تجهیزات گیمینگصوتی تصویریقطعات کامپیوتر

راهنمای خرید هدست کامپیوتر با معرفی مدل های باکیفیت و ارزان

خرید هدست کامپیوتر

هدست (هندزفری،هدفون) را می‌توان یک وسیله سخت‌افزاری دانست که با اتصال به دستگاه‌هایی نظیر: تلفن همراه هوشمند، تبلت، لپ‌تاپ، امکان استفاده راحت‌ آن را برای بسیاری از کاربران فراهم کرده است. بسیاری از افراد هدست را با هدفون یکی می‌دانند اما در واقع اینطور نیست. طراحی هدست به گونه‌ای است که از بلندگوهای کوچک تشکیل شده که جهت شنیدن صدا روی گوش قرار می‌گیرد و اما میکروفون به کار رفته در ساختار دستگاه تنها وجه تمایز آن با هدفون به شمار می‌رود.

کاربردهای استفاده از این وسیله زیاد بوده و در بسیاری از شغل‌ها مانند: مراکز پشتیبانی فنی و خدمات مشتری مورد استفاده قرار می‌گیرد به نحوی که کاربر آزادی عمل زیادی در ثبت اطلاعات مختلف در رایانه دارد. انواع مختلفی از هدست (هندزفری،هدفون) با توجه به نیاز افراد در بازار موجود بوده که انتخاب بهترین مدل آنها بستگی به مطالعه کامل راهنمای خرید آن دارد. شما می‌توانید پس از آگاهی نسبت به فاکتورهای تاثیرگذار در تهیه این وسیله کاربردی از طریق خرید اینترنتی یا حضوری از فروشگاه‌های معتبر، اقدام نمایید.

جهت اطلاعات بیشتر شما عزیزان باید بگوییم هدست (هندزفری،هدفون) در بازار از لحاظ نحوه قرار گرفتن بر روی گوش به مدل‌های متنوعی تقسیم‌بندی شده که عبارتند از.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین هدفون بی سیم با معرفی مدل های باکیفیت و ارزان

انواع هدست کامپیوتر

 • پوشش تک گوش: این مدل بیشتر توسط کاربرانی استفاده می‌شود که نیازی به پوشش همزمان دو گوش ندارند. دستگاه به نحوی طراحی شده که جهت استفاده تنها روی یک گوش قرار گرفته و گوش دیگر آزادی کامل دارد. هدست (هندزفری،هدفون) تک گوش برای آندسته از افرادی مناسب است که بتوانند همزمان به فعالیت‌های مختلف پرداخته و با محیط بیرونی هم در تعامل باشند.
 • پوشش همزمان دو گوش: این مدل از لحاظ طراحی با نوع قبلی آن کمی تفاوت داشته به نحوی که ضمن برخورداری از کارایی مدل قبل، دو گوش را به طور همزمان پوشش می‌دهد. استفاده از این هدست (هندزفری،هدفون) جهت شنیدن صدای موسیقی مناسب بوده زیرا از صدای استریو به طور کامل پشتیبانی می‌کند.

این دستگاه کاربردی همچنین از لحاظ نحوه قرارگیری میکروفون درون آن به مدل‌های زیر دسته‌بندی می‌شوند:

 • میکروفون داخلی: سنسور میکروفون در طول بازو (مسیر کشیده شده از گوش تا نزدیک دهان) کمی عقب‌تر و داخل دستگاه قرار گرفته و به وسیله آن می‌توان حتی نزدیک‌ترین صداها به میکروفون را ضبط کرد.
 • میکروفون خارجی: سنسور مربوط به این مدل میکروفون در قسمت انتهایی طول بازو قرار گرفته و به دلیل وجود نویز گیر در طراحی آن از هرگونه صداهای جانبی و مزاحم موقع کار، جلوگیری می‌کند.

در نهایت مدل‌های متنوع هدست (هندزفری،هدفون) از لحاظ چگونگی نحوه قرارگیری بر روی سر عبارتند از:

 • مدل روی سر: این مدل به نوعی شبیه هدست (هندزفری،هدفون) است که گوشی‌های دستگاه به طور کامل گوش‌ها را پوشش داده و از لحاظ نحوه قرارگیری روی سر قرار می‌گیرد.
 • مدل پشت گردنی: مدل پشت گردنی امکان راحت‌تر استفاده از دستگاه را برای افرادی که از مدل قبلی رنج می‌برند، فراهم کرده است.
 • مدل روی گوش: این هدست (هندزفری،هدفون) به گونه‌ای است که توسط گیره به پشت گوش متصل می‌شود. از مهمترین دلیل استفاده از این مدل‌ این است که کاملا سبک بوده و به دلیل وزن کم آن، توسط بسیاری از کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • مدل هندزفری مخصوص تلفن همراه: از رایج‌ترین مدل‌های موجود در بازار که به آنها هندزفری هم گفته می‌شود، جهت استفاده کاملا داخل گوش قرار گرفته و به دلیل دیزاین مناسب محصول در همه مکان‌ها می‌توان از آن استفاده نمود.

نکات مهم هنگام خرید هدست کامپیوتر ارزان قیمت (هندزفری، هدفون):

 • ضبط صدا: میکروفون‌های تعبیه شده داخل دستگاه از لحاظ ضبط صدا از جهات مختلف به مدل‌های یک‌طرفه، دو‌طرفه و تمام‌جهتی تقسیم‌بندی می‌شوند. در مدل‌های یک طرفه، ضبط صدا از جلو بوده که بیشتر مورد استفاده مجریان و نوازندگان قرار می‌گیرند. ضبط صدا هم به وسیله میکروفون‌های تمام جهتی از همه اطراف بوده و به دلیل فیلتر ضعیف آن در مقابل سر و صدای زیاد، مورد علاقه بسیاری از کاربران نیست.
 • نوع اتصال: مدل‌های مختلف هدست (هندزفری، هدفون) از لحاظ نوع اتصال به مدل‌های بی‌سیم و با‌ سیم دسته‌بندی می‌شوند. اگر تمایل به خرید مدل‌های بی‌سیم دارید در درجه اول به مدت زمان پوشش باتری آن جهت نگهداری شارژ توجه نمایید. در مورد تهیه مدل‌های باسیم هم، کیفیت سیم را بررسی نموده که هیچگونه مشکلی از لحاظ تولیدی نداشته باشد.
 • نویز گیر: وجود نویز گیر در طراحی هدست (هندزفری، هدفون) از مهمترین مواردی است که هنگام خرید باید مورد توجه قرار گیرد. این قابلیت باعث آنالیز کردن صداهای اطراف شده و به وسیله امواج موجود در آن به حذف صداهای مزاحم از محیط می‌پردازد.
 • کیفیت محصول: طراحی و ساختار هدست (هندزفری، هدفون) را از لحاظ کیفیت تولیدی آن هنگام خرید مورد بررسی قرار دهید. اگر جز آن دسته از افرادی هستید که به نوع مقاوم و سنگین این دستگاه علاقه دارید، باید گفت که این مدل‌ها از عمر و دوام طولانی‌تری هم برخوردار هستند. البته، تهیه مدل‌های فوق‌العاده سبک هدست (هندزفری، هدفون) هم بستگی به نوع فعالیت و نیاز کاربران داشته و کاملا سلیقه‌ای است.
 • توان تولید صدا: میزان توانایی تولید صدا که به آن حساسیت یا سطح فشار صدا (SPL) گفته می‌شود از جمله پارامترهای مهمی است که باید مورد بررسی کاربران هنگام خرید قرار گیرد. مقدار مناسب جهت تولید صدا توسط دستگاه در بازه حساسیت 85 تا 120 دسی‌بل در نظر گرفته شده است. شما با آگاهی کامل از این موضوعات می‌توانید فرایند خرید با کیفیت و مناسبی داشته باشید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید لوازم کامپیوتر با معرفی مدل های باکیفیت و ارزان

راهنمای نگهداری از هدست (هندزفری، هدفون):

 • به هیچ عنوان دستگاه را بعد از استفاده در جایی که امکان نشستن گرد و غبار بر روی آن وجود دارد، قرار ندهید. زیرا این کار، باعث کاهش طول عمر مفید آن می‌شود.
 • هدست (هندزفری، هدفون) مانند: سایر وسایل الکترونیکی حساس به آب بوده و حتی‌ا‌لامکان از ورود آب به بخش‌های داخلی دستگاه جلوگیری شود.
 • برای دستگاه خود می‌توانید کیف مخصوص جهت محافظت از آن تهیه کنید. زیرا این روش، مناسب‌ترین و کم‌هزینه‌ترین روشی است که می‌توانید طول عمر محصول خریداری شده خود را افزایش دهید.
 • جهت تمیز کردن دستگاه، می‌توانید محلول تمیز‌کننده را به پارچه اسپری کرده و هرگونه کثیفی را از روی بدنه آن تمیز کنید و در نهایت با استفاده از یک پارچه میکروفایبر تمیز، هدست (هندزفری، هدفون) را به طور کامل از هرگونه آلودگی پاک نمایید.
 • از آنجایی که دمای بالا برای دستگاه مضر است، به هیچ عنوان آن را در مکانی که گرمای بیش از حدی دارد، قرار ندهید.
 • هنگام استفاده، فشار بیش از حد به گوشی‌های هدست (هندزفری، هدفون) وارد نکنید. زیرا بیشتر این محصولات از جنس‌های پلاستیکی ساخته شده که در اثر هرگونه آسیبی به راحتی شکسته می‌شوند.

سخن آخر: حالا احتمالا انواع و اقسام هدست کامپیوتر و نکات مهم هنگام خرید هدست کامپیوتر ارزان قیمت را می شناسید و مطابق با مطالب ذکر شده طبق سلیقه‌ی خود به خوبی می دانید کدام نوع را انتخاب کنید. امیدواریم راهنمای خرید اینترنتی و مقایسه امروز گرین لیست در دسته بندی صوتی و تصویری در خرید اینترنتی به شما کمک کرده باشد. شما مخاطبان عزیز می توانید در به روز رسانی مطالب به ما کمک کنید و نظرات ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید. خوشحالیم که برای مطالعه این مقاله وقت گذاشتید، متشکریم. در انتها لیستی از بهترین محصولات بازار را گردآوری کرده ایم. تمامی این محصولات از کیفیت و قیمت مطلوبی برخوردار هستند که با مقایسه مشخصات آنها می توانید خرید مقرون به صرفه ای داشته باشید.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=21434]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا