ترین های جهانسبک زندگی

25 تا از عجیب ترین حقایق در مورد علم

راهنمای مطالعه

آیا از موارد عجیب و غریب جالب مانند تبدیل پلاستیک به طعم دهنده وانیل یا استفاده از ادرار یک فرد دیابتی برای تولید نوشیدنی مطلع بودید؟ به همین دلیل است که کارم را بسیار جذاب می‌دانم – می‌توانم این حقایق شگفت‌انگیز غیرعادی را با شما به اشتراک بگذارم!

حتی اگر علم موضوع مورد علاقه شما در مدرسه نبود، ممکن است یک (یا 25) واقعیت علمی در اختیار داشته باشیم تا نظر شما را تغییر دهیم. به هر حال، دانشمندان هر روز چیزهای جدیدی یاد می‌گیرند و چیزی که امروز درباره آن نمی‌دانیم، فردا می‌تواند ذهن شما را متحیر کند.

در اینجا 25 مورد از عجیب ترین حقایق در مورد علم آورده شده است.

معده انسان می تواند تیغ های تیز را حل کند

معده انسان می تواند تیغ های تیغ را حل کند

اگر زمانی متوجه شدید که یک تیغ را بلعیدید، ما اینجا هستیم تا به شما بگوییم که جای نگرانی نیست. بدن یک انسان بسیار توانمندتر از آن چیزی است که شما ممکن است تصور کنید.

اسیدها در مقیاسی از 0 تا 14 درجه بندی می شوند – هر چه اسید قوی تر باشد، سطح pH آن پایین تر است. اسید معده ما معمولاً بین 1.0 تا 2.0 است، به این معنی که فوق العاده قدرتمند است.

در یک مطالعه، دانشمندان یک تیغ را در اسید معده انداختند و منتظر ماندند. تیغ ظرف دو ساعت حل شد.

این بدان معناست که شما می توانید بدون نگرانی در مورد رشد چیزی در معده خود، دانه های هندوانه را قورت دهید. اگر اسید معده شما بتواند تیغ را حل کند، دانه ها هرگز زنده نمی مانند.

یک پرتو لیزر می تواند در آب گیر کند

یک پرتو لیزر می تواند در آب گیر کند

آره واقعا. اگر من را باور ندارید، چند آزمایش را به صورت آنلاین جستجو کنید.

همه اینها به دلیل یک عینک است که به عنوان بازتاب کامل داخلی شناخته می شود. این پدیده زمانی اتفاق می‌افتد که ذرات نور از یک ماده با چگالی خاص عبور می‌کنند و به مرزی می‌رسند که چگالی آن کمی کمتر است.

وقتی صحبت از پرتوهای لیزر و آب می شود، باید به یاد داشته باشید که آب سنگین تر از نور است. این بدان معناست که پرتو لیزر وارد آب می شود و بلافاصله توسط ذرات سنگین تر آب کند می شود. بنابراین، پرتو لیزر به معنای واقعی کلمه در آب “به دام افتاده” می شود.

و فکر کردی علم جالب نیست!

حیوانات از میدان مغناطیسی زمین برای ناوبری استفاده می کنند

حیوانات از میدان مغناطیسی زمین برای ناوبری استفاده می کنند

میدان مغناطیسی زمین برای مدت طولانی قهرمان زندگی این سیاره بوده است. این سیاره که از چرخش سیاره تشکیل شده است، به جریان های الکتریکی ایجاد شده توسط هسته زمین پاسخ می دهد. اما آیا می‌دانستید که فقط انسان‌ها از میدان مغناطیسی سیاره برای مسیریابی استفاده نمی‌کنند؟

این نظریه که حیوانات مهاجر از میدان مغناطیسی زمین برای مسیریابی استفاده می کنند، اولین بار توسط دانشمندان در دهه 1960 ارائه شد، اما به دلیل عدم اثبات آن، با شک و تردید نگریسته شد. اخیراً کشف شد که حیوانات مهاجر سلول های مگنتیت را در بدن خود جای می دهند – همان ماده ای که اجداد ما برای ساخت قطب نما استفاده می کردند.

اکنون می دانیم که پرندگان با استفاده از قطب شمال و جنوب مهاجرت می کنند، فقط برای انجام این کار نیازی به اندازه گیری کوچکی با جهت روی آن ندارند. سایر موجودات – برای مثال لاک پشت ها – مناطق خاصی را بر اساس علائم مغناطیسی خود شناسایی می کنند تا در آینده آنها را پیدا کنند.

خاک پر از زندگی است

خاک پر از زندگی است

ممکن است متوجه نباشید، اما خاک، به خصوص خاک سالم، عملاً زنده است. این از میلیون‌ها گونه و میلیاردها جاندار تشکیل شده است که همه با هم ترکیب می‌شوند تا ترکیب متنوع و پیچیده‌ای از حیات میکروسکوپی و ماکروسکوپی را ایجاد کنند که به عنوان تأثیرگذارترین غلظت زیست توده در هر نقطه از سیاره ما وجود دارد.

اگر بخواهیم آن را در نظر بگیریم، تعداد موجودات زنده در یک قاشق چای‌خوری خاک از تعداد واقعی انسان‌هایی که در حال حاضر روی زمین زندگی می‌کنند بیشتر است.

موش ها وقتی قلقلک می شوند می خندند

موش ها وقتی قلقلک می دهند می خندند

چرا فقط با خواندن آن جمله دلم می خواهد بخندم؟ باید به این دلیل باشد که من فوق العاده غلغلکی هستم. اما این به من دیدگاه جدیدی نسبت به موش ها داد.

محققان در مورد لذتی که ظاهراً موش ها هنگام بازی با انسان ها از آن لذت می برند، یادداشت های دقیقی گرفته اند – مانند دویدن به سمت دست انسان برای تعقیب بازی هایی که در نهایت شکم آنها قلقلک می دهد.

در واقع، آنها اکنون به صداهای بلند و پریدن هیجان‌انگیز، که دومی به نام Freudensprünge شناخته می‌شود، باور می‌کنند – کلمه‌ای لذت‌بخش که می‌توانید تمام زندگی‌تان را بدون شنیدن آن بگذرانید، و پس از شنیدن آن، نمی‌دانید چگونه بدون آن زندگی کرده‌اید. ، نحوه ابراز خنده و لذت خود با توجه محبت آمیز است.

موز رادیواکتیو است

موز رادیواکتیو است

من قبلاً این واقعیت را شنیده بودم اما واقعاً آن را باور نکردم.

موز تا حدودی رادیواکتیو است زیرا پتاسیم بالایی دارد و پتاسیم 40 (که رادیواکتیو است) یکی از ایزوتوپ های طبیعی آن است.

با این حال، قبل از اینکه شروع به دفن موز خود در تابوت هایی با پوشش سرب کنید، باید بدانید که باید حدود 5000000 عدد از آنها را بخورید تا به هر چیزی شبیه بیماری تشعشعات مبتلا شوید. و تا آن زمان، همه چیز بیهوده خواهد بود زیرا ممکن است خودتان به یک موز تبدیل شده باشید.

شما نمی توانید در فضا آروغ بزنید

شما نمی توانید در فضا آروغ بزنید

زندگی روزمره یک فضانورد در ایستگاه فضایی بین المللی اغلب به ذهن ما نمی رسد. به معنای واقعی کلمه مایل ها دورتر از هر چیزی یا هر کسی، زندگی آنها به ندرت به اندازه کافی مستند شده است. با این حال، اگر یک روز کنجکاو شوید، می توانید صدها مشکل کوچک را که این افراد روزانه باید با آنها دست و پنجه نرم کنند، پیدا کنید.

یکی از ناراحتی ها این واقعیت است که نمی توانید در فضا آروغ بزنید. این حقیقت است.

می بینید، در زمین، گرانش تمام جامدات و مایعات موجود در معده شما را به سمت پایین حرکت می دهد در حالی که گازها آزادانه به سمت بالا حرکت می کنند – و به اصطلاح می گریزند.

با این حال، با نبود گرانش در فضا، گازها، مایعات و جامدات مخلوط می مانند. به این ترتیب، اگر در فضا آروغ بزنید، فقط بوی بدی از دهان شما خارج نمی شود.

پلاستیک را می توان به طعم دهنده وانیل تبدیل کرد

پلاستیک را می توان به طعم دهنده وانیل تبدیل کرد

قبل از اینکه خیلی از کیک وانیلی لذت ببرید، از خود بپرسید – این طعم دهنده وانیلی از کجا آمده است؟

پلاستیک ها در حال حاضر بیش از 95 درصد از ارزش خود را پس از یک بار استفاده از دست می دهند. به این ترتیب، محققان شروع به جستجوی راه‌هایی برای سودآورتر کردن صنایع کرده‌اند و کشف کردند که نوع خاصی از باکتری‌ها می‌توانند اسید ترفتالیک (TA) را به وانیلین تبدیل کنند.

وانیلین به طور گسترده در صنایع غذایی و آرایشی و بهداشتی و در محصولات پاک کننده، داروسازی و علف کش ها استفاده می شود. تقاضای جهانی در حال افزایش است و در سال 2018 به 37000 تن رسید که بسیار بیشتر از تقاضا برای دانه های وانیل طبیعی است. در حال حاضر، حدود 85 درصد وانیلین به طور مصنوعی از مواد شیمیایی مشتق شده از سوخت های فسیلی تولید می شود.

مردان بیشتر در معرض کوررنگی هستند

مردان بیشتر در معرض کوررنگی هستند

این یک واقعیت واقعا عجیب است اما ثابت شده است. احتمال کوررنگی مردان بیشتر از زنان است. این به این دلیل است که کوررنگی توسط ژن های روی کروموزوم X ایجاد می شود.

می دانم به چه فکر می کنید: زنان دو کروموزوم دارند، بنابراین باید تعداد بیشتری داشته باشند، درست است؟

متأسفانه از آنجایی که مردان فقط یک کروموزوم دارند، برای کوررنگ شدن فقط به یک کروموزوم معیوب نیاز دارند.

خفاش ها در برابر اکثر ویروس ها ایمن هستند

خفاش ها در برابر اکثر ویروس ها ایمن هستند

و این شامل ویروس کرونا می شود.

خفاش‌ها می‌توانند ویروس‌ها را منقبض و منتقل کنند، اما بر اساس مطالعات بودجه کمیسیون اروپا، خفاش‌ها همچنین دارای زرادخانه‌ای از ژن‌های ضد ویروسی هستند که آنها را ایمن نگه می‌دارد. هاری استثناست. با این حال، در حالی که هاری می تواند خفاش ها را بیمار کند، به ندرت آنها را می کشد.

اکنون، قبل از اینکه شروع به متنفر شدن از خفاش کنید، سعی کنید آنها را موش هایی با بال ببینید. و بعد به یاد بیاورید که چقدر دوست دارند با ما بازی کنند و شکمشان قلقلک داده شود. قول می دهم کمک کند.

انسان ها توانایی تولید زهر را دارند

انسان ها توانایی تولید زهر را دارند

اگر مخفیانه منتظر توسعه قدرت های مخفی سبک X-Men بوده اید، خبر خوبی داریم. در حالی که ممکن است در حال حاضر توانایی سمی بودن را نداشته باشیم، به احتمال زیاد در آینده به سمت سمی شدن تکامل خواهیم یافت.

دانشمندان با پیوند دادن غدد بزاقی اولیه به بافت هایی که در نهایت به غدد سمی در چندین گونه تکامل یافته اند، دری را بسته اند. از آنجایی که بزاق یک رشته مشترک است، هر فردی که غدد بزاقی داشته باشد – از موش گرفته تا انسان – در نهایت می تواند زهر ایجاد کند. قطعه گم شده در ژن ها یا مکانیسم ها نیست، بلکه در محتوای چیزی است که غدد آزاد می کنند: پروتئین های ویژه.

اگر در رتبه 15 قرار دارد، شرط می بندم که از خود می پرسید که ما در رتبه 1 لیست امروز چه داریم. با ما همراه باشید؛ ما به شما قول می دهیم که ارزشش را دارد!

نوزادان تقریبا 100 استخوان بیشتر از بزرگسالان دارند

بدن نوزاد دارای 300 استخوان است

اکثر والدین از این واقعیت آگاه خواهند بود، اما برای ما که هنوز قدم به قدم به سمت والدین نرفته‌ایم، ممکن است تعجب برانگیز باشد.

بدن نوزاد دارای 300 استخوان است – در مقایسه با 206 استخوان انسان بالغ. نوزادان باید در طول تولد انعطاف پذیر باشند. به این ترتیب، بیشتر استخوان‌های اضافی آن‌ها تا حدود سه سالگی به هم می‌پیوندند یا رشد می‌کنند.

همچنین جالب است بدانید که برخی از استخوان های نوزاد به طور کامل از غضروف ساخته شده اند، در حالی که برخی دیگر فقط تا حدی از غضروف ساخته شده اند.

بدن ما می درخشد – ما فقط نمی توانیم آن را ببینیم

بدن ما می درخشد

در سال 2009، ماساکی کوبایاشی، دانشمند مؤسسه فناوری توهوکو ژاپن، تصمیم گرفت به بررسی بیولومینسانس انسان بپردازد. او از پنج نفر کمک گرفت و هر سه ساعت به مدت 20 دقیقه و به مدت سه روز متوالی از بدن آنها عکس گرفت. این تصاویر با استفاده از دوربین هایی که به شدت به نور حساس بودند ثبت شده اند. نتایج نشان داد که بخش‌های خاصی از افراد، مانند گردن و سر، نور را به‌طور پیوسته نشان می‌دهند و هر روز بعد از ظهر حوالی ساعت چهار به روشن‌ترین نقطه خود می‌رسند.

دانشمندان بر این باورند که بیولومینسانس ما از طریق برهمکنش مولکول هایی به نام فلوروفورها پس از برهم کنش با الکترون هایی که سلول های ما از طریق تنفس سلولی آزاد می کنند ایجاد می شود. متأسفانه، ما نمی توانیم آن را ببینیم، زیرا حدود 1000 برابر ضعیف تر از آن است که چشم ما بتواند آن را ببیند.

اژدهای کومودو برای تکثیر پارتنوژنتیکی تکامل یافته اند

اژدهای کومودو

طبیعت باورنکردنی است.

اگر تا به حال نام Parthenogenesis را نشنیده اید، اجازه دهید سخنان جف گلدبلوم در پارک ژوراسیک را به شما یادآوری کنم: زندگی راهی پیدا می کند.

پارتنوژنز نوعی از تولید مثل است که زمانی اتفاق می افتد که یک ماده بدون کمک نر فرزندانی تولید کند. یکی از حیواناتی که از این روش در طبیعت استفاده می کند اژدهای کومودو است. از آنجایی که آنها به سبک زندگی منزوی عادت کرده‌اند و با نزدیک شدن به آنها می‌توانند بسیار خشونت‌آمیز شوند، آن‌ها به گونه‌ای تکامل یافته‌اند که هم به صورت پارتنوژنتیک و هم جنسی تولید مثل می‌کنند – می‌دانید، بسته به خلق و خوی آنها دارد!!!.

بادام زمینی و مواد منفجره

بادام زمینی و مواد منفجره

آیا می دانستید که اگر روغن بادام زمینی به گلیکول تبدیل شود، می تواند به عنوان یک عنصر کلیدی در نیتروگلیسیرین – راز انفجاری درون دینامیت – استفاده شود؟ این درست است، اما کارشناسان توصیه می‌کنند که از آن استفاده نکنید، زیرا بسیار کار بر است.

بنابراین، برای تهیه 1 پوند دینامیت به چند بادام زمینی نیاز دارید؟ ظاهراً این یک راز کاملاً محافظت شده است.

کیتون ها دارای دندان های فلزی هستند

کیتون ها دارای دندان های فلزی هستند

پادشاهی حیوانات و استانداردهای به ظاهر شدید تکامل آن مرا شگفت زده می کند! از سوسک‌هایی که می‌توانند از انفجارهای هسته‌ای جان سالم به در ببرند تا ماهی‌های پف‌کرده با استفاده از نوروتوکسین به‌عنوان مکانیزم دفاعی، طبیعت اغلب در ارائه خود بیش از حد عمل می‌کند. Chiton، یک نرم تن دریایی که در خلیج مکزیک زندگی می کند، به طور مشابه در بازی تکاملی با کشف چگونگی رشد دندان های فلزی از خود پیشی گرفته است.

دندان های مگنتیت به طور دقیق.

یک ماده مغناطیسی متشکل از اکسید آهن. تا کنون، این سخت ترین ماده ای بوده است که توسط هر موجود زنده ای تولید شده است. شاید بتوانیم در آینده با سنتز مواد سخت در آزمایشگاه ها با استفاده از پروتئین هایی که از دندان های کیتون ها می آیند، طبیعت را کپی کنیم. با این حال، در حال حاضر، ما فقط می توانیم تعجب کنیم که چرا یک نرم تن در خلیج مکزیک به دندان های فلزی نیاز دارد.

گوش ملخ روی شکمش است

گوش ملخ روی شکمش است

درست زمانی که فکر می‌کردید اوضاع عجیب‌تر نمی‌شود، ما این بمب را روی شما انداختیم.

اندام‌های شنوایی ملخ را می‌توان در ناحیه‌ای عجیب پیدا کرد – روی شکمش.

غشاهایی که در پاسخ به امواج صوتی طنین انداز می‌شوند را می‌توان در هر طرف اولین بخش شکمی ملخ پیدا کرد که به‌خوبی در زیر بال‌هایش جمع شده است. این «پرده گوش» باورنکردنی که به عنوان تمپانا شناخته می‌شود، به ملخ اجازه می‌دهد ملودی ملخ‌های هم‌نوع خود را بشنود، حتی اگر واقعاً در زیر و بمی آهنگ به خوبی شنیده نشود.

بوی تعفن گل جسد یک هدف دارد

بوی تعفن گل جسد یک هدف دارد

گل جسد به اندازه آن مشهور است. این گیاهان عجیب و غریب می توانند تا 8 فوت رشد کنند!

با این حال، یک واقعیت نه چندان خوشایند دیگر در مورد این گیاه عظیم وجود دارد – بوی بسیار وحشتناکی دارد. بوی گوشت گندیده می دهد.

در حالی که بسیاری معتقدند این ویژگی دافعه برای جذب طعمه طراحی شده است، در واقع برای جذب گرده افشان ها طراحی شده است! از آنجایی که سوسک‌های سرگین و مگس‌های گوشتی از یک جسد تازه لذت می‌برند، این یک پیت استاپ دعوت‌کننده است. این حقیقت علمی عجیب‌تر هم عجیب‌تر می‌شود، زیرا این گیاه می‌تواند بدن انسان را با گرم کردن هسته‌اش تا 98 درجه شبیه‌سازی کند. این فرآیند به عنوان گرمازایی شناخته می شود و فقط برای جذب حشرات بیشتر عمل می کند.

نیش کنه ستاره تنها می تواند شما را به گوشت قرمز آلرژی کند

نیش کنه ستاره تنها می تواند شما را به گوشت قرمز آلرژی کند

از آنجایی که قبلاً کاپ کیک‌های وانیلی را برای شما خراب کرده‌ایم، فکر کردیم مایل هستید بیشتر پیش برویم و به شما در مورد تیک این کنه ستاره ای هشدار دهیم. می بینید، اگر یکی از این انگل های وحشتناک شما را گاز بگیرد، ممکن است به گوشت قرمز – از جمله گوشت گاو – حساسیت پیدا کنید!

این آلرژی ناشی از نوعی کربوهیدرات معروف به آلفا گال است و بهتر است از طریق آزمایش خون تشخیص داده شود.

یک قاشق چای خوری ستاره نوترونی میلیاردها تن روی زمین وزن خواهد داشت

ستاره نوترونی

ستاره نوترونی چیزی است که اگر سوخت یک ستاره پرجرم (بزرگتر از ده خورشید) تمام شود، باقی می ماند. فرو می ریخت، منفجر می شد و دوباره فرو می ریخت. تحت فشار فروپاشی، پروتون‌ها و الکترون‌های آن با هم ترکیب شده‌اند و نوترون‌ها را تشکیل می‌دهند، که تضمین می‌کند که دوباره نمی‌تواند فرو بریزد.

واضح است که ستاره در این فرآیند وزن زیادی از دست می دهد و در نهایت تنها حدود 1.5 برابر جرم خورشید است. با این حال، تمام این ماده به اندازه حدود 10 مایل متراکم شده است. یک ستاره معمولی به این بزرگی بیش از یک میلیون مایل وسعت دارد.

برای در نظر گرفتن آن، اینگونه به آن نگاه کنید: یک قاشق غذاخوری از خورشید بسته به جایی که آن را برداشته اید، حدود 5 پوند (2 کیلوگرم) وزن دارد – تقریباً وزن یک لپ تاپ قدیمی. با این حال، یک قاشق چای خوری ستاره نوترونی بیش از 1 میلیارد تن (900 میلیارد کیلوگرم) وزن خواهد داشت که بیشتر از وزن کوه اورست است. بنابراین، در حالی که شما می توانید یک قاشق از خورشید را بلند کنید، هرگز با یک قاشق از ستاره های نوترونی امکان پذیر نیست.

دندان ها به عنوان استخوان در نظر گرفته نمی شوند

دندان ها و استخوان های ما

دندان ها و استخوان های ما ممکن است سفید، سفت و پر از کلسیم باشند، اما شباهت ها به همین جا ختم می شود. برای یکی، دندان ها فقط دارای فسفر، کلسیم و سایر مواد معدنی هستند، در حالی که استخوان ها حاوی فسفر، کلسیم و سدیم، اما عمدتاً کلاژن هستند. به علاوه، استخوان‌ها به سختی دندان‌ها نیستند.

با این حال، استخوان‌ها در بخش ترمیمی دندان‌ها را تک تک می‌کنند، زیرا دندان‌ها هنگام شکستن یا شکستگی نمی‌توانند خودشان را ترمیم کنند و نمی‌توانند گلبول‌های قرمز خون تولید کنند.

در نهایت، استخوان‌های ما در زیر ماهیچه، گوشت و پوست پنهان می‌شوند، در حالی که دندان‌های ما در فضای باز و نمایان هستند. (استخوان‌ها، نه خیلی زیاد.) بنابراین، در حالی که ممکن است دندان‌هایمان را سفید کنیم، حداقل لازم نیست نگران زرد شدن استخوان‌هایمان باشیم (به جز زمانی که با اکسیژن مواجه می‌شوند، اگرچه امیدواریم استخوان‌های ما خارج از بدنمان نباشند. به زودی برای دوره های طولانی مدت).

زغال اخته ها می توانند مانند توپ های لاستیکی بپرند

زغال اخته

زغال اخته برای شما فوق العاده مفید است. آنها نه تنها سرشار از آنتی اکسیدان هستند، بلکه از ایجاد حفره، پوسیدگی دندان و بیماری لثه نیز جلوگیری می کنند. آنها حتی حاوی ترکیباتی به نام پروآنتوسیانیدین هستند که بسیاری معتقدند می تواند شانس ابتلا به سرطان را کاهش دهد.

با این حال، با وجود تمام مزایای سلامتی آنها، هیجان انگیزترین توانایی آنها باید این باشد که می توانند پرش کنند. واقعا پرش.

اگر یک زغال اخته تازه بیندازید، درست مانند یک توپ لاستیکی می پرد. توت های قدیمی یا آسیب دیده جهش نمی کنند. این توانایی پرش در واقع در کارخانه های مرتب سازی قبل از اینکه بتوانند آزمون کیفیت را پشت سر بگذارند آزمایش می شود.

یک رعد و برق می تواند 100000 تکه نان را برشته کند

رعد و برق

ما فکر کردیم که یک واقعیت عجیب (و در عین حال سرگرم کننده) دیگر را برای شما در رتبه دو اضافه کنیم.

آیا می دانستید هر بار که صاعقه به زمین برخورد می کند 5 میلیارد ژول انرژی تولید می شود؟

وقتی ما شروع به بازی با ریاضی می کنیم، این بدان معناست که توستر معمولی روزانه شما قادر خواهد بود در مجموع هشتاد و چهار هزار دقیقه با انرژی یک تریک کار کند.

اگر 2 تکه‌ای است، زمان کافی برای برشته کردن صد هزار کلوچه، نان شیرینی‌پز، پاپ تارت یا تکه‌های نان کافی است تا زمانی که به سطح تردی کامل برسد تا با نوشیدنی صبحگاهی مورد علاقه‌تان همراه شوید.

انسان ها هنگام خواب حس بویایی خود را از دست می دهند

حس بویایی هنگام خواب

آیا می دانستید که بینی شما می تواند بیش از یک تریلیون رایحه متمایز را حس کند؟ به اندازه کافی خنده دار، یکی از خوشبوترین رایحه ها – به هر حال طبق بینی ما – بوی وانیل (یا بهتر است بگویم پلاستیک بازیافتی) است.

طی مطالعات اخیر، دانشمندان دریافتند که حس بویایی ما در پایان روز قوی ترین و در طول شب و تا ساعات اولیه صبح ضعیف ترین حالت خود را دارد. آنها اکنون معتقدند که این کاهش حساسیت بویایی ما در طول شب ممکن است توضیح دهد که چرا بوها معمولاً افراد را از خواب بیدار نمی کنند.

امیدواریم مطلب امروز از گرین لیست برای شما مفید بوده باشد، دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید. سپاسگزاریم.

منبع
list25

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا