مبلمان و چیدمان

آشنایی با دکوراسیون داخلی کلاسیک و ویژگی های مهم آن

دکوراسیون داخلی کلاسیک در واقع همان دکوراسیون سنتی غربی بوده که در حال حاضر می‌توان رنگ و بویی از عصر مدرن را در آن یافت. وسایل و لوازم در این سبک سر جای دقیق و منظم خود قرار می‌گیرند و قانون تقارن و ترتیب در این سبک به شدت رعایت می‌شود. دکوراسیون داخلی کلاسیک در واقع چیزی دور از انتظار نبوده و می‌توان گفت که در میان افراد علاقه‌مند به این سبک، طرفداران زیادی دارد. در ادامه شما را با ویژگی‌های مهم سبک کلاسیک آشنا می‌کنیم.

ویژگی های دکوراسیون داخلی سبک کلاسیک

 • نظم و ترتیب:

اول از همه باید بدانید که در سبک کلاسیک، نظم و ترتیب حرف اول را می‌زند. هر اکسسوری و وسیله‌ای باید در محدوده مشخص شده خود قرار بگیرند. به عبارتی می‌توان گفت که شلوغی بیش از اندازه در این سبک به هیچ عنوان جایز نیست. سبک کلاسیک جز آن دسته از سبک‌های سنتی است که باعث می‌شود فضای مورد نظر شما از استقامت و پایداری خاصی برخوردار باشد.

 • تقارن:

از مهمترین ویژگی‌هایی که می‌توان در دکوراسیون داخلی کلاسیک به آن اشاره نمود، رعایت تقارن در اجرای داخلی محیط است. تمامی وسایلی که جهت دکوراسیون منزل خود استفاده می‌کنید باید جفت باشند. این قانون را در مورد مبلمان، وسایل و لوازمی که خریداری می‌کنید حتما رعایت نمایید. نحوه چیدمان در طراحی کلاسیک باید به نحوی باشد که وسایل، جفت و رو‌به‌روی همدیگر قرار گیرند. پیروی از قانون تقارن در دکوراسیون کلاسیک باعث می‌شود منزل شما، نظمی خاص به خود گرفته و در دید بیننده از ابهت خاصی برخوردار گردد.

 • رنگ:

استفاده از ترکیب رنگی خاص در این سبک از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. معمولا رنگ‌های مورد نظر در طراحی کلاسیک، قهوه‌ای، بژ و کرم بوده که به رنگ‌های باوقار و فاخر معروف هستند. استفاده از این طیف رنگی در دکوراسیون منزل باعث می‌شود که فضا در نگاه بیننده، سنگین و باوقار به چشم آید.

 • لوازم چوبی:

بیشترین چیزی که در دکوراسیون کلاسیک به چشم می‌آیند، اکسسوری‌هایی هستند که از جنس چوب ساخته شده‌اند. معمولا کلکسیون‌هایی که از جنس چوب بوده و یا کمد‌های چوبی با درب‌های شیشه‌ای در سبک کلاسیک زیاد دیده می‌شوند. زیرا استفاده از این اکسسوری‌ها، زیبایی چشم‌گیری به فضای منزل می‌بخشند.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید لوستر ارزان با معرفی مدل های شیک و زیبا

بررسی دکوراسیون کلاسیک در فضاهای داخلی خانه

دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک:

 1. معمولا در این سبک، کابینت‌های آشپزخانه از جنس چوب‌های گردو و بلوط ساخته شده‌اند که بر روی درب‌های آنها طراحی‌ و کنده‌کاری‌های زیبایی به چشم می‌خورند.
 2. بیشترین رنگ‌های به کار رفته در دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک، رنگ‌های روشن مانند: سفید استخوانی و یا رنگ‌های تیره نظیر: قهوه‌ای سوخته هستند.
 3. از تزیینات زیادی در دکوراسیون آشپزخانه‌های کلاسیک استفاده می‌شود.

دکوراسیون اتاق خواب کلاسیک:

 1. از تخت‌خواب‌های چوبی که پشت آنها دارای کنده‌کاری‌های زیبایی بوده، استفاده نمایید.
 2. میزهای بغل تخت را از مدل‌های چوبی با طراحی‌های زیبا و فاخر، تهیه نمایید.
 3. پرده‌های اتاق‌خواب باید بلند و والان‌دار انتخاب شوند.
 4. جهت تزیین بیشتر اتاق‌خواب از اکسسوری‌های زیبایی مانند: آباژورهایی که پایه چوبی یا سرامیکی داشته، استفاده نموده و آنها را به صورت تقارن در دو طرف تخت‌خواب قرار دهید.

دکوراسیون اتاق نشیمن کلاسیک:

 1. پرده‌های اتاق نشیمن باید فاخر و والان دار بوده و از طیف رنگی قهوه‌ای در اجزای آن استفاده شده باشد.
 2. اجزای داخلی محیط مانند: مبلمان، اکسسوری‌ها باید به صورت متقارن و با ترتیب خاصی چیدمان شوند.
 3. جهت نورپردازی بهتر فضای اتاق از چراغ‌های روشنایی مناسبی استفاده نمایید.

از وقتی که برای مطالعه این مطلب از گرین لیست در دسته بندی مبلمان و چیدمان گذاشتید ممنون هستیم، شما دوستان عزیز می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه با ما در تماس باشید.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=21611]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا