خانه داری

راهنمای نگهداری از ماشین لباسشویی و نکات مربوط به آن

ماشین لباسشویی اتومات از جمله وسایلی است که باید به خوبی از آن مراقبت شود تا هم عمر مفید دستگاه افزایش یابد و هم از آسیب‌های احتمالی به آن جلوگیری شود. از آنجا که ماشین‌های لباسشویی مهمترین نقش را در زندگی ما داشته پس باید با اصول درست نگهداری از آن هم آشنا باشیم تا کمترین آسیبی به آن وارد شود. مطالعه دفترچه راهنمای ماشین‌ لباسشویی هم می‌تواند به شما در این زمینه کمک نماید. حالا در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا شما را با روش‌های صحیح مراقبت از ماشین لباسشویی اتومات آشنا نماییم.

اصول مراقبت از ماشین لباسشویی

  • بررسی لباس‌های کثیف قبل از شستشو:

اول از همه نیاز است که لباس‌های کثیف را قبل از انداختن داخل ماشین‌لباسشویی ، وارسی نمایید تا جسم تیزی و یا شی اضافی‌ای درون جیب آنها وجود نداشته باشد. فقط توجه نموده که اگر لباس زیپ‌دار است باید زیپ آن را باز کنید و اگر لباسی دکمه‌دار بوده، اول از همه باید تمامی دکمه‌ها باز شوند. سپس می‌توانید با خیال راحت، البسه کثیف را درون ماشین‌لباسشویی جهت شستشو بیندازید.

  • مطالعه دفترچه راهنمای ماشین‌ لباسشویی:

جهت استفاده بهتر از دستگاه حتما قبل از شستشوی لباس‌ها، دفترچه راهنمای آن را به خوبی مطالعه نمایید. این کار باعث می‌شود که از کارکردهای قسمت‌های مختلف ماشین‌لباسشویی به خوبی آگاه شده و با راهنمای شستشوی لباس‌های مختلف از لحاظ جنس، آشنایی یابید.

  • تمیز کردن سالیانه ماشین لباسشویی:

جا پودری ماشین‌لباسشویی نیاز است که هر چند ماه یکبار تمیز شود. جهت جلوگیری از تشکیل جرم و قارچ‌‌های انگلی، سالی دو یا سه بار توصیه می‌شود که داخل جاپودری یک فنجان سرکه ریخته و دستگاه را روشن کنید و تنظیمات آن را در بالاترین درجه با یک دور آبکشی اضافه، قرار دهید. این کار باعث افزایش طول عمر و بهبود عملکرد ماشین لباسشویی می‌شود.

  • پرهیز از پر کردن ماشین‌ لباسشویی:

آن چیزی که در مورد شستشوی لباس‌ها به وسیله ماشین‌لباسشویی باید بدانید این است که به هیچ عنوان دستگاه را زیاده از حد پر نکنید. زیرا این کار باعث آسیب به عملکرد دستگاه شده و چرخش آن جهت شستشوی لباس‌ها دشوارتر انجام خواهد شد. قبل از شستشو، لباس‌ها را بررسی کرده و اگر اجسامی درون جیب لباس‌ها بود، آنها را خالی نمایید. در مورد لباس‌های زیپ‌دار هم در ابتدا زیپ آنها را بسته و لباس را برعکس نمایید. زیرا این کار از آسیب رساندن به استیل داخل مخزن دستگاه جلوگیری خواهد کرد.

  • استفاده به اندازه از پودر یا مایع لباسشویی:

طبق دستورالعمل درج شده داخل دفترچه راهنما، مایع لباسشویی را جهت شستشو در جا پودری بریزید. حتما هم توجه نمایید که مقدار پودر یا مایع لباسشویی را کمتر از خط فنجان در نظر بگیرید. زیرا اضافه کردن مقدار زیاد ماده شوینده باعث باقی ماندن بو و باکتری بر روی لباس‌ها شده و رنگ طبیعی لباس‌ها هم تغییر خواهد کرد. از آنجا  که ماشین لباسشویی اتوماتیک، به مقدار مشخصی آب نیاز داشته، اضافه کردن بیش از حد مایع لباسشویی باعث بر هم خوردن سیستم دستگاه جهت شستشوی لباس‌ها می‌شود.

  • نصب ماشین‌ لباسشویی در مکان مناسب:

فضای مناسبی را جهت نصب ماشین‌لباسشویی در نظر بگیرید. زیرا قرار دادن ماشین‌های لباسشویی اتومات در فضاهای تنگ از لحاظ عملکرد آنها به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. تراز نبودن دستگاه از طرفی باعث ایجاد سر و صدای بسیار زیاد شده و از طرف دیگر فشار بیش از حدی به موتور ماشین وارد می‌شود. بعد از اینکه شستشوی لباس‌ها به اتمام رسید جهت جلوگیری از ایجاد قارچ و باکتری داخل ماشین لباسشویی، درب آن را به مدت نیم ساعت باز بگذارید.

امیدواریم مقاله نگهداری ماشین لباسشویی از وب سایت گرین لیست در دسته بندی خانه داری برای شما مفید باشد.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=22075]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا