خانه داری

نکات کاربردی برای خشک کردن لباس ها در هوای مرطوب

هوای مرطوب یک کابوس برای افرادی است که به تازگی لباس خود را شسته و نیاز دارند تا آن را خشک نمایند. در این آموزش چند ترفند به شما یاد داده می شود که می توانید از آنها برای خشک نمودن لباس بهره ببرید.

خشک کردن لباس ها در هوای مرطوب

اگر خشک نمودن لباسها در هوای مرطوب برای شما یک چالش است، حتما این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

 • رطوبت لباس‌هایتان را به صورت کامل با دست خارج نمایید

خشک کردن لباس ها در هوای مرطوب-گرین لیست

ماشین ‌های لباس شویی باکیفیت و مدرن که دارای گزینه شستشوی با چرخش بالا هستند نباید لباس ‌های شما را خیس نگه دارند. اما اگر ماشین لباس شویی شما این کار را انجام نمی دهد، قبل از آویزان کردن لباس، آنها را به خوبی بچلانید. از آنجایی که این کار به قدرت زیادی نیاز دارد، می توانید از روش های زیر در هوای مرطوب استفاده کنید:

 1. لباس را چندین بار فشار دهید
 2. از یک حوله جاذب استفاده کنید
 3. از دستگاه پرس دستی استفاده کنید

برای ایده دوم مناسب در هوای مرطوب، می توانید حوله ای را روی زمین بگذارید، لباس را روی آن قرار دهید و همه آن را با هم بغلتانید. لباس ها را چند بار با پاهای خود روی زمین فشار دهید تا آب اضافی از بین برود. حالا می‌توانید لباس‌ها را روی بند یا قفسه خشک کن آویزان کنید.

 • لباس های خود را به روشی مناسب در هوای مرطوب آویزان کنید

لباس های خود را به روشی مناسب در هوای مرطوب آویزان کنید-گرین لیست

وقتی لباس‌ها را در هوای مرطوب آویزان می‌کنید، آن‌ها را از هم جدا کنید تا مطمئن شوید که هوا می‌تواند آزادانه در گردش باشد. لذا هر چینی را صاف کنید.

بسیار مهم است که بهترین مکان را برای لباس های خود پیدا کنید. در طول تابستان، ممکن است بخواهید لباس ‌های خود را بیرون و زیر نور خورشید آویزان کنید. اما اگر در یک مکان بارانی زندگی می کنید، حتما لباس های شسته شده را زیر یک سقف بگذارید. اگر لباس ها زیاد آفتاب نمی گیرند نگران نباشید، قرار گرفتن در معرض باد نیز به خشک شدن کمک می کند.

در طول زمستان، لباس های خود را در مکان های گرم قرار دهید. (به عنوان مثال از رادیاتور استفاده کنید.)

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین بند رخت با معرفی مدل های باکیفیت و ارزان 

 • از فن استفاده کنید

استفاده از فن ها دستی یا پنکه یک روش کارآمد برای خشک کردن لباس در هوای مرطوب است. پنکه تمام هوای اتاق را به گردش در می آورد، بنابراین می توانید نسیم مطبوعی را احساس کنید، حتی اگر مستقیماً به سمت شما نباشد. اما فن برای خشک کردن لباس‌ ها نیز عالی است.

 • اگر عجله دارید از سشوار و اتو استفاده کنید

برای خشک کردن لباس اگر عجله دارید از سشوار و اتو استفاده کنید-گرین لیست

اگر مجبورید چند ساعت دیگر به یک جلسه برسید و تمام جوراب ‌هایتان مرطوب است، ناامید نشوید. سشوار و اتو بهترین دوستان شما هستند.

در هوای مرطوب می توانید لباس های مورد نیاز خود را به خط آویزان کنید و با سشوار خشک کنید. این فرآیند برای جوراب فقط چند دقیقه طول می کشد، اما برای شلوار جین به صبر بیشتری نیاز دارید. همچنین می توانید از اتو استفاده کنید. لباس را روی یک میز اتو قرار دهید و یک حوله روی آن بگذارید. حوله بسیار مهم است. لباس را از آسیب محافظت می کند و آب اضافی را جذب می کند. در ادامه بهتر است تا لباس را از دو طرف اتو کنید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین اتو بخار با معرفی مدل های باکیفیت و ارزان 

 • خرید خشک کن

خرید خشک کن برقی لباس-گرین لیست

خرید خشک کن برقی راه حل عمومی برای خشک کردن در هوای مرطوب نیست اما کاربردی است. برای افرادی که در خانه های اجاره ای زندگی می کنند چندان منطقی نیست، زیرا هزینه خرید و نگهداری آن می تواند از مزایای بیان شده بیشتر باشد.با این حال، خشک کن ها می توانند گزینه خوبی برای خانواده ها باشند.

 1. هنگام انتخاب خشک کن به نکات زیر توجه کنید
 2. خشک کن گازی می خواهید یا برقی؟
 3. چه ظرفیتی مد نظرتان است؟
 4. چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
 5. چقدر انرژی مصرف می کند؟

خشک کن های گازی از لحاظ مصرف انرژی کارآمدتر می باشند، اما گران تر هستند و نیاز به لوله کشی گاز دارند. اگرچه هزینه نصب خشک کن گازی ممکن است بالا باشد، اما در دراز مدت صرفه جویی خواهید کرد.

خشک کن با ظرفیت مناسب برای لباس های خود در هوای مرطوب انتخاب کنید. یک راه خوب برای اندازه گیری نیازهای شما بررسی ماشین لباس شویی است. خشک کن شما باید تقریباً دو برابر بزرگتر از ماشین لباس شویی باشد.

از خود بپرسید که خشک کن خود را کجا قرار می دهید. اگر فضای زیادی ندارید، می توانید مدل هایی را در نظر بگیرید که می توانند روی ماشین لباس شویی قرار گرند.

در نهایت به ویژگی هایی که خشک کن شما دارد توجه کنید. مواردی را تهیه نمایید که کمترین میزان مصرف انرژی را دارند. خشک‌ کن‌ های دارای ردیاب‌های رطوبت یا خشکی می‌توانند زمان مورد نیاز برای خشک کردن یک دسته لباس ‌شویی خاص را تنظیم کنند.

 • از دستگاه های رطوبت گیر در هوای مرطوب استفاده نمایید

استفاده از دستگاه های رطوبت گیر برای خشک کردن لباس-گرین لیست

اگر میزان رطوبت در خانه شما از 50% فراتر رفت، حداقل برای اتاق لباس شویی، یک دستگاه رطوبت گیر بخرید. این کار علاوه بر سرعت بخشیدن به فرآیند خشک کردن لباس ها، به شما کمک می کند تا از رطوبت و کپک جلوگیری کنید. دستگاه های رطوبت گیر بسته به نیاز شما، اندازه اتاق و سطح رطوبت دارای ظرفیت های مختلفی هستند. مدل های بزرگ تا 75 پینت رطوبت را در روز از بین می برند، متوسط ​​بین 45 تا 50 و نمونه های کوچک دارای دامنه ای بین 25 تا 50 پینت هستند. اگر نیاز دارید کل خانه خود را رطوبت زدایی کنید، می توانید یک دستگاه بسیار بزرگ بخرید که می تواند تا 3000 فوت مربع را از رطوبت حذف کند.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین سبد لباس با معرفی مدل های باکیفیت و ارزان 

جمع بندی

به صورت کلی باید در نظر داشته باشید که خشک کردن لباس در هوای مرطوب کار دشواری است. اما شما می توانید با انجام چند ترفند راحت به خشک کردن لباسهای خود سرعت ببخشید. در مواردی که رطوبت بسیار بالا می باشد، خرید دستگاه رطوبت گیر یا فن الزامی می باشد. اما به صورت کلی باید در نظر داشته باشید که بهترین راه حل به بودجه و میزان رطوبت هوا وابسته می باشد.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=22587]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا