خانه داری

نکات طلایی در چیدمان خانه برای کسانی که حیوان خانگی دارند

چیدمان خانه برای افراد که حیوان خانگی دارند یکی از چالش های مهم و اساسی است. چنانچه مایل باشید تا حیوانات را در منزل نگهداری نمایید لازم است تا محیط مناسب برای آنها را فراهم آورید.در زیر ایده های کاربردی بیان شده است که به شما کمک می نماید تا محیط مناسب برای حیوانات خانگی خود ایجاد نمایید.

ایده های چیدمان خانه برای نگهداری از حیوانات خانگی

اگر از حیوانات خانگی در محیط زندگی خود مراقبت می نمایید، می توانید از ایده های چیدمان زیر بهره ببرید تا یک محیط کارآمد و خوبی داشته باشید. این موارد در زیر لیست شده اند:

  • از قبل فکر کنید

اگر در حال ساخت و ساز یا بازسازی هستید، زمان خوبی است تا به نیازهای حیوان خانگی خود فکر کنید. اگر در مورد نگهداری از حیوانات خانگی رویکردی سنجیده داشته باشید، می توانید محیطی مناسب را برای آنها فراهم آورید.

  • چیدمان خانه‌‌را سفارشی کنید

بالشتک‌های با چاپ عکس حیوانات و تخت‌خواب‌های نرم را فراموش کنید. راحتی موجودات را می‌توان متناسب با استایل زندگی شما تغییر داد.

جعبه های پتو را می توان به تخت گربه ها و محل غذاخوری در آشپزخانه تبدیل کرد. گزینه های خلاقانه زیادی وجود دارد. لازم است تا برای نگهداری از حیوانات خانگی به مواردی که در خانه دارید، دقت نمایید.

  • چیدمان خانه‌‌ باید مطابقت داشته باشد لذا موارد مختلف را مخلوط نکنید

نگاهی به خانه خود بیاندازید و آنچه را که ممکن است در چیدمان خانه‌‌ نیاز به تغییر داشته باشد در نظر بگیرید. پل منسفیلد از مجله اینترنتی پوچ می‌گوید: «اگر دلتان یک گربه سیاه می خواهد، سالن‌های بی رنگ و وسایل نرم یک اشتباه بزرگ در چیدمان هستند. باید از رنگ ها در چیدمان خود بهره ببرید.

  • یک مبل همه کاره انتخاب کنید

اغلب حیوانات خانگی عاشق مبل می باشند. اما شما باید گزینه هایی را انتخاب نمایید که هم برای افراد و هم برای حیوانات مناسب باشد.

از همین رو گزینه های چرم نمی توانند خوب باشند زیرا حیوانات از آنها استقبال نمی نمایند اما در مقابل مبل های چرم با پارچه های میکروفیبر بهترین موارد می باشند. تمیز کردن آنها آسان است و حس نرمی خوبی را منتقل می نمایند.

  • یک ویژگی در چیدمان خانه ایجاد کنید

ماهی ها نمی توانند خانه شما را خراب کنند، احتمالاً به همین دلیل است که آنها سومین حیوان خانگی محبوب در استرالیا هستند. آویزان کردن یک مخزن ماهی از دیوار ممکن است یک پنی هزینه داشته باشد، اما عنصر جالبی را به فضا اضافه می کند.

همچنین می توانید سرمایه گذاری مختلفی همچون استفاده از آکواریوم را برای نگهداری از این حیوانات خانگی انجام دهید. فراموش نکنید که با این کار گزینه های زیادی در اختیار دارید که می توانید آنها را شخصی سازی نمایید.اگر ماهی ندارید، به فکر مراقبت از یک گربه جذاب باشید که اغلب بر روی مبلمان شیک می نشینند.

شما همچنین می توانید به طور خاص یک گوشه کوچک زیبا برای سگ خود و بسیاری از وسایل او ایجاد کنید. این مورد در چیدمان خانه‌‌ علاقه مندان زیادی را به سمت خود جلب می نماید.

  • راحت نفس بکشید

در چیدمان خانه‌‌ مهم است نقطه ای از خانه را برای حیوانات انتخاب کنید که آنها در تماس مستقیم با سموم نباشند. همواره می بایست در نظر داشته باشید که بخارهای آشپزی، خوشبو کننده های هوا، شمع های معطر و اسپری مو سمی هستند و دود سیگار می تواند برای پرندگان کشنده باشد.

علاوه بر این، ایده خوبی است که حیوانات پشمالوی خود را تا حد امکان از این آلاینده های هوا دور نگه دارید، زیرا آنها بینی های حساسی دارند. از همین رو تلاش نمایید که بهترین فضا را برای آنها ایجاد می نمایید.

  • روی یک فضای خوب سرمایه گذاری کنید

در چیدمان خانه‌‌ توجه داشته باشید که حیوانات خانگی چه خز داشته باشند و چه پر، وقتی آنها را در خانه داشته باشید، خیلی بیشتر جاروبرقی می کشید. بنابراین مطمئن شوید که بهترین جاروبرقی ممکن را دارید.

جاروبرقی های حیوانات خانگی با لوازم جانبی اصلاح شده، سیستم های فیلتراسیون پیشرفته و قدرت مکش اضافی به بازار عرضه می شوند.

از همین رو توصیه می شود فیلتر جاروبرقی را به طور مرتب بشویید تا از ایجاد بو جلوگیری کنید و اگر کیسه ای دارد، یک گلوله بید یا یک گلوله پنبه ای که با یک یا دو قطره روغن آغشته شده است، در آن قرار دهید.

  • آماده باشید

در برخی مواقع، حیوانات خانگی شما کارهای غیر قابل تصور را روی فرش، روی مبل، حتی روی تخت شما انجام می دهند. توصیه می شود تا برای آنها فضای خاصی را در خانه در نظر بگیرید تا به سایر وسایل شما آسیب وارد نشود.

برای تزئین و چیدمان خانه‌‌ خانه خود از وسایل اتاق حیوانات خانگی استفاده کنید.اگر سگ های قوی هیکل دارید، احتمال زیادی وجود دارد که هر المان شکستنی که دارید آسیب ببیند.

پر کردن خانه خود با دکوراسیون و وسایل حیوانات خانگی که در صورت ضربه خوردن و برخورد با حیوان خانگی شما آسیبی نخواهند دید، روشی فوق العاده برای جلوگیری از این امر است. این بدان معناست از هر چیزی که از شیشه ساخته شده است، و همچنین فرش های گران قیمت، باید اجتناب شود.

  • تعدادی مبلمان برای حیوانات خانگی بخرید

رنگ کردن دیوارها و وسایل کوچک روی قفسه ها تنها راه های شخصی سازی خانه شما نیستند. داشتن اثاثیه مناسب برای سبک زندگی و نوع خانواده ای که با آن زندگی می کنید بسیار مهم است.

صاحبان حیوانات خانگی ممکن است بخواهند تزئینات حیوان خانگی مانند درخت خاص یا تخت سگ جذاب را خریداری کنند. این مورد نه تنها موجب آرامش حیوانات می شود بلکه دکوراسیون خوبی نیز به خانه اضافه می نماید.

  • یک کاناپه با کیفیت بخرید

وقتی تصمیم به خرید یک حیوان خانگی می‌گیرید، یکی از اولین چیزهایی که ممکن است مجبور به ترک آن در چیدمان خانه شوید، تمایل شما به یک مبل لوکس است. چه بخواهید چه نخواهید، حیوان خانگی شما روی مبل می پرد.

بنابراین باید بتواند خراش را تحمل کند و به راحتی تمیز شود.مواردی که در بالا بیان گردیدند به شما کمک می نمایند که دکوراسیون و چیدمان خانه خود را مطابق با سبک زندگی خود و حیوان خانگی بروز نمایید.

مشاهده نسخه pdf مقاله: نکات طلایی در چیدمان خانه برای کسانی که حیوان خانگی دارند

پیشنهادهایی برای شما

محصولات پیشنهادی این مقاله
محدوده قیمت 0 تا 300,000 تومان
محدوده قیمت 300,001 تا 600,000 تومان
محدوده قیمت 600,001 تا 1,000,000 تومان
محدوده قیمت 1,000,001 تا 3,000,000 تومان
محدوده قیمت 3,000,001 تا 6,000,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا