مبلمان و چیدمان

آشنایی با روش‌های سنتی کردن دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل به سبک سنتی برای آن دسته از عزیزانی که تمایل به ایجاد سبک زندگی گذشته در فضای محیط خود دارند، بسیار جذاب است. شما با پیاده سازی دکوراسیون سنتی منزل خود می‌توانید آرامش و صمیمیت دوران گذشته را در فضای محیط خود ایجاد کنید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین صندلی راک با معرفی مدل های باکیفیت و شیک

در ادامه به انواع روش‌هایی که در این نوع سبک دکوراسیون سنتی وجود دارد، اشاره می‌کنیم

  1. استفاده از تخت‌های سنتی:

استفاده از ست کامل و یا نیم ست تخت‌های سنتی می‌تواند یکی از بهترین روش‌ها جهت ایجاد دکوراسیون به سبک قدیمی باشد. به جای استفاده از مبل و یا میزهای ناهارخوری می‌توانید از تخت‌های سنتی در قسمتی از منزل خود کمک بگیرید. وجود تخت‌های سنتی و نقش و نگارهای به کار رفته بر روی آنها باعث ایجاد حس و حال قبلی زندگی گذشتگان در محیط زندگی شما می‌شوند.

  1. استفاده از پشتی و مخده:

اگر به خاطر داشته باشید در گذشته از پشتی و مخده به عنوان ایجاد مکانی جهت تکیه دادن و نشستن افراد استفاده می‌شد. اما امروزه به دلیل دکوراسیون مدرن بیشتر منازل، استفاده از این نوع تکیه ‌گاه‌ها کم کم از رواج افتاد. در دکوراسیون منزل به سبک سنتی شما آزاد هستید از پشتی‌ها ، مخده‌ها ، جاجیم‌ها و فرش‌های دستبافت جهت ایجاد صمیمیت فضای گذشته در محیط زندگی خود استفاده نمایید.

  1. استفاده از آب ‌نما:

یکی از مهمترین نشانه‌های معماری سنتی ، حوض بود که در بیشتر خانه‌های قدیمی وجود داشت. برای اینکه محیط زندگی خود را به سبک گذشته تغییر دهید می‌توانید از آب‌نماهایی که ظاهر قدیمی دارند در طراحی داخلی منزل خود بهره ببرید. جهت زیباسازی هر چه بیشتر این آب ‌نماها می‌توانید از انواع گوناگون گیاهان و همچنین سنگ‌های طبیعی استفاده کرده و ظاهری زیبا به فضای زندگی خود بخشید.

  1. استفاده از کرسی:

کرسی مهمترین مولفه در معماری خانه‌های قدیمی به شمار می‌رود. قدیمی‌ها از کرسی به عنوان مکانی جهت جمع شدن اعضای خانواده دور هم دیگر و همچنین ایجاد صمیمیت و گرمی بیشتر استفاده می‌کردند. در واقع کرسی در خانه‌های قدیمی به عنوان مکانی جهت گرم شدن به شمار می‌رفت. شما هم می‌توانید جهت ایجاد حس و حال بیشتر در دکوراسیون منزل خود به سبک قدیمی از این عنصر در محیط زندگی خود استفاده نمایید.

  1. استفاده از فرش و گلیم‌های سنتی:

از فرش و گلیم می‌توان به عنوان عنصری پررنگ در معماری خانه‌های قدیمی ایرانی نام برد. شما به جای پهن کردن فرش‌های مدرن بر روی زمین می‌توانید از فرش و گلیم‌های سنتی استفاده کرده تا فضای محیط زندگی خود را به آن حال و هوای روزهای قدیمی بازگردانید. همچنین از گلیم و جاجیم می‌توان به عنوان وسایل تزیینی جهت زیباتر نمودن فضای محیط استفاده کرد.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید زیباترین گبه و گلیم با معرفی مدل های باکیفیت و متنوع 

  1. استفاده از سماور:

جهت ایجاد دکوراسیون منزل به سبک سنتی می‌توان از سماور که نشان‌دهنده روزگاران گذشته است، استفاده نمود. شما می‌توانید از عتیقه ‌فروشی‌ها ، سماورهای قدیمی که بسیار شیک و زیبا به نظر می‌رسند را با توجه به سلیقه خود تهیه کرده و از آنها به عنوان نوعی وسیله تزیینی جهت ایجاد سبک سنتی در قسمت‌های مختلف منزل، استفاده نموده و فضای محیط زندگی خود را زیباتر از آنچه که هست، نشان دهید.

امیدواریم راهنمای امروز گرین لیست برای چیدمان منزل به شما کمک کرده باشد. دوستان عزیز پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید تا در تکمیل مقالات از آنها استفاده گردد. سپاسگزاریم از اینکه برای مطالعه مطالب گرین لیست وقت می گذارید.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=21665]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا