مبلمان و چیدمان

آشنایی با روش‌های تزیین دیوار پشت تلویزیون متناسب با نوع دکوراسیون

دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون یکی از روش‌های جدید جهت جذاب‌تر نشان دادن فضای محیط است. اگر شما تلویزیون را به عنوان نقطه کانونی خود انتخاب کرده باشید می‌توانید با مجموعه روش‌هایی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم نمای پشت تلویزیون خود را جذاب‌تر نمایید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین میز تلویزیون با معرفی مدل های باکیفیت و زیبا

با موارد مهم در تزیین دیوار پشت تلویزیون بیشتر آشنا می‌شویم

  1. تزیین به وسیله گل و گیاه:

از آنجا که در اتاق نشیمن هر خانه‌ای، تلویزیون از بیشترین نما در فضا برخوردار است می‌توانید از گیاهان تزیینی خود در اطراف آن استفاده کنید. اگر شما علاقه‌مند به گیاهان بوده و می‌خواهید نمای جذابی را در اطراف دیوار نزدیک به تلویزیون ایجاد نمایید، حتما از این روش استفاده نمایید. زیرا گیاهان علاوه بر تاثیر زیادی که بر زیبایی محیط داشته، القا کننده حس خوب به افراد هم هستند. شما در این روش می‌توانید از گیاهان دیواری یا آویزی هم استفاده نمایید.

  1. استفاده از آباژور یا چراغ‌های دیوارکوب:

یکی از مهمترین اصولی که باید نسبت به آن آگاه باشید، این است که نورپردازی از اهمیت ویژه‌ای در دکوراسیون منزل برخوردار است. از جمله قسمت‌هایی که قانون نورپردازی باید در آن رعایت شده شده باشد، دیوار تلویزیون است. شما می‌توانید جهت بهتر دیده شدن نمای دیوار از آباژور و یا چراغ‌های دیوارکوب استفاده نمایید. مدل‌های مختلفی از آباژورها در بازار موجود بوده که شما می‌توانید با در نظر گرفتن سلیقه خود، بهترین آنها را خریداری نمایید.

  1. ایجاد گالری بر روی دیوار پشت تلویزیون:

یکی از روش‌های جالبی که باعث جلوه بیشتر بخشیدن به دیوار پشت تلویزیون می‌شود، ایجاد گالری‌های مختلف عکس یا تابلو است. شما می‌توانید جهت این کار از عکس‌های سیاه و سفید استفاده کرده و با چیدمان متقارن، نمای زیبایی از آنها را در نگاه فرد بیننده به وجود آورید. البته باید به سبک چیدمان مجموعه عکس‌ها توجه نموده تا اصل زیبایی و سادگی در تزیین آنها به کار رفته باشد.

  1. دکوراسیون دیوار تلویزیون به وسیله بشقاب‌های دیوارکوب:

ایده دیگری که در طراحی دیوار می‌تواند مطرح شود، استفاده از بشقاب‌های دیوارکوب است. این دکوری‌های زیبا، جذابیت نمای اتاق نشیمن شما را چند برابر می‌کنند. البته هنگام خرید این وسایل دکوری باید توجه کنید که حتی‌الامکان مدل‌های ساده با رنگ‌های خنثی آنها را انتخاب نمایید.

  1. تزیین دیوار تلویزیون به وسیله استیکرهای زیبا:

یکی از روش‌های مقرون به صرفه و جذابی که در طراحی دیوار تلویزیون مطرح می‌شود، استفاده از استیکرهای دیواری است. از آنجایی که تهیه استیکر دیواری بسیار کم‌هزینه بوده و نصب آنها بسیار راحت است، می‌تواند به عنوان بهترین گزینه پیشنهادی جهت تزیین به شمار رود. البته سعی کنید استیکرهای ساده‌ای را انتخاب کنید که باعث مرکزیت بخشیدن به تلویزیون شما شده و چیدمان آنها بر روی دیوار هم طوری اجرا شود که به هنگام تماشا باعث حواس پرتی افراد نشود.

  1. قاب‌بندی کردن دیوار تلویزیون به وسیله گچ یا چوب:

شما می‌توانید نمای پشت دیوار تلویزیون را قاب‌بندی کرده و به وسیله کاغذ دیواری با رنگ‌های ساده و خنثی، دکوراسیون آن قسمت را زیباتر جلوه نمایید. اگر سبک چیدمان فضای نشیمن شما، کلاسیک یا نئوکلاسیک است، استفاده از این روش باعث ایجاد جذابیت بیشتر از نگاه فرد بیننده می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین پایه دیواری تلویزیون با معرفی مدل های باکیفیت 

امیدواریم راهنمای امروز گرین لیست برای چیدمان منزل به شما کمک کرده باشد. اگر موردی از قلم افتاده است در کامنت برای ما بنویسید. از اینکه برای مطالعه مقالات گرین لیست وقت می گذارید سپاسگزاریم.

پیشنهادهایی برای

[digi-offers id=21623]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا