مبلمان و چیدمان

چگونه می‌توان به دکوراسیون منزل شیک و ساده دست یافت ؟

دکوراسیون منزل شیک و مدرن را می‌توان با کمترین هزینه و در فضای مورد نظر اجرایی نمود. حتی احتیاجی به کارهای سخت و ایده‌های سنگین نیست. شما می‌توانید جهت دستیابی به دکوراسیون ایده‌آل و مورد نظر خود، تنها با چند اصول ساده و مهم در این زمینه آشنا باشید تا بتوانید بهترین طراحی داخلی را نسبت به فضای مورد نظر خود اجرایی نمایید. در ادامه به شما می‌گوییم چگونه به این هدف دست یابید. پس با ما همراه باشید.

اصول دکوراسیون منزل شیک و ساده

  • دکوراسیون ساده آشپزخانه:

جهت زیباتر به نظر رسیدن فضای آشپزخانه خود می‌توانید دیسی از میوه‌های رنگارنگ مانند: لیمو و پرتقال را بر روی میز ناهارخوری قرار داده و یا آن را به وسیله گلدان‌ پر از گل‌های طبیعی، تزیین نمایید. جهت دستیابی به دکوراسیون شیک و ساده حتی‌الامکان آشپزخانه خود را تمیز و مرتب نگه داشته و وسایلی که استفاده می‌کنید سر جای خود قرار دهید. نورپردازی هم جز مهمترین مباحثی است که با توجه به فضای آشپزخانه شما باید به صورت اصولی انجام شود.

  • دکوراسیون ساده اتاق خواب:

شما می‌توانید با تهیه اکسسوری‌های جذاب، ترکیب رنگ‌های مختلف را وارد فضای اتاق خواب کنید تا جذابیت محیط چندین برابر شود. برای اینکه به نمای شیک و ساده‌ای از اتاق خواب خود دست یابید توصیه می‌شود که روبالشی و ملحفه تخت‌خواب را رنگ سفید انتخاب نمایید. زیرا سفید، رنگ آرامش بخشی بوده و استراحت در رختخواب به رنگ سفید حس توصیف‌ناپذیری را در افراد ایجاد می‌کند.

  • ایجاد تقارن در دکوراسیون ساده منزل:

برای اینکه مهمترین اصول را در دکوراسیون ساده منزل خود رعایت کنید باید بدانید چگونه از قانون تقارن جهت ایجاد تعادل و آرامش در فضا استفاده نمایید. به عنوان مثال بعضی از وسایل منزل را به شکل قرینه در فضای اتاق قرار داده تا تعادل بصری خوبی در محیط حکمفرما شود. در اتاق خواب از دو عدد آباژور در کنار تخت و بر روی میز ناهارخوری از دو عدد شمع به صورت قرینه استفاده نمایید.

  • دکوراسیون ساده اتاق پذیرایی:

جهت داشتن دکوراسیون منزل شیک و ساده می‌توانید بر روی میز پذیرایی از رواندازی با طرح‌های زیبا استفاده کنید. با توجه به سبک حاکم در فضای منزل خود می‌توانید رومیزی مورد نظر خود را به سبک سنتی و یا کلاسیک انتخاب نموده و با تهیه اکسسوری‌های ضروری و وسایل مورد نیاز، فضای جذابی جهت پذیرایی از مهمانان خود ایجاد نمایید. از آنجایی که فرش و مبلمان جز مهمترین و ضروری‌ترین وسایل در اتاق پذیرایی محسوب شده پس نیاز است که در مورد تهیه این وسایل از لحاظ رنگ و جنس مورد نظر، حساسیت ویژه‌ای را نشان دهید.

  • استفاده از کاغذ دیواری‌های ساده و شیک:

برای اینکه با کمترین هزینه، فضایی ساده و شیک را در منزل خود ایجاد نمایید سعی کنید یک قسمت از دیوارها را رنگ کرده و یا از کاغذ دیواری‌های بسیار ساده استفاده نمایید. به کار بردن شلف‌های دیواری جهت قرار دادن اکسسوری‌های زیبا بر روی آنها از جمله گزینه‌هایی به شمار می‌رود که در جذاب‌تر نشان دادن فضای مورد نظر شما نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کنند.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین کاغذ دیواری با معرفی مدل های شیک و زیبا 

  • توجه به نورپردازی و پرهیز از شلوغی بیش از حد در فضای منزل:

مبحث نورپردازی از جمله موارد مهمی است که اصول آن در دکوراسیون منزل باید رعایت شود. در فضاهای کوچک و تاریک، نورپردازی‌های بیشتری انجام دهید تا فضا بزرگ‌تر از آن چیزی که هست نشان داده شود و جهت اعمال سادگی بیشتر در محیط از شلوغی بیش از اندازه در فضای منزل و چیدمان غیر ضروری وسایل جدا خودداری نمایید.

امیدواریم مقاله‌ی امروز وب سایت گرین لیست در دسته بندی مبلمان و چیدمان درباری دکوراسیون منزل شیک و ساده برای شما دوستان عزیز مفید باشد، از طریق فرم ارسال دیدگاه با ما در ارتباط باشید.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=18530]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا