خانه داری

بهترین نکات کاربردی جهت رفع بوی بد جاکفشی چیست؟

جاکفشی مکانی است که بیشتر افراد جهت نگهداری و مرتب نگه داشتن کفش‌های خود از آن استفاده می‌کنند. اگر بعضی از نکات ساده را جهت نگهداری از جاکفشی رعایت نکنید، بوی نامطبوعی گرفته که بسیار آزار دهنده است. در این بخش از مقاله به مهمترین رمز خانه ‌داری جهت جلوگیری از وقوع این مشکل پرداخته‌ایم که به شما کمک می‌کند تا بتوانید از شر بوی بد جای مناسب کفش برای همیشه رها شوید.

نکات کاربردی جهت رفع بوی بد جاکفشی

  • جوش شیرین:

روش‌های طبیعی و خانگی زیادی وجود دارند که به شما کمک می‌کنند تا راحت‌تر از شر این موضوع خلاص شوید. یکی از این روش‌ها استفاده از جوش شیرین است. جهت این کار باید یک قاشق سوپ خوری جوش شیرین را داخل جاکفشی بریزید. این کار باعث می‌شود که هم رطوبت کفش گرفته شود و هم از تکثیر بیش از حد باکتری در این مکان جلوگیری شود. زیرا باکتری‌ها در قسمت‌های گرم و مرطوب بهتر رشد می‌کنند. روز بعد، حتما جوش شیرین را از داخل جاکفشی تمیز نموده تا آثاری از آن بر جا نماند.

  • سرکه:

از این روش می‌توانید در فصول برفی و بارانی استفاده نمایید. سرکه جهت جلوگیری از بوی نم و رطوبت بسیار موثر عمل می‌کند. تنها کافی است که مقداری از سرکه را با آب ترکیب کرده و درون بطری بریزید و سپس آن را بر روی قسمت‌های مختلف جا کفشی اسپری نمایید.

  • روغن درخت چای:

از آنجا که روغن‌های گیاهی خاصیت ضد عفونی کننده داشته می‌توانند جهت از بین بردن بوی بد باکتری‌ها بسیار موثر عمل ‌کنند. جهت این کار باید چند قطره از روغن درخت چای را بر روی جاکفشی ریخته و آن را در هوای آزاد قرار دهید تا بوی بد جاکفشی رفع گردد. البته این روش را باید هفته‌ای یک مرتبه انجام دهید.

  • گل و گیاهان:

بعضی از گیاهان جهت رفع بوی بد ناشی از باکتری‌های تشکیل شده در جا کفشی بسیار موثر هستند. مریم گلی، اسطوخودوس و ریحان جز آن دسته از گیاهانی به شمار می‌روند که می‌توانند جهت جلوگیری از بوی بد جاکفشی، موثر عمل کنند. هر شب، یکی از گل‌های ذکر شده را درون جاکفشی قرار داده و روز بعد آن را بردارید. این کار را تا زمانی انجام دهید که بوی بد و نامطبوع کاملا رفع گردد.

  • پوست مرکبات:

پوست بعضی از مرکباتی مانند: پرتقال، لیمو و گریپ‌فروت خاصیت ضد عفونی کننده داشته و جهت جلوگیری از تکثیر کپک و باکتری بسیار موثر عمل می‌کنند. این روش هم جهت رفع بوی بد جاکفشی بسیار کاربردی و مفید است.

  • خوشبو کننده هوا:

این روش بسیار آسان بوده و در هر خانه‌ای می‌توان خوشبو کننده هوا را یافت. جهت رفع بوی بد کپک و یا باکتری‌هایی که ممکن است داخل جاکفشی ایجاد شوند از خوشبو کننده هوا استفاده نمایید.

  • چای کیسه‌ای سیاه:

چای کیسه‌ای سیاه از موادی تشکیل شده که می‌توانند به شما کمک کنند تا از شر این مشکل نجات یابید. برای اینکار ابتدا چای کیسه‌ای را به مدت چند دقیقه داخل آب جوش گذاشته و سپس اجازه دهید که کاملا خنک شود. سپس آن را به مدت چند ساعت( یک یا دو ساعت) داخل جاکفشی بگذارید تا بوی نامطبوع از بین برود.

  • اسپری بوبر کفش:

بعد از مدتی استفاده از کفش‌ها ممکن است که بوی بد بگیرند. جهت رفع موقتی این مشکل می‌توانید از اسپری‌های بوبر کفش که در بازار موجود بوده، استفاده نمایید.

ممنون که برای مطالعه این مقاله از گرین لیست در دسته بندی خانه داری وقت گذاشتید از طریق فرم ارسال دیدگاه با ما در ارتباط باشید.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=21940]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا