مبلمان و چیدمان

چگونه دکوراسیون رمانتیک و عاشقانه در منزل خود ایجاد کنیم؟

راهنمای داشتن دکوراسیون عاشقانه و رمانتیک

دکوراسیون رمانتیک را می‌توان نشان‌دهنده جنبه آرمانی و رویایی زندگی دانست که بکارگیری این روش در طراحی داخلی منزل بسیار جذاب به شمار می‌رود. بسیاری از افراد با این نوع سبک در طراحی داخلی منزل خود آشنایی ندارند. پیشینه این سبک در واقع به دوران ویکتوریا برمی‌گردد اما به جای قدیمی بودن، شمایل تازه‌ای به خود گرفته است. جهت آشنایی بیشتر شما عزیزان با دکوراسیون رمانتیک و عاشقانه در محیط زندگی خود ادامه مقاله را مطالعه نمایید تا راز چیدمان این نوع سبک را برای شما آشکار نماییم.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید انواع چراغ دکوری در اتاق خواب با معرفی مدل های شیک

ایده های جالب برای داشتن دکوراسیون عاشقانه

  • استفاده از طرح گل در اجزای داخلی محیط:

یکی از مهمترین مواردی که نشان‌دهنده سبک رمانتیک در محیط زندگی شما به شمار می‌رود، استفاده از طرح‌ گل در وسایل خانه است. از آنجا که گل همیشه به عنوان نماد عاشقانه به کار رفته، شما می‌توانید از وسایلی در چیدمان منزل خود استفاده کنید که از طرح گل برخوردار هستند. کوسن یا بالش‌ با طرح‌های گل ویستریا، کاغذ دیواری‌ با نقش‌های پرهیاهو و یا فرش‌های گلدار می‌توانند نمونه‌هایی از این موارد باشند.

  • استفاده از آینه‌های دودی:

سبک رمانتیک به مانند دیگر سبک‌ها واقعی به نظر نمی‌رسند. به عبارتی، سبک عاشقانه در محیط باید به گونه‌ای طراحی شود که شما را به رویا و خیال ببرد. به همین منظور می‌توانید از آینه‌های آنتیک در نمای داخلی منزل استفاده کنید تا بازتاب نور در محیط از منظر شما اندکی سحرآمیز نشان داده شود و یا می‌توانید با تهیه آینه‌های قدیمی با ظاهری مه‌آلود و کدر از عتیقه‌فروشی‌ها، نمای منزل خود را به رمانتیک‌ترین نحو ممکن زیباسازی کنید.

  • استفاده از وسایل دکوری با یادآوری نوستالژی گذشته:

لوازم دکوری منزل خود را بی‌پیرایه انتخاب کنید. به عبارتی، طراحی مبلمان و سایر وسایل موجود در خانه باید به نحوی باشند که نشانه‌هایی از زنگار حاصل از روزهای گذشته بر روی آنها نمایش داده شوند. یکی از مهمترین مواردی که در سبک رمانتیک محیط زندگی خود باید به آن توجه نمایید این است که از وسایلی که یادآور نوستالژی گذشته و فضای رویایی روزگاران گذشته هستند، استفاده نمایید.

  • معجزه رنگ:

در دکوراسیون رمانتیک و عاشقانه باید به معجزه رنگ به شدت باور داشته باشید. حالا منظور از این عبارت چیست؟ همانطور که در کتاب Color Me Beautiful گفته شده، لباس و نحوه آرایش باید با رنگ طبیعی پوست هر فردی سازگاری و هماهنگی داشته باشد. شاید این جمله برای شما عجیب به نظر برسد. اما رنگ دیوارهای خانه را با توجه به رنگی که بیشتر به شما می‌آید، انتخاب کنید. انتخاب بهترین رنگ هم با توجه به رنگ پوست شما متفاوت خواهد بود اما می‌توان گفت رنگ‌های رزی و صورتی بهترین رنگ‌های عاشقانه و رمانتیک در دکوراسیون منزل به شمار می‌روند.

  • استفاده از نور ملایم:

جهت اینکه فضای منزل شما درخشش بسیار رمانتیکی داشته باشد از چراغ‌های کم نور استفاده کنید. به کار بردن نور فلورسنت شدید و یا لامپ‌های پرنور، درخشش رمانتیک‌گونه فضای منزل شما را کاهش می‌دهند. جهت رمانتیک نشان دادن محیط زندگی خود سعی کنید که چراغ‌هایی که رنگ صورتی دارند را خریداری و تهیه نمایید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین شمعدان با معرفی مدل های باکیفیت و زیبا 

  • استفاده از شمع:

شمع‌ها همیشه به عنوان عنصر مهم در نشان دادن فضای عاشقانه و رمانتیک به شمار رفته است. در دکوراسیون رمانتیک منزل خود حتما از این عنصر عاشقانه استفاده نمایید. شما می‌توانید شمع‌های تندیسی را در ارتفاع‌های مختلف و شمع‌های ساده سفید را بر روی طاقچه شومینه خود به نحوی چیدمان نمایید که حالت بسیار عاشقانه‌ای را در محیط زندگی خود به وجود آورید.

از اینکه همراه مقالات گرین لیست هستید سپاسگزاریم.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=21702]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا