دکوراسیون و دکوراتیولوازم آشپزخانهمبلمان و چیدمان

ایده ها و آشنایی با نکات چیدمان آشپزخانه در دنیای مدرن امروز

آشپزخانه کانون اصلی هر خانه ای است که باید نسبت به دکوراسیون آن توجه لازم را معطوف داشت. سبک مدرن یکی از جذاب ترین سبک هایی است که بیشتر افراد  علاقه مند به پیروی از اصول و قواعد آن در دکوراسیون منزل خود هستند. شما با چیدمان صحیح می توانید هم عملکرد خود را هنگام فعالیت های روزمره افزایش دهید و هم از فضای محیط به بهترین نحو ممکن استفاده کنید. فرقی نمی کند آشپزخانه شما فضای کوچکی دارد، شما می توانید با بکارگیری صحیح لوازم آشپزخانه و چیدمان صحیح، از فضای خود به بهترین نحو استفاده ببرید.

همچنین راهنمای خرید اصولی به شما در خرید وسایل تزیینی آشپزخانه کمک می کند و به راحتی می توانید این وسایل را از طریق خرید اینترنتی تهیه نمایید. اگر شما طرفدار اینگونه سبک ها در دکوراسیون منزل خود هستید، پس با ما در ادامه مقاله همراه باشید تا شما را با نکات و ایده های مهم در چیدمان آشپزخانه خود به سبک مدرن آشنا کنیم.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید لوازم آشپزخانه سفید یا سیلور، کدام انتخاب بهتری است؟

انواع چیدمان های محبوب و همه پسند در طراحی داخلی آشپزخانه مدرن ایرانی کدامند؟

چیدمان های مختلفی برای طراحی داخلی  فضای محیط شما وجود دارند که ما به پاره ای از آنها اشاره می کنیم:

 • چیدمان به سبک مثلث:

آیا با سه ضلع کاربردی آشپزخانه آشنا هستید؟ برای روشن تر شدن موضوع باید بگوییم که سبک مثلثی بر اساس نحوه قرارگیری یخچال، سینک و گاز در فضای محیط اجرا و پیاده سازی می شود. همانطور که می دانیم بیشترین رفت و آمدها بین این سه ضلع پرکاربردی (یخچال، سینک و گاز)، صورت می گیرد.

یکی از مهمترین مزایای این چیدمان این است که فضای محیط به بهترین نحو ممکن مدیریت شود و از هرگونه جابجایی اضافی بین این نقاط ذکر شده جلوگیری به عمل آید. البته ناگفته نماند با اجرایی کردن این سبک چیدمان، رفت و آمد بین این نقاط کاربردی آسان تر می شود. شما می توانید از این سبک چیدمان در فضای محدود استفاده نمایید.

 •  چیدمان تک دیواره:

اگر فضای آشپزخانه شما محدود است، به راحتی با اجرایی کردن چیدمان تک دیواره می توانید فضای محیط خود را مدیریت کنید. به عبارتی چیدمان تک دیواره به سبکی گفته می شود که تمامی اجزای آشپزخانه اعم از وسایل، سینک، گاز، یخچال و… در یک سمت خاص و در امتداد دیوار قرار می گیرند.

کارشناسان طراحی داخلی این نوع از سبک چیدمان را به افرادی که آشپزخانه کوچکی دارند، توصیه می کنند. شما با اجرایی کردن این ایده می توانید به راحتی و در کمترین زمان ممکن به تمامی وسایل و ملزومات آشپزخانه دسترسی پیدا کنید.

 • چیدمان راهرویی یا دو دیواره:

یکی از سبک های پرکاربرد در دکوراسیون آشپزخانه، طراحی گالی است. برای روشن تر شدن موضوع بگوییم که طراحی گالی به شکل یک راهرو دراز و باریک است که دیوار در دو طرف آن قرار دارد. یکی از سبک های مدرنی که بیشتر افراد از آن در طراحی داخلی آشپزخانه خود استفاده می کنند، چیدمان گالی یا راهرویی است. اگر محدودیت فضایی برای پیاده سازی این طرح دارید، نگران نباشید.

این نوع سبک طراحی در فضاهای محدود و کوچک کاربرد دارد. یکی از مهمترین مزایای چیدمان گالی این است که دسترسی به تمامی لوازم آشپزخانه به راحتی امکان پذیر است. البته ناگفته نماند که تامین نور طبیعی برای روشنایی راهروهای تاریک و باریک در این نوع سبک از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

پیشنهاد مطالعه: ایده ها و نکات مربوط به بکارگیری پنتری در زیباسازی دکوراسیون آشپزخانه

با معایب و مزایای انواع مختلف چیدمان آشپزخانه مدرن ایرانی آشنا شویم

همانطور که می دانیم پیاده سازی و اجرایی کردن انواع مختلف چیدمان ها مزایا و معایبی دارد که قبل از دکوراسیون داخلی محیط مورد نظر خود باید به آن توجه نمایید. در زیر به نمونه هایی از معایب و مزایای انواع مختلف سبک های چیدمان آشپزخانه اشاره می کنیم:

مزایای استفاده از چیدمان مثلثی در فضای محیط:

 • دسترسی به وسایل و لوازم در کمترین زمان ممکن انجام می شود.
 • پیاده سازی این سبک باعث می شود تا شما به راحتی بتوانید بین مهمترین نقاط پرکاربردی در آشپزخانه، رفت و آمد کنید.

معایب استفاده از چیدمان مثلثی در فضای محیط:

 • این نوع سبک در آشپزخانه های بزرگی که جزیره دارد، به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

مزایای استفاده از چیدمان تک دیواره در فضای محیط:

 • دسترسی به تمامی وسایل در محیط به راحتی امکان پذیر است.
 • این نوع سبک در فضاهایی با متراژ پایین توصیه می شود.
 • پخت و پز غذایی با توجه به پیدا کردن راحت وسایل در چیدمان تک دیواره به راحتی میسر است.

 معایب استفاده از چیدمان تک دیواره در فضای محیط:

 • این نوع سبک طراحی به هیچ عنوان در آشپزخانه های بزرگ استفاده نمی شود.
 • به دلیل اینکه همه وسایل در امتداد یک دیوار قرار گرفته است، پخت و پز غذا به خاطر محدودیت فضا ممکن است دشوار و سخت به نظر برسد.

مزایای استفاده از چیدمان راهرویی در فضای محیط:

 • این سبک به دلیل کارآمدی بسیار بالایی که دارد در رستوران ها از آن استفاده می شود.
 • چیدمان راهرویی به دلیل استفاده مفید از فضا در آشپزخانه های کوچک استفاده می شود.

معایب استفاده از چیدمان گالی در فضای محیط:

 • یکی از مهمترین معایب این طرح این است که نور کافی جهت روشنایی محیط وجود ندارد.
 • از دیگر معایب اینگونه سبک می توان به نبود فضایی جهت استفاده از میز ناهارخوری در آشپزخانه اشاره کرد.

پیشنهاد مطالعه: با روش‌ها و ترفندهای دکوراسیون آشپزخانه کوچک بیشتر آشنا شویم

توجه به نکات زیر در طراحی دکوراسیون آشپزخانه جدید و شیک ضروری است

 • از رنگ های روشن در طراحی داخلی محیط استفاده نمایید:

یکی از مهمترین نکات در طراحی مدرن آشپزخانه، استفاده از رنگ های روشن مانند: سفید در فضای محیط است. استفاده از رنگ سفید باعث می شود که فضا بزرگتر به چشم بیننده بیاید.

 • به مبحث نورپردازی در دکوراسیون محیط به سبک مدرن توجه نمایید:

یکی از قواعدی که در دکوراسیون به سبک مدرن باید رعایت کرد، توجه به مبحث نورپردازی است. بهترین گزینه برای اینکه فضای آشپزخانه شما روح تازه ای به خود بگیرد، استفاده از لوستر یا آویزهای نوری است. البته از تاثیر چراغ های دیواری در بهتر دیده شدن فضای محیط خود غافل نمانید.

 • از فضای محیط خود به طور بهینه استفاده کنید:

حتی الامکان سعی کنید از قرار دادن وسایل غیر ضروری در محیط جلوگیری نمایید. یکی از نکات مهم دکوراسیون به سبک مدرن این است که قانون سادگی را در فضای محیط پیاده سازی کنید. هر وسایلی را در فضای مشخص شده خود قرار دهید و از چیدمان غیر ضروری جدا پرهیز نمایید.

امیدواریم راهنمای امروز گرین لیست در دسته بندی لوازم آشپزخانه به شما کمک کرده باشد. از اینکه سوالات و نظرات خود را با ما در میان می گذارید سپاسگذاریم.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=21345]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا