مبلمان و چیدمان

معرفی چند روش کاربردی جهت چیدمان منزل با متراژ کم

چیدمان منزل با متراژ کم اصولی دارد که با پیروی از آنها می‌توانید محیط زندگی خود را به زیباترین نحو ممکن دکوراسیون کرده و حتی فضا را از آن چیزی که هست، بزرگ‌تر و دلبازتر نشان دهید. جهت طراحی داخلی حتما نباید از خانه‌ای با متراژ بالا برخوردار بود، شما با رعایت چند اصول ساده در نورپردازی، رنگ ‌بندی و انتخاب وسایل مناسب می‌توانید فضای منزل خود را بزرگ جلوه دهید. در ادامه به چند روش کاربردی جهت چیدمان منزل با متراژ کم اشاره شده است.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید زیباترین آینه دکوراتیو با معرفی مدل های شیک و ارزان 

اصول چیدمان منزل با متراژ کم

  • استفاده از طیف رنگی روشن و شاد:

اینکه چطور خانه‌های نقلی را بزرگ و دلباز نشان داد از جمله مواردی است که جای تامل دارد. استفاده از رنگ‌های روشن، نمای منزل را بزرگ نشان می‌دهد. این موضوع به ویژه برای آندسته از افرادی که منزلشان کمتر در معرض نور قرار دارند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. بهتر است که تعادل بصری بین رنگ‌های روشن و رنگ‌های تیره را ایجاد کرده تا به فضا کمی حجم داده شود.

  • استفاده از رنگ سفید در زیبا سازی اتاق نشیمن:

جهت چیدمان منزل با متراژ کم توجه نمایید که رنگ غالب در اتاق نشیمن باید سفید انتخاب شود. اگر نور طبیعی منزل شما کم است و قصد انتخاب مبلمان با رنگ‌های شاد را دارید، ضروری می‌دانیم که رنگ به کار گرفته شده در پس‌زمینه منزل شما سفید باشد. زیرا این مورد باعث بزرگ جلوه دادن فضاهای کوچک می‌شود.

  • انتخاب صحیح وسایل در چیدمان اتاق پذیرایی با متراژ کم:

برای اینکه بخواهید دکوراسیونی هوشمندانه و کاربردی در منزل خود پیاده‌سازی نمایید پس نیاز است که حتما در انتخاب وسایل مورد نیاز جهت چیدمان اتاق پذیرایی توجه ویژه‌ای نمایید. در نشیمن‌های کوچک باید از همه قسمت‌ها به بهترین نحو ممکن استفاده نمایید. در مورد مبلمان سعی نموده مدل‌های پایه کوتاه را تهیه کنید و یا جهت استفاده بهینه از فضا از مبل‌های پاف که ظاهری شبیه به کوسن با ابعاد بزرگ‌تر داشته، استفاده نمایید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین تابلو با معرفی مدل های شیک و زیبا

  • طراحی آشپزخانه کوچک:

از آنجا که آشپزخانه ، منشا تمامی فعالیت‌های خانوادگی به شمار رفته پس نیاز است که در مورد طراحی و رنگ‌بندی این قسمت از خانه توجه زیادی را معطوف داشت. اگر آشپزخانه تیره با متراژ پایین دارید حتما از رنگ‌های روشن استفاده نمایید تا فضا را بزرگ‌تر جلوه دهید. بین رنگ‌های گرم و سرد در فضای آشپزخانه، تعادل ایجاد نمایید. زیرا استفاده از یک رنگ تنها باعث خستگی چشم و یکنواختی در محیط می‌شود. در آشپزخانه کوچک نیازی نیست که حتما از میز ناهارخوری استفاده کنید. جهت جلوگیری از خفگی و شلوغی در آشپزخانه حتما شلف‌های دیواری را جهت نظم ‌بندی وسایل تهیه نمایید.

  • طراحی داخلی اتاق ‌خواب کوچک:

جهت فراهم کردن آرامش در فضای اتاق‌ خواب باید یک سری حساسیت‌هایی را به خرج داد و از کلیه فضا در این قسمت از خانه به نحو مناسبی استفاده کنید. رنگ غالب در نمای اتاق خواب به دلیل جلوگیری از کوچک نشان دادن محیط باید خنثی انتخاب شود. کاغذ دیواری با رنگ خنثی، شلف‌های دیواری جهت قرار دادن وسایل و انتخاب کفپوش ساده می‌توانند بهترین مدل چیدمان در اتاق ‌خواب به شمار آیند. البته فراموش نشود که نورپردازی طوسی – صورتی و یا سفید – زرد، جهت زیباسازی نمای اتاق‌ خواب بهترین گزینه هستند.

امیدواریم مقاله امروز گرین لیست برای شما مفید بوده باشد.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=18060]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا