مبلمان و چیدمان

با سبک دکوراسیون ایرانی و دکوراسیون سنتی در منزل آشنا شویم

راهنمای مطالعه

دکوراسیون ایرانی و دکوراسیون سنتی ، یک سبک قدیمی و باستانی بوده که مورد علاقه بیشتر ایرانیان به شمار می‌رود. هنوز هم افرادی هستند که از این سبک در طراحی داخلی منزل خود استفاده می‌کنند. استفاده از فرهنگ سنتی ایرانی در چیدمان منزل باعث ایجاد حس صمیمیت و آرامش بیشتر در فضای محیط می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید زیباترین گبه و گلیم با معرفی مدل های باکیفیت و متنوع

جهت آشنایی بیشتر، شما عزیزان را با مجموعه روش‌های دکوراسیون به سبک ایرانی و سبک سنتی آشنا می‌کنیم:

  1. استفاده از سازهای ایرانی:

نیازی نیست که شما حتما نوازنده سازهای ایرانی باشید اما استفاده از ادوات سازهای ایرانی مانند: دف و… به شما در ایجاد دکوراسیون ایرانی و سنتی در منزلتان کمک می‌کنند. شما می‌توانید به جای آویختن تابلوهای گران‌قیمت بر روی دیوار از سازهای ایرانی استفاده کنید تا فرهنگ سنتی ایرانی بیشتر در منزل شما به چشم بیاید. جهت زیباسازی اطراف ساز هم می‌توانید از دیوارکوب‌های آینه‌کاری شده، بهره ببرید.

  1. استفاده از فرش‌های سنتی ایرانی (چهل تکه):

یکی از روش‌های دیگر جهت ایجاد دکوراسیون ایرانی و دکوراسیون سنتی در منزل، استفاده از فرش‌های چهل‌تکه است. برای این کار می‌توانید خودتان سلیقه به خرج داده و فرش‌ها را به قسمت‌های مساوی تقسیم کنید و آنها را به کارخانه برش‌بافی تحویل داده تا فرش مورد نظر شما را در ابعاد مختلف (6، 9 و12متری) تکه‌دوزی کند. همچنین می‌توانید به فروشگاه‌های فرش مراجعه نموده و محصولی با سبک سنتی که به دکوراسیون منزل شما بیاید را انتخاب نمایید.

  1. به کار گرفتن صندوقچه‌های قدیمی در دکوراسیون منزل به سبک سنتی:

اگر به گذشته برگردید و حس و حال خانه مادربزرگ را به یاد آورید، متوجه صندوقچه‌های قدیمی خواهید شد که برای گذاشتن لباس و سایر وسایل دیگر در آن مورد استفاده قرار می‌گرفت. شما می‌توانید از صندوقچه‌های قدیمی به عنوان میز عسلی و یا میز جلوی مبل در دکوراسیون منزل خود به سبک ایرانی و سبک سنتی استفاده نمایید.

  1. استفاده از کوزه‌های قدیمی در دکوراسیون ایرانی:

کوزه‌های سفالی نمایانگر فرهنگ سنتی زمان‌های دور می‌باشند. شما می‌تواند با استفاده از این ایده، سبک خانه‌های قدیمی ایرانی را در منزل خود احیا کنید. برای این کار می‌توانید از کوزه‌های سفالی در قسمت‌های دنج خانه به عنوان نوعی گلدان استفاده نموده و محیط زندگی خود را جذاب‌تر و زیباتر، جلوه دهید.

  1. از چراغ‌های قدیمی به جای چراغ‌های مدرن در دکوراسیون ایرانی منزل خود استفاده کنید:

جهت احیاء محیط زندگی خود به سبک سنتی زمان‌های گذشته از چراغ‌های قدیمی استفاده نمایید. شما می‌توانید به مغازه‌های عتیقه‌فروشی مراجعه نموده و مدل‌های مختلف چراغ‌های قدیمی را تهیه نمایید. به عنوان مثال، شما از چراغ‌های گل‌سوز بر روی دیوار و از چراغ‌های پیه‌سوز در اطراف مبلمان خود می‌توانید استفاده نمایید و فضای زندگی خود را به سبک خانه‌های قدیمی تغییر دهید.

  1. استفاده از ظروف مسی:

از مهمترین مواردی که باید در سبک دکوراسیون ایرانی و دکوراسیون سنتی رعایت نمود، استفاده از ظروف مسی است. ظروف مسی را جایگزین ظروف‌های دیگر کرده و حتی می‌توانید از آنها جهت ست غذاخوری استفاده نمایید. اما از آنجا که قیمت ظروف مسی در بازار گران بوده، شما می‌توانید از آنها به عنوان وسایل دکوری در چیدمان منزل خود استفاده نمایید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید لوستر ارزان با معرفی مدل های شیک و زیبا 

امیدواریم راهنمای امروز گرین لیست برای چیدمان خانه به شما کمک کرده باشد. اگر موردی از قلم افتاده است در کامنت برای ما بنویسید. خوشحالیم که برای مطالعه این مقاله وقت گذاشتید، متشکریم.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=21611]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا