مبلمان و چیدمان

10 ترفند طلایی برای دکوراسیون پاییزی گرم و جذاب

هر آنچیزی که باید درباره دکوراسیون پاییزی منزل بدانید

حال و هوای همگی ما با شروع فصل پاییز تغییر می‌کند. تغییرات زیبای پاییزی نظیر: زرد شدن رنگ برگ‌ها و کوتاه شدن روزها باعث ایجاد حس و حال عجیبی در اکثر مردم می‌شود. دکوراسیون پاییزی منزل، یکی از بهترین روش‌ها جهت تغییر در محیط زندگی‌تان است.

اکثر مردم ترجیح می‌دهند که بیشتر زمان خود را با شروع فصل پاییز در خانه سپری نمایند.

پاییزی کردن دکور خانه می‌تواند یکی از بهترین روش‌ها جهت لذت بردن از تغییرات مثبت ایجاد شده در محیط زندگی‌مان باشد. در این زمینه نکات زیادی وجود داشته که می‌توانید با اجرایی کردن آنها، فضای منزلتان را پاییزی کنید.

تنها کافی است که با تم‌های محبوب پاییزی نظیر: انار، کدو تنبل، فلفل قرمز، برگ‌های خشک و… آشنا شده و از ایده‌های جالب در دکوراسیون منزل خود استفاده نمایید.

امسال در فصل پاییز می‌توانید کار متفاوت‌تری انجام دهید. شما با پیاده‌سازی دکوراسیون پاییزی در منزلتان می‌توانید متفاوت‌تر از بقیه عمل نمایید.

استفاده از رنگ‌های گرم و المان‌های مربوط به فصل پاییز، فضای دلنشینی را جهت لذت بردن از همنشینی در کنار اعضای خانواده فراهم می‌کند.

با الهام گرفتن از ایده‌های پاییزی که در سایت‌های مختلف وجود داشته، می‌توانید زیبایی و آرامش را در منزلتان ایجاد نمایید. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا شما را با ایده‌های جذاب پاییزی در دکوراسیون منزل آشنا نماییم.

با ایده‌های جالب دکوراسیون پاییزی در منزل بیشتر آشنا شویم

  • از سبک نوردیک الهام بگیرید

دکوراسیون پاییزی منزل خود را به سبک نوردیک پیاده‌سازی کنید. سبک نوردیک، ترکیبی از شکل و عمل بوده که در فضای محیط اجرا می‌شود. البته سبک نوردیک، سبک زندگی اسکاندیناوی‌ها بوده که در اصول آن از عناصر هنری و پایه‌ای استفاده می‌شود.

طراحی پاییزی خانه، نشات گرفته از سبک نوردیک بوده که تمامی عناصر به کار رفته در فضا از مواد طبیعی نظیر: خاک، چوب و سنگ است. استفاده از وسایل سرامیکی، چوب‌های تراش داده نشده و پارچه‌های دست‌بافت در این سبک رواج دارد.

شما می‌توانید جهت پاییزی کردن فضای منزلتان از انواع هنرهای دستی نظیر: روبالشی گلدوزی شده، آویز مکرومه یا کاسه دست‌ساز سرامیکی استفاده کنید.

  • از پارچه‌های مخمل در دکوراسیون پاییزی منزل استفاده نمایید

از مهمترین نشانه‌های دکوراسیون پاییزی، استفاده از پارچه‌های مخمل در قسمت‌های مختلف منزل است. پارچه مخمل علاوه بر دلربا و باشکوه بودنش، تاثیر زیادی بر دکوراسیون داخلی محیط دارد

استفاده از پارچه مخمل جهت روکش رویه مبل یا رویه کوسن، ایده بسیار جالبی به نظر می‌رسد. البته به هنگام انتخاب پارچه مخمل به رنگ آن توجه نمایید.

حتی‌الامکان از رنگ‌های گرم پاییزی در انتخاب پارچه مخمل استفاده نمایید. رنگ‌های گرم، حس و حال زیبای هوای پاییز را در محیط زندگیتان ایجاد خواهد کرد.

  • از گل‌های قرمز و قهوه‌ای در دکوراسیون پاییزی منزلتان استفاده نمایید

استفاده از گل‌های خشک پاییزی، یکی از ایده‌های جالب جهت پاییزی کردن دکور خانه است. استفاده از رنگ‌های قهوه‌ای، نارنجی، زرد، زرشکی و سبز مات، ترکیب فو‌ق‌العاده جذابی را دکوراسیون پاییزی منزلتان ایجاد می‌کنند.

شما می‌توانید گل‌های خشک پاییزی را تهیه کرده و آنها را روی میز کنار مبل بر طبق سلیقه خود چیدمان نمایید. استفاده از گلدان‌ جذاب با تم پاییزی هم جهت قرار دادن دسته گل‌های خشک درون آن هم ایده جالبی بوده که می‌توانید به کار بندید.

  • از برگ‌های خشک پاییزی در دکوراسیون منزلتان استفاده نمایید

دکوراسیون پاییزی منزل را با استفاده از برگ‌های خشک اجرایی کنید. شما می‌توانید برای این کار از برگ‌های خشک‌شده درخت‌ها به عنوان یک عنصر تزیینی استفاده نمایید.

روش چیدمان هر فردی با فرد دیگر متفاوت است. اما بهتر است که جهت روح بخشیدن به فضای منزل، برگ‌های زرد و نارنجی پاییزی را به همراه چند کدو تنبل یا میوه‌های کاج درون ظرف قرار دهید. سپس آن را در مرکز اتاق نشیمن بر روی میز بگذارید.

  • استفاده از وسایل کهنه و قدیمی را در چیدمان پاییزی منزل فراموش نکنید

از جمله ایده‌های جالبی که می‌توان در چیدمان پاییزی منزل انجام داد، استفاده از وسایل کهنه و کلاسیک است.

جهت اجرایی کردن این ایده می‌توانید قسمت‌های خالی منزل را با یک وسیله قدیمی نظیر: میز یا چمدان پر کنید. استفاده از وسایل قدیمی در چیدمان پاییزی منزل، روح تازه‌ای به فضا می‌بخشد.

  • ایده شمع را در دکوراسیون پاییزی منزلتان به کار ببرید

استفاده از شمع در روزهای سرد پاییزی می‌تواند به فضای منزلتان، نور و گرما بخشد.

استفاده از چند شمع در رنگ‌های گرم پاییزی و قرار دادن آنها بر روی طاقچه بالای شومینه یا در قسمت‌های مختلف منزل، فضای دلنشینی را در محیط ایجاد خواهد کرد.

  • از معجزه پتوها و روبالشی‌های بافتنی در چیدمان پاییزی منزل بهره ببرید

پوشیدن لباس‌های کاموایی رنگارنگ در فصل پاییز، جذابیت فوق‌العاده‌ای دارد. از مهمترین نشانه‌های فصل پاییز در دکوراسیون منزل می‌توان به روبالشی‌های بافتنی، پاف کاموایی و پتوهای بافتنی رنگارنگ اشاره نمود.

شما می‌توانید روبالشی و پتوهای بافتنی را بر روی مبل و تخت‌خواب خود قرار داده و از جذابیت آنها در دکوراسیون پاییزی فضای اتاق، نهایت بهره را ببرید.

  • از المان‌های پاییزی در دکوراسیون منزل استفاده نمایید

استفاده از المان‌های پاییزی نظیر: فانوس، یکی از ایده‌های جالبی است که می‌توان در دکوراسیون پاییزی خانه اجرایی کرد. استفاده از فانوس، حال و هوای خانه‌های قدیمی را در محیط زنده می‌کند. به همین دلیل به کار بردن آن در فضای خانه می‌تواند بسیار جالب و هیجان‌انگیز باشد.

  • از ترکیب رنگ‌های گرم و نوستالژیک در فضا استفاده نمایید

از مهمترین مشخصه‌های پاییز در دکوراسیون منزل، استفاده از رنگ‌های گرم و نوستالژیک است. ترکیب رنگ‌های گرم نظیر: آجری، خردلی و عسلی و استفاده از رنگ‌های قرمز و سبز در کنار آنها می‌توانند فضایی نوستالژیک را در محیط ایجاد نمایند.

  • معجزه استفاده از کدو تنبل و شکلات را دست کم نگیرید

شاید برایتان جالب باشد که بدانید استفاده از کدو تنبل در کنار شکلات می‌تواند بر جذابیت هر چه بیشتر دکوراسیون پاییزی منزلتان تاثیرگذار باشد. نارنجی و قهوه‌ای، رنگ‌های گرمی هستند که استفاده از آنها به جذاب‌تر دیده شدن فضای پاییزی منزلتان کمک می‌کند.

نتیجه‌گیری نهایی

دکوراسیون پاییزی منزل، یکی از بهترین ایده‌ها جهت ایجاد تغییر در محیط زندگی‌تان است. شما با اجرایی کردن ایده‌های جالبی که وجود داشته، می‌توانید حس و حال فصل پاییز را در منزلتان ایجاد نمایید. این مقاله از این رو تهیه شده تا به شما جهت پاییزی کردن دکور محیط زندگی‌تان کمک نماید.

مشاهده نسخه pdf مقاله: 10 ترفند طلایی برای دکوراسیون پاییزی گرم و جذاب

پیشنهادهایی برای شما

محصولات پیشنهادی این مقاله
محدوده قیمت 500,000 تا 1,000,000 تومان
محدوده قیمت 1,000,001 تا 3,000,000 تومان
محدوده قیمت 3,000,001 تا 6,000,000 تومان
محدوده قیمت 6,000,001 تا 10,000,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا