباتر شدن فضای اتاق شود. البته توجه نمایید که دکوراسیون منزل را به وسیله گل و گیاه، بیش از حد شلوغ و آشفته نکنید.

  • استفاده از گونی به جای گلدان گیاه در دکوراسیون سنتی:

شاید این ایده برای شما بسیار مبهم به نظر برسد. اما شما با ایده‌های خلاقانه عجیب خود می‌توانید جذابیت سبک حاکم بر فضای منزل خود را بیشتر کنید. به عنوان مثال در دکوراسیون سنتی به جای استفاده از گلدان‌های امروزی از گونی جهت قرار دادن گیاه و ریختن خاک درون آن استفاده کنید. به کار بردن چنین ایده‌ای در کنار لوازم دکوری سنتی، ظاهری کلاسیک به فضای منزل شما می‌بخشد. البته نوع گیاه انتخابی می‌تواند تاثیر ‌ویژ‌ه‌ای بر دکوراسیون محیط داشته باشد. گیاه پالم به عنوان بهترین مورد، جهت استفاده در فضای ذکر شده می‌تواند مطرح شود.

 در مورد نحوه قرار گرفتن گل بزرگ در محیط به موارد زیر توجه نمایید:

  1. گیاه را حتی‌الامکان در مکانی نزدیک به دیوار و یا فضاهایی که پیش زمینه سفیدی دارند، قرار داده تا تاثیر آن بر زیبایی محیط بیشتر به چشم بیننده بیاید.
  2. چیدمان وسایل دکوری و سایر لوازم مانند: کوسن، قالیچه و… در اطراف گیاه به نحوی باشد که هم جذابیت گل بهتر دیده شود و هم فضای مناسب جهت رفت و آمد افراد فراهم شود.

امیدواری راهنمای امروز گرین لیست در دسته بندی مبلمان و چیدمان برای شما مفید بوده باشد.

پیشنهادهایی برای شما

محصولات پیشنهادی این مقاله
محدوده قیمت 200,000 تا 400,000 تومان
محدوده قیمت 400,001 تا 800,000 تومان
محدوده قیمت 800,001 تا 1,200,000 تومان
محدوده قیمت 1,200,001 تا 3,000,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا