مبلمان و چیدمان

اصول و قوانین طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی به طرز هوشمندانه

دکوراسیون داخلی پذیرایی اگر به طرز هوشمندانه‌ای اجرا شود، جذابیت بی‌نظیری را در فضای منزل شما به وجود می‌آورد. تغییر دکوراسیون منزل ایده بدی به نظر نمی‌رسد اما اگر با اصول و قوانین طراحی داخلی خانه آشنا باشید، مسلما دگرگونی اساسی را در محیط زندگی خود به وجود خواهید آورد. مهمترین قسمت هر خانه‌ای را اتاق پذیرایی تشکیل می‌دهد و دکوراسیون اصولی آن می‌تواند باعث جذاب‌تر دیده شدن سایر قسمت‌های خانه شود. پس باید تمام دقت خود را به خرج داده تا دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی را با توجه به شرایط و روحیه ریزبینانه خود اجرایی نمایید.

پیشنهاد مطالعه: بررسی نکات مهم برای دکوراسیون داخلی پذیرایی که باید رعایت نمود

نکات مهم برای دکوراسیون داخلی ایده آل

  • شلوغ‌کاری بیش از حد اتاق پذیرایی، ممنوع:

مهمترین قانونی که در دکوراسیون اتاق پذیرایی مدرن باید بدانید این است که از شلوغ‌کاری‌های بیش از اندازه در فضا پرهیز نمایید. برای اینکه بهترین طراحی داخلی را در فضای اتاق پذیرایی رعایت نمایید، پیروی از اصول سادگی در چیدمان وسایل است. معنای سادگی در دکوراسیون اتاق پذیرایی این است که فضا را با کمترین آشفتگی و به‌ هم‌ریختگی طراحی نمایید. رعایت این قانون و پیاده‌سازی آن در دکوراسیون اتاق پذیرایی علاوه بر ایجاد حال خوب در شما باعث کاهش اضطراب هم می‌شود.

  • استفاده از رنگ‌های خنثی:

به کار بردن رنگ‌های خنثی به عنوان رنگ‌های غالب در اجزای داخلی اتاق پذیرایی یکی از موارد مهمی است که باید به آن توجه نمایید. استفاده از رنگ‌های خنثی نظیر: سیاه، سفید و بژ در مورد دیوارها و مبلمان، نمای زیبایی را در فضا ایجاد می‌کند. البته به این مورد توجه کنید که ترکیب رنگ‌های خنثی با رنگ‌های شاد، فضای منزل شما را از یکنواختی و بی‌روح بودن درآورده و در نگاه فرد بیننده بسیار جذاب به چشم خواهد آمد.

  • استفاده از اکسسوری‌های مختلف با ترکیب جنس‌های مختلف:

اگر می‌خواهید دکوراسیون داخلی مدرن را در اتاق پذیرایی خود اجرا نمایید از جنس‌های مختلف چوب، پلاستیک و فلزات براق در وسایل و یا اکسسوری‌ها استفاده نمایید. استفاده از فلزات براق در دکوراسیون منزل بسیار رایج بوده اما به شرطی که آنها را با وسایلی که کمتر مورد توجه هستند، ترکیب نمایید. با به کار بردن این روش می‌توانید منزل زیبایی را با سلیقه خود طراحی و دیزاین نمایید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین پاراوان با معرفی مدل های شیک و زیبا 

  • آراستن هنرمندانه دیوارها:

طراحی دیوارها را در اتاق پذیرایی فراموش نکنید زیرا این مورد نقش مهمی در زیباتر جلوه دادن فضا دارد. شما می‌توانید دیوارها با کاغذ دیواری‌های ساده یا طرح‌دار، پوسترهای رنگی تزیین کنید و یا پا را کمی فراتر نهاده و ایده‌های خلاقانه‌ای را جهت جذابیت بیشتر، پیاده‌سازی نمایید. به عنوان مثال می‌توانید زیبایی دیوار مورد نظر خود را به وسیله تابلوهای نقاشی‌های طویل و یا خطاطی در دید فرد بیننده بیشتر جلوه دهید.

  • استفاده از ایده‌های خلاقانه در دکوراسیون داخلی پذیرایی:

دکوراسیون اتاق پذیرایی را می‌توانید با هنر خود و ایده‌های خلاقانه‌ای که به کار می‌برید، بی‌نظیر جلوه دهید. یکی از این ایده‌ها به کار بردن شومینه در فضای اتاق پذیرایی است. حتما هم نباید از شومینه واقعی استفاده کنید. نمای سوراخی در دیوار با آجرهای آنتیک اطراف آن می‌تواند ایده بسیار خلاقانه‌ای باشد و زندگی کردن در این فضا، حس آرامش و راحتی را به شما منتقل می‌کند.

  • در نظر گرفتن نقطه کانونی در اتاق پذیرایی:

مهمترین موردی که باید در طراحی اتاق پذیرایی به آن توجه داشته باشید این است که قسمتی از اتاق پذیرایی را به عنوان نقطه کانونی در نظر بگیرید. این انتخاب باید بسیار هوشمندانه باشد. به عنوان مثال، تلویزیون، آینه منبت‌کاری شده و یا حتی یک اکسسوری لوکس هم می‌تواند در جذابیت هر چه بیشتر دکوراسیون داخلی پذیرایی تاثیر زیادی داشته باشد.

امیدواریم مطلب امروز گرین لیست درباره طراحی هوشمندانه دکوراسیون داخلی در دسته بندی مبلمان و چیدمان برای شما مفید بوده باشد.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=22102]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا