مبلمان و چیدمان

آشنایی با نکات و اصول چیدمان مبل راحتی در منزل

چیدمان مبل راحتی اصول ساده‌ای داشته که با پیروی از چند نکته می‌توانید فضای پذیرایی خود را به زیباترین نحو ممکن طراحی کنید. یکی از مهمترین مزایای مبل‌ های راحتی این است که جهت استفاده در هر فضایی، کاربرد دارند. فرقی نمی‌کند متراژ منزل شما چقدر است. تنها با پیروی از چند اصول ساده در تزیین می‌توانید بهترین چیدمان را در مورد مبل‌ های راحتی خود داشته باشید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین مبل راحتی با معرفی مدل های شیک و راحت

نکات مهم در چیدمان مبل راحتی

  • چیدمان مبل‌ های راحتی در اتاق پذیرایی به شکل مربع یا مستطیل:

این مدل چیدمان مبل‌ های راحتی برای فضاهایی که شکل مربع و یا مستطیل هستند، بسیار کاربردی است. شما می‌توانید گوشه‌های اتاق را با مبل‌های تک نفره پر کنید. در چیدمان مربعی یا مستطیلی، سه ضلع اتاق توسط مبلمان راحتی و یک ضلع دیگر توسط میز تلویزیون یا لوازم صوتی- تصویری پوشش داده می‌شود. اما در مورد فضاهای مستطیلی توجه نمایید که یک دیوار طولی را به چیدمان مبلمان و بقیه دیوار‌ها را به چیدمان وسایل دیگر اختصاص دهید.

  • چیدمان دایره‌ای مبل‌ های راحتی در اتاق پذیرایی:

از آنجا که چیدمان دایره‌ای، فضای زیادی از اتاق پذیرایی را به خود اختصاص می‌دهد، استفاده از این نوع سبک در خانه‌هایی با متراژ بالا کاربرد بیشتری دارد. در چیدمان دایره‌ای نیاز است که هر مبل با فاصله 20 سانتیمتر و با زاویه بیش از 90 درجه نزدیک مبل دیگر قرار بگیرد. شاید پیش خود فکر کنید که با این نوع سبک چیدمان، میز جلوی مبلی باید در کدام قسمت از اتاق پذیرایی قرار بگیرد؟ پیشنهاد می‌شود تنها از یک میز جلوی مبلی استفاده کنید و در موارد پذیرایی از مهمان، میزهای عسلی را از گوشه خانه در نزدیک افراد قرار دهید.

  • چیدمان مبل ‌های راحتی دو رنگ:

اگر چیدمان مبل راحتی دو رنگ را برای فضای پذیرایی خود در نظر گرفته‌اید نیاز است که به رنگ پارچه و مدلی که بیشتر متناسب با محیط باشد، توجه نمایید. چیدمان مبل‌های راحتی دو رنگ در فضای اتاق بسیار راحت بوده و استفاده از آنها باعث ایجاد تنوع بیشتر در محیط می‌شود. از آنجا که این سبک مبلمان تجربه واقعی از راحتی را در افراد ایجاد می‌کند، جهت تزیین هر چه بیشتر فضا می‌توانید از گیاهان رنگارنگ در کنار اینگونه مبل‌ها استفاده نمایید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید زیباترین پاف با معرفی مدل های شیک و ارزان

آشنایی با نکات مهم چیدمان مبل راحتی در فضاهای کوچک:

  • انتخاب مبل‌های راحتی بزرگ با پارچه‌های ‌طرح‌دار شلوغ برای فضاهای کوچک و کم‌نور به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. شما می‌توانید جهت زیباتر دیده شدن فضای پذیرایی خود به جای این مورد از مبل‌های راحتی کوچک با طرح‌های ساده استفاده نمایید.
  • امکان دارد بعضی از گوشه‌های خالی اتاق با مبل‌های راحتی تک نفره تکمیل نشود. در این صورت نیاز است که از مدل پاف‌های کوچک و رنگی جهت زیباتر نشان دادن دکوراسیون اتاق پذیرایی خود استفاده کنید.
  • با استفاده از پاف‌های رنگی دیگر با مشکل کمبود جای نشیمن افراد مواجه نخواهید بود. زیرا این دسته از مبل‌ها علاوه بر کاربردی بودن از زیبایی ظاهری خاصی برخوردار هستند.
  • در فضاهای کوچک توجه نمایید که انتخاب مبل‌های راحتی تخت‌خواب شو یا سایز بزرگ سه نفره بهترین گزینه پیشنهادی جهت خرید هستند. البته ناگفته نماند که شما با اختصاص دادن یک دیوار بزرگ خانه می‌توانید به بهترین چیدمان مبل راحتی در منزل خود دست یابید. در کنار آن استفاده از پاف‌های رنگی باعث افزایش جذابیت هر چه بیشتر محیط زندگی شما می‌شود.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=21829]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا