مبلمان و چیدمان

۹ نکته کلیدی برای چیدمان اتاق خواب آرامش‌بخش

راهنمای چیدمان اتاق خواب

چیدمان اتاق خواب با توجه به سلیقه شخصی افراد می‌تواند بسیار چالش‌انگیز باشد. اتاق خواب از اصلی‌ترین قسمت‌های منزل در مبحث دکوراسیون داخلی بوده که باید به طراحی آن توجه ویژه‌ای نمود.

از آنجا که اتاق خواب مکانی برای استراحت و پرداختن به کارهای شخصی بوده، باید در طراحی آن نهایت دقت را معطوف داشت. فضای اتاق‌ خواب باید به نحوی طراحی شود که آرامش را برای شما فراهم نماید.

به همین دلیل نیاز است که در مورد تمام المان‌های به کار رفته در محیط، بررسی‌های لازم صورت پذیرد و از عناصر داخلی در چیدمان فضای اتاق به بهترین نحو ممکن استفاده نمود.

در چیدمان اتاق خواب باید به تمامی نکات مهم توجه نموده تا بتوانید از فضای آرامش بخش ایجاد شده نهایت لذت را ببرید.

نوع دکوراسیون و نحوه چیدمان عناصر داخلی، منعکس‌کننده شخصیت درونی شما بوده و هر کسی با ورود به اتاق شخصیتان متوجه این موضوع خواهد شد.

بهترین روش جهت چیدمان اتاق‌خواب این است که سادگی را در تمامی قسمت‌ها رعایت نمایید. جهت تهیه وسایل هم باید مواردی را در نظر داشته باشید که واقعا به آنها نیازمند هستید.

هر چیز دیگری خارج از لیست وسایل مورد نظرتان می‌تواند دکوراسیون اتاق‌خوابتان را بسیار آشفته و نامنظم نشان دهد.

با نکات کلیدی جهت چیدمان اتاق خواب بیشتر آشنا شویم

  • رنگ دیوار

یکی از نکات مهمی که باید در چیدمان اتاق خواب مد نظر قرار دهید، توجه به رنگ دیوار است. اینکه شما جهت طراحی دیوار چه رنگی را مد نظر دارید از جمله مهمترین مواردی است که از قبل باید مورد توجه قرار گیرد.

مهمترین اصل در رنگ‌آمیزی دیوارهای اتاق خواب این است که به هیچ عنوان از رنگ‌های گرم استفاده نکنید. زیرا رنگ‌های گرم باعث افزایش هیجان و بی‌خوابی به هنگام استراحت می‌شوند.

رنگ‌های ملایم و خنثی نظیر: آبی، سفید، طوسی، سبز و… جهت رنگ‌آمیزی دیوارهای اتاق‌خواب بسیار مناسب هستند.

  • فرش

از جمله موارد دیگری که در چیدمان اتاق خواب باید مورد توجه قرار گیرد، انتخاب فرش مناسب است. شما با استفاده از یک فرش مناسب در طراحی اتاق خوابتان می‌توانید به فضا عمق بخشید و یا میان سایر المان‌ها، انسجام ایجاد نمایید.

به همین دلیل، انتخاب یک فرش مناسب می‌تواند در دکوراسیون اتاق خواب بسیار تاثیرگذار باشد. به هنگام انتخاب فرش به اندازه آن دقت داشته باشید. استفاده از فرش‌هایی که کل فضای اتاق را در برمی‌گیرند، گزینه مناسبی به شمار نمی‌روند.

  • انتخاب تخت‌خواب مناسب در چیدمان اتاق خواب

تخت‌خواب از جمله مهمترین المان‌ها در طراحی اتاق خواب به شمار می‌رود. استفاده از تخت‌خوابی که از ابعاد مناسبی جهت قرارگیری در فضا برخوردار باشد، اهمیت ویژه‌ای دارد.

راحت بودن تخت‌خواب هم از جمله موارد دیگری است که باید به آن توجه شود. اگر سبک دکوراسیون اتاق‌خوابتان، مدرن بوده بهتر است که از تخت‌خواب‌ با ارتفاع بلند استفاده نمایید. زیرا این مدل تخت خواب‌ها، فضای اتاق را شیک‌تر از آن‌چیزی که هست نشان می‌دهد.

  • نورپردازی

نورپردازی از جمله موارد دیگری بوده که در چیدمان اتاق خواب باید رعایت شود. حتی‌الامکان توصیه شده که جهت نورپردازی اتاق خواب از نور طبیعی بهره گیرید.

اگر در طراحی اتاق خوابتان، پنجره وجود دارد می‌توانید از میزان نور طبیعی بیشتری جهت روشنایی محیط استفاده نمایید. البته در این زمینه توجه نمایید که چیدمان وسایل به گونه‌ای نباشد که مانع ورود نور طبیعی به فضای اتاق شود.

  • استفاده از کاغذ دیواری در چیدمان اتاق خواب

استفاده کردن از کاغذ دیواری می‌تواند ایده جذابی جهت طراحی بهتر اتاق‌خواب باشد. البته طرح کاغذ دیواری باید به گونه‌ای باشد که با عناصر به کار رفته در فضای اتاق، هماهنگی ایجاد نماید.

توصیه ما به شما این است که از کاغذ دیواری‌های شلوغ استفاده نکنید. سادگی، مهمترین اصل در دکوراسیون اتاق خواب بوده که باید در طراحی تک تک قسمت‌های محیط رعایت شود.

  • میز پاتختی

استفاده از میز پاتختی از جمله مهمترین المان‌های به کار رفته در چیدمان اتاق خواب به شمار می‌رود. معمولا در دکوراسیون اتاق خواب، استفاده از میز تختی از اصلی‌ترین موارد به شمار می‌رود.

میز پاتختی، کاربردهای زیادی داشته و می‌توانید از آن جهت قرار دادن وسایل ضروری خود استفاده نمایید. وجود این عنصر در فضای اتاق به انسجام بهتر محیط کمک خواهد کرد.

  • بهره‌گیری از اصول سبک کلاسیک در چیدمان اتاق خواب

یکی از ایده‌های جالب در چیدمان اتاق خواب، بهره گرفتن از اصول سبک کلاسیک است. مهمترین عنصر به کار گرفته شده در سبک کلاسیک، چوب است.

شما می‌توانید از چوب در عناصر داخلی اتاق خوابتان استفاده نمایید. به عنوان مثال از کفپوش‌های چوبی جهت پوشاندن کف اتاق استفاده نمایید.

استفاده از چوب به عنوان یک المان طبیعی در چیدمان اتاق خواب می‌تواند نمای سنتی زیبایی را در محیط ایجاد نماید.

  • شومینه

اگر طراحی اتاق خواب به نحوی است که هیچ‌گونه محدودیتی جهت قرار دادن المان‌های بیشتر در آن ندارید، می‌توانید از شومینه استفاده نمایید.

اگرچه این مورد سلیقه‌ا‌ی بوده و دیدگاه فرد در استفاده از آن تاثیرگذار است، اما وجود آن می‌تواند فضایی آرامش‌بخشی را در اتاق ایجاد نماید. شومینه را می‌توانید به عنوان نقطه کانونی اتاق خواب خود در نظر بگیرید.

استفاده از شومینه می‌تواند در ایجاد فضای دنج و شیک اتاق‌خواب بسیار تاثیرگذار باشد.

  • ایجاد گوشه دنج در چیدمان اتاق خواب

اگر با محدودیت فضا در اتاق خواب خود مواجه نیستید، می‌توانید یک گوشه دنجی را جهت استراحت خود ایجاد نمایید. به عنوان مثال، استفاده از صندلی‌های آویزی و قرار دادن میز کنار پنجره می‌توانند ایده‌های کاربردی جذابی به شمار آیند.

ایجاد فضای دنج در اتاق خواب می‌تواند در روحیه شما تاثیر بسیار مثبتی داشته باشد. جهت چیدمان اتاق خواب شخصی خود بهتر است که یک کاغذ و قلم برداشته و از سلیقه خود پیروی نمایید.

اتاق خواب، مکانی است که شما باید در آن احساس آرامش کنید. به همین دلیل بهتر است که در چیدمان آن، علاقه شخصی خود را دنبال نمایید.

نتیجه‌گیری نهایی

چیدمان اتاق خواب، کار دشواری است. در مبحث دکوراسیون به طراحی اتاق خواب توجه ویژه‌ای شده است. به همین دلیل بسیاری از طراحان به چیدمان این قسمت از منزل توجه ویژه‌ای نشان می‌دهند.

اینکه شما چه سبکی را در طراحی اتاق خواب خود اجرایی نموده و از چه نوع چیدمانی جهت بهتر نشان دادن عناصر داخلی محیط استفاده نمایید از جمله مهمترین مواردی است که باید مورد بررسی قرار گیرند.

مشاهده نسخه pdf مقاله: ۹ نکته کلیدی برای چیدمان اتاق خواب آرامش‌بخش

پیشنهادهایی برای شما

محصولات پیشنهادی این مقاله
محدوده قیمت 50,000 تا 100,000 تومان
محدوده قیمت 100,001 تا 200,000 تومان
محدوده قیمت 200,001 تا 400,000 تومان
محدوده قیمت 400,001 تا 600,000 تومان

امتیاز کاربران

چراغ رومیزی مدل منشوری ریموت دار طرح لمسی شارژی کد 07

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ابعاد وزن جنس بدنه جنس کلاهک (شید) نوع لامپ
10x10x26 سانتی‌متر 120 گرم طلق و پلاستیک، پلاستیک پلاستیک LED
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

آباژور ایستاده آس کرال وود مدل چرخشی As-ch010

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ابعاد وزن جنس بدنه جنس کلاهک (شید) نوع لامپ
40x40x135 سانتی‌متر 3000 گرم چوب پارچه رشته ای
مشخصات بیشتر
محدوده قیمت 600,001 تا 800,000 تومان
محدوده قیمت 800,001 تا 1,000,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا