مبلمان و چیدمان

آشنایی با نکات و ایده‌های جدیدترین دکوراسیون منزل عروس

دکوراسیون منزل عروس از دشوارترین چالش‌های پیش‌روی زوج‌های جوان است. زیرا دکوراسیون اصولی اولین خانه‌ با توجه به فضای مورد نظر از مهمترین دغدغه‌های جوانان تازه ازدواج کرده به شمار می‌رود. دکوراسیون منزل عروس زمانی که همه افراد فامیل و خانواده در مورد آن نظر بدهند، سخت‌تر به نظر می‌رسد. این مقاله به همین جهت تهیه شده که کار شما را در زیباترین دکوراسیون منزل عروس و ایده‌های مربوط به آن راحت‌تر نماید.

پیشنهاد مطالعه: جدیدترین ایده ها و نکات چیدمان دکوراسیون منزل عروس

اصول دکوراسیون منزل عروس ایرانی با انتخاب ست وسایل خانه عروس

  • انتخاب نوع سبک و دیزاین منزل نوعروس:

در ابتدا باید به مهمترین سوال در مورد نوع سبک انتخابی و دیزاین منزل خود پاسخ دهید. اینکه شما چه مدل سبکی را جهت دکوراسیون اولین منزل خود انتخاب می‌کنید، بسیار مهم است. سبک‌های کلاسیک ، مدرن ، سنتی ، روستیک نمونه‌هایی هستند که می‌توانید با توجه به اصول هر کدام، دیزاینی که به پسند شما نزدیک‌تر است را در قسمت‌های مختلف منزل خود پیاده‌سازی نمایید. در این میان هم می‌توانید اطلاعات جامعی از سبک‌های مورد نظر خود را در سایت‌های مختلف کسب نمایید.

  • دکوراسیون آشپزخانه نوعروس:

از آنجا که آشپزخانه، مهمترین قسمت در هر خانه‌ای به شمار رفته پس سبک آن باید با توجه به سبک کلی منزل تعیین شود. اگر آشپزخانه شما اپن داشته باشد سعی نمایید که در طراحی آن از رنگ‌های روشن و ساده استفاده نمایید. تزیین وسایل آشپزخانه نوعروس با روبان و شاخه گل انجام شود، بهتر است. اگر طراحی آشپزخانه شما کلاسیک است سعی نمایید که از طرح چوب در اجزای داخلی محیط بیشتر استفاده نمایید.

پیشنهاد مطالعه: رنگ های خنثی در دکوراسیون منزل و آشنایی با نکات مربوط به آن 

  • دکوراسیون پذیرایی نوعروس:

اتاق پذیرایی مکانی است که دکوراسیون آن بیشتر از سایر قسمت‌ها به چشم می‌آید. جهت دکوراسیون منزل عروس بهتر است که از تم رنگی سفید در اجزای داخلی محیط استفاده کنید. در انتخاب مبلمان، پرده و فرش توجه نمایید که رنگ به کار رفته در آنها با رنگ دیوارها مکمل باشد. فضای اتاق باید از نورپردازی مناسبی برخوردار باشد و در مورد پرده‌ها هم حتی‌الامکان سعی نمایید که ضخیم و کلفت نباشند تا مانع ورود نور طبیعی به داخل اتاق نشوند. اگر متراژ منزل شما کم است از چیدمان شلوغ در محیط جدا خودداری نمایید.

  • دکوراسیون اتاق ‌خواب نوعروس:

از آنجا که اتاق ‌خواب باید مکانی سرشار از امنیت و آرامش را برای افراد فراهم نماید، انتخاب بهترین سبک در دیزاین فضا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در مورد اتاق ‌خواب‌ های کوچک از مجموعه رنگ‌های سفید و روشن استفاده کرده و از چیدمان غیرضروری وسایل در محیط پرهیز نمایید. استفاده از تخت ‌خواب ‌های پایه کوتاه در اتاق ‌خواب ‌های کوچک و به کار بردن تخت ‌خواب ‌های پایه بلند در اتاق ‌خواب‌ های بزرگ بسیار مناسب است. در اتاق ‌خواب نوعروس حتما از تم رنگی شاد استفاده شود. کاغذ دیواری با طرح‌ و رنگ‌های روشن بهترین گزینه جهت پیشنهاد است. البته فراموش نکنید اتاق خواب باید نور مناسبی داشته باشد. زیرا تاریکی و دلگیری فضا تاثیر خوبی بر روحیه افراد نمی‌گذارد.

  • دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی نوعروس:

برای حمام و سرویس بهداشتی‌های کوچک توصیه شده که از کاشی‌هایی به رنگ سفید و روشن استفاده شود. جهت جداسازی فضای حمام و سرویس بهداشتی، استفاده از دیوارهای شیشه‌ای بهترین گزینه است. در مورد نورپردازی محیط سعی شود از لامپ‌های هالوژنی در کنار شمع و گل استفاده شود تا فضای حمام و سرویس بهداشتی جذاب به چشم آید.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=18530]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا