مبلمان و چیدمان

چیدمان منزل شیک ، چگونه طراحی منزل خود را انجام دهیم

چیدمان منزل شیک ، اگر به صورت اصولی و درست انجام شود، زیبایی چشمگیری را به فضای محل زندگی ما می‌بخشد. اگرچه کمک گرفتن از یک طراح داخلی و متخصص در این زمینه بهترین روش جهت دکوراسیون منزل به شمار رفته، اما شما می‌توانید با یادگیری ایده‌ها و اصول مهم، خودتان به طراحی داخلی محیط زندگی خود بپردازید. کار زیاد سختی نیست.

تنها با آشنایی چند ایده جذاب و کاربردی می‌توانید بدون کمک گرفتن از طراحان داخلی با مجموعه روش‌های چیدمان فضا آشنا شوید. تنها کاری که در این باره باید انجام دهید، پیدا کردن نقاط قوت و ضعف در محیط خانه و استفاده از اصول کاربردی در زیباتر نشان دادن فضای اطراف است.

در ادامه به مواردی از راهکارهای مفید پرداخته‌ایم که بدانید چگونه به راحتی می‌توانید از پس دکوراسیون کردن خانه خود بر بیایید.

پیشنهاد مطالعه: آشنایی با نکات طراحی دکوراسیون داخلی مدرن برای منزل 

راهکارهای چیدمان منزل شیک

 • چیدمان منزل شیک در بخش ورودی خانه:

در چیدمان منزل شیک باید به این قسمت از فضا توجه ویژه‌ای نمایید تا زیبایی خاصی را در نگاه بیننده به وجود آورد. شما با مجموعه تکنیک‌های زیر می‌توانید دکوراسیون راهروی ورودی منزل خود را به زیباترین شکل ممکن انجام دهید:

 1. قسمتی را جهت قرار دادن جا‌کفشی در نظر گرفته و با کمک گرفتن از گیاهان، فضای زیبایی از شادابی و طراوت را خلق نمایید.
 2. جهت بزرگ‌تر نشان دادن راهروی ورودی، حتما از آینه کمک بگیرید. زیرا این کار، باعث بزرگ‌تر شدن فضای باریک راهرو و همچنین ورود انرژی‌های مثبت به محیط زندگی شما می‌شود. از قرار دادن آینه جلوی درب ورودی جدا خودداری نمایید.
 3. رنگ درب ورودی را روشن انتخاب نموده تا باعث دلباز‌تر نشان دادن فضای تنگ و باریک راهرو شود.
 4. بنا به سلیقه خود می‌توانید از قالیچه کوچک جلوی درب ورودی استفاده نمایید.
 • چیدمان آشپزخانه:

از آنجایی که پر رفت و آمد‌ترین قسمت منزل، آشپزخانه بوده پس باید به رعایت سبک خاص در طراحی داخلی آن پایبند باشید.

 1. چیدمان مثلث سه‌گانه در آشپزخانه را رعایت نمایید. به عبارتی گاز ، سینک و یخچال به نحوی باید قرار گیرند که فعالیت آشپزی و رفت و‌آمد بین این نقاط برای شما راحت باشد.
 2. اگر محدودیت فضا در آشپزخانه ندارید، می‌توانید از میز ناهار خوری در این مکان استفاده نمایید.
 3. نورپردازی آشپزخانه باید به نحوی باشد که فعالیت آشپزی در این قسمت از خانه را برای شما قابل تحمل نماید. به عبارتی از رنگ‌های روشن و شاد در اجزای دکوراسیون آشپزخانه استفاده کنید تا فضا از آن چیزی که هست، روشن‌تر جلوه نماید.
 • چیدمان سالن پذیرایی:

از مهمترین قسمت‌های اصلی چیدمان منزل شیک ، سالن پذیرایی بوده که شما با توجه به چند قانون ساده می‌توانید دکوراسیون این قسمت از منزل را به زیبایی هر چه تمام‌تر، انجام دهید.

 1. از آنجایی که مبلمان جز نقاط کانونی در طراحی داخلی منزل به شمار رفته، سعی کنید سبک دکوراسیون مورد نظر را متناسب با آن انتخاب نمایید.
 2. مهمترین قانونی که در دکوراسیون سالن پذیرایی باید رعایت کنید، مبحث مربوط به نورپردازی است. نور قسمت‌های مختلف سالن باید یکدست باشد تا باعث جذابیت هر چه بیشتر فضای محیط شود.
 3. اگر فضای نشیمن شما کوچک است حتما در انتخاب سبک مبلمان توجه نموده و دیزاین ال شکل را در چیدمان منزل شیک خود رعایت کنید.
 • چیدمان اتاق‌خواب:
 1. در چیدمان اتاق خواب سعی کنید که رنگ پرده‌ها با روتختی هماهنگ باشند.
 2. استفاده از کاغذ ‌دیواری و طرح‌های مدل‌دار در زیباتر نشان دادن فضای اتاق، تاثیر فوق‌العاده‌ای دارند.
 3. استفاده از وسایلی مانند: چراغ‌خواب و چراغ مطالعه و قرار دادن آنها در قسمت‌های مورد نظر می‌توانند تا حدودی دکوراسیون اتاق‌خواب شما را زیباتر جلوه دهند.

امیدواریم راهنمای امروز گرین لیست برای چیدمان منزل به شما کمک کرده باشد. اگر موردی از قلم افتاده است در کامنت برای ما بنویسید. خوشحالیم که برای مطالعه این مقاله وقت گذاشتید، متشکریم.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=21504]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا