مبلمان و چیدمان

با ایده‌های جدید جهت چیدمان آشپزخانه مدرن آشنا شوید

چیدمان آشپزخانه باید با توجه به فضای موجود در محیط انجام شود. امروزه بیشتر افراد تمایل دارند که طراحی داخلی فضای آشپزخانه آنها به سبک مدرن پیاده‌سازی شود که البته معنای هر فردی از طراحی مدرن با فرد دیگر متفاوت است. اما در حال حاضر می‌توان گفت که چیدمان آشپزخانه با توجه به معماری و فضای محیط انجام می‌شود. جهت آشنایی بیشتر با ما همراه باشید تا شما را با ترفندهای کلی چیدمان آشپزخانه به سبک مدرن آشنا کنیم.

اصول چیدمان آشپزخانه مدرن

  • طراحی کابینت آشپزخانه:

از آنجا که آشپزخانه از اجزای مختلفی تشکیل شده پس باید طراحی فضا به نحوی انجام شود که امکان دسترسی راحت‌تر به سایر قسمت‌ها برای افراد فراهم شود. این کار از به هم ریختگی لوازم و وسایل در محیط جلوگیری خواهد کرد. جهت انتخاب کابینت آشپزخانه خود، فضای موجود را از لحاظ متراژ بررسی کنید. اگر آشپزخانه کوچکی دارید بهترین روش استفاده از کابینت‌های مدرن جهت استفاده حداکثری از فضای موجود است. در مورد رنگ کابینت‌ها هم بسته به کوچک و بزرگ بودن فضا تصمیم‌گیری نمایید. زیرا در آشپزخانه کوچک معمولا رنگ کابینت باید روشن انتخاب شود.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین کابینت با معرفی مدل های باکیفیت و شیک 

  • استفاده از رنگ غالب در دیزاین کلی آشپزخانه:

در چیدمان آشپزخانه ، استفاده صحیح از رنگ در اجزای داخلی محیط از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اگر تمایل دارید از سبک مدرن در آشپزخانه خود استفاده نمایید، استفاده از رنگ‌های خنثی بهترین گزینه است. رنگ کلی آشپزخانه و رنگ انتخابی کابینت از جمله عوامل تاثیرگذار در زیبایی ظاهری محیط به شمار می‌روند و پس باید در انتخاب بهترین رنگ در دکوراسیون این قسمت از خانه، حساسیت ویژه‌ای به خرج داد. خاکستری و سفید جز بهترین و شیک‌ترین رنگ‌های غالب در طراحی داخلی آشپزخانه به شمار می‌روند. البته در کنار این رنگ‌ها می‌توانید از مجموعه رنگ‌های سرد در زیباتر نشان دادن فضا استفاده نمایید. در ادامه به مجموعه رنگ‌های زیر جهت دکوراسیون آشپزخانه به سبک مدرن اشاره می‌کنیم:

  1. استفاده از رنگ آبی به همراه رنگ‌های سفید، خاکستری و نقره‌ای
  2. استفاده از ترکیب رنگ‌های کرم و قهوه‌ای در طراحی آشپزخانه به سبک مدرن
  3. به کاربردن ترکیب رنگ‌های قرمز و سفید جهت روح بخشیدن به فضای آشپزخانه
  • نورپردازی آشپزخانه‌های مدرن:

همانطور که می‌دانیم نورپردازی در طراحی آشپزخانه‌های مدرن از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است به نحوی که می‌توان با اعمال اصول نورپردازی صحیح، آشپزخانه‌های کوچک و تاریک را به فضایی بزرگ و دلباز تبدیل نمود. جهت نورپردازی بهتر در فضاهای کوچک از لامپ‌های LED در سقف و یا زیر کابینت‌ها استفاده نمایید. در مورد پرده حتی‌الامکان مدل‌های ساده یا توری انتخاب شوند که نور طبیعی راهی جهت ورود به آشپزخانه جهت روشنایی بیشتر محیط را داشته باشد. در چیدمان آشپزخانه به سبک مدرن خلوت بودن و نظم و ترتیب وسایل از جمله مهمترین مواردی است که باید در نظر گرفته شود.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید لوستر ارزان با معرفی مدل های شیک و زیبا 

  • طراحی دیوارهای آشپزخانه مدرن:

آشپزخانه شما هر متراژی داشته باشد می‌توانید اصول سبک مدرن را در این مکان پیاده‌سازی نمایید. به عنوان مثال یکی از مهمترین اصولی که در دکوراسیون آشپزخانه کوچک به سبک مدرن باید رعایت کنید، استفاده از دیوارهای خالی است. اگر با کمبود فضا جهت قرار دادن وسایل خود در آشپزخانه مواجه هستید از دیوارهای خالی جهت آویختن وسایل مورد نیاز و ضروری خود استفاده نمایید.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=21345]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا