مبلمان و چیدمان

نکات مهم برای چیدمان وسایل خانه به طوری که مرتب و منظم به نظر برسد

چیدمان وسایل خانه در عین حال که کاری بسیار جذاب و دلنشین است اما از سوی دیگر نیازمند دقت و رعایت نمودن نکات زیادی است. ست نمودن وسایل با یکدیگر برای برخی از افراد دلهره آور است اما در این مقاله قصد داریم تا برخی از نکات مهم برای چیدمان وسایل منزل را بیان نماییم تا با رعایت آنها، خانه ای شیک و منظم داشته باشید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید زیباترین آینه دکوراتیو با معرفی مدل های شیک و ارزان 

نکات مهم برای چیدمان وسایل خانه

اگر مایلید تا همیشه خانه شما منظم و مرتب به نظر برسد لازم است تا به نکات زیر توجه داشته باشید:

  • سازگاری وسایل را با یکدیگر حفظ نمایید

در چیدمان وسایل بسیار مهم است که اجسام را از لحاظ رنگ، نوع ساختار، جنس، شکل ظاهری و مواردی از این قبیل در یک راستا تهیه نمایید. به طور مثال افرادی که از مبل های چستر یا در واقع مکعبی که دارای زوایای منظم هستند، استفاده می نمایند، بهتر است تا در کنار آن از ساعت دیواری مربعی یا مستطیلی استفاده نمایند. از سوی دیگر در خانه ای که اغلب از وسایل چوبی استفاده شده است، گاها وسایل فلزی و طرح آینه ظاهر خوبی نخواهد داشت.

  • در چیدمان وسایل خانه فضا های اختصاصی ایجاد نمایید

برای اینکه بتوانید به فضای خود نظم بیشتری بدهید لازم است تا آنها را تفکیک نمایید. به این معنا که مثلا بین مبل ها فضایی برای ایستادن و صحبت کردن در نظر بگیرید.

  • حتما به رنگ ها توجه نمایید

در چیدمان وسایل منزل اگر هارمونی بین رنگ ها رعایت نشود، گاها هرج و مرج ایجاد می نماید. در نظر داشته باشید که ابدا منظور از هارمونی، یک رنگ بودن وسایل نیست بلکه گاها تضاد بین رنگ ها باعث می شود تا حس کسالت به طرف مقابل منتقل نشود. شما می توانید دو کاناپه که دارای رنگ متفاوت هستند را به دلیل شکل یکسان کنار هم قرار دهید و خانه نیز بسیار منظم به نظر برسد.

  • فضاهای پرت خانه را پر کنید

گاها برای اینکه خانه را مرتب نشان دهید لازم است تا وسایلی که کمتر استفاده می نمایید در مکان های پرت قرار دهید. به طور مثال عموما توصیه می شود بوفه ها را در کنج ها قرار دهید که از آن استفاده نمی شود.

  • هیچ وقت فضا را شلوغ نکنید

همواره در دکور نمودن فضای خود از وسایل ضروری استفاده نمایید. به طور مثال در اتاق نشیمن یک آباژور می تواند برای محیط کافی باشد نیاز نیست تا با دیوار کوب های زیاد، هرج و مرج ایجاد نمایید. در نظر داشته باشید که برای هر فضایی نیاز به ایجاد نقطه کانونی دارید لذا نور را در این نقطه کانونی متمرکز نمایید.

  • به نور توجه نمایید

در چیدمان وسایل منزل دقت نمایید که اگر قصد پر رنگ نمودن یک وسیله خاص را دارید، بهتر است از روشنایی های تکی استفاده نمایید. به طور مثال یک لامپ دل فریب در کنار وسیله می تواند گزینه خوبی باشد اما اگر می خواهید خانه به صورت منظم نشان داده شود باید از نور طبیعی استفاده نمایید که کل فضای شما را به صورت یکنواخت پوشش بدهد.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید زیباترین ریسه دکوراسیون با معرفی مدل های جذاب

امیدواریم راهنمای امروز گرین لیست برای چیدمان خانه به شما کمک کرده باشد. نظرات ارزشمند خود را جهت تکمیل و به روز رسانی مقالات برای ما ارسال کنید. از اینکه همراه ما هستید سپاسگزاریم.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=21504]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا