مبلمان و چیدمان

ترفندها و ایده های زیباتر نمودن دکوراسیون داخلی اتاق خواب

دکوراسیون داخلی قسمت‌های مختلف منزل اصول و قوانین خاص خود را دارند. زیرا هر کدام از این بخش‌ها تاثیر ویژه خودشان را بر روی محیط زندگی شما می‌گذارند. چیدمان اتاق خواب هم از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است. از آنجا که شما بیشترین زمان خود را در این قسمت از خانه سپری می‌کنید پس باید نسبت به چگونگی دکور کردن اتاق خواب حساسیت ویژه‌ای نشان دهید. در ادامه شما را با مهمترین ترفندها جهت زیباتر نمودن دکوراسیون داخلی اتاق خواب آشنا می‌کنیم.

اصول طراحی دکوراسیون اتاق خواب

  • حذف مبلمان اضافی در اتاق خواب:

آن چیزی که در دکوراسیون اتاق خواب از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده این است که چیدمان اضافی را باید از فضای اتاق خود حذف نمایید. بسیاری از افراد فضای اتاق خواب خود را با مبلمان‌ و اکسسوری‌های اضافی دکور می‌کنند. این مورد تنها باعث هرج و مرج بیشتر در فضای اتاق شده و کار اشتباهی است. با حذف مبلمان اضافی، فضای بیشتری را در اتاق خود ایجاد کنید و با این کار باعث بزرگ‌تر نشان دادن فضای محیط خود شوید.

  • توجه به اندازه مبلمان:

همانطور که می‌دانیم جهت خرید مبلمان چه برای اتاق پذیرایی و چه برای اتاق خواب باید به اندازه فضای موجود توجه نمایید و بر اساس آن بهترین مبلمان را جهت قرار گرفتن در اتاق، خریداری نمایید. در فضای کوچک توجه نمایید که اگر مبلمانی با سایز بزرگ تهیه کنید، دکوراسیون داخلی اتاق خواب شما شیک و زیبا به نظر نخواهد رسید.

  • ایجاد نقطه کانونی خاص در اتاق خواب:

به جای اینکه فضای اتاق را با وسایل اضافی و نامناسب بچینید به فکر یک ایده خاص و خلاقانه باشید. به عنوان مثال دیوار بافت‌دار با نورپردازی تاکیدی و یا انتخاب لوستر مناسب می‌توانند به عنوان بهترین گزینه جهت پیشنهاد مطرح شوند. فقط توجه نمایید که یک نقطه کانونی خاص را جهت جلب توجه انتخاب کنید تا دکوراسیون کلی اتاق خواب شما زیباتر به چشم آید.

  • تاثیر آینه در دکوراسیون داخلی اتاق خواب:

وجود آینه بر روی دیوار کنار پنجره می‌تواند زیبایی دکوراسیون اتاق خواب را چندین برابر نماید. علاوه بر این، نورپردازی فضای اتاق خواب شما با این روش تامین شده و انعکاس نور طبیعی جهت روشنایی محیط، دو برابر خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید زیباترین آینه دکوراتیو با معرفی مدل های شیک و ارزان 

  • قاب کردن تخت‌خواب:

برای اینکه جلوه بیشتری به تخت‌خواب خود بخشید می‌توانید آن را به وسیله یک سر تختی زیبا، قاب نمایید. اگر ظاهر تخت شما قدیمی بوده و هزینه خرید تخت خواب مجدد برای شما زیاد است می‌توانید از این روش جهت زیباتر کردن نمای تخت خواب خود استفاده نمایید. بسته به نوع سبک حاکم بر فضای اتاق خواب خود می‌توانید از سرتختی‌های چوبی، آهنی و یا پارچه‌ای استفاده کنید و نمای اتاق خواب خود را بسیار زیبا و شیک تزیین نمایید.

  • انتخاب رنگ مناسب برای دیوارهای اتاق خواب:

از آنجا که اتاق خواب، فضایی آرامش بخش است پس باید به دکوراسیون داخلی آن توجه ویژه‌ای نمود. رنگ‌های خنثی که شامل خاکستری، قهوه‌ای، بژ و کرم هستند می‌توانند به عنوان رنگ‌های روح بخش معرفی شوند که باعث زیبایی دکوراسیون داخلی فضای اتاق خواب شما می‌شوند. البته پیشنهاد می‌کنیم که حتی‌الامکان از رنگ‌های جیغ و تند در فضای اتاق خواب استفاده نکنید زیرا باعث آشفتگی و برهم خوردن آرامش شما هنگام استراحت می‌شوند.

از اینکه برای مطالعه مقاله دکوراسیون داخلی اتاق خواب از وب سایت گرین لیست در دسته بندی مبلمان و چیدمان وقت گذاشتید، متشکریم.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=22010]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا