خانه داریسبک زندگی

8 نکته مهم برای تهیه اسپرسو در خانه + خرید اینترنتی

راهنمای مطالعه

اگر تا به حال سعی کرده اید اسپرسوی خود را در خانه درست کنید، می دانید که همیشه کار ساده ای نیست. ممکن است یک روز اسپرسوی عالی و دفعه بعد فقط یک آب گل آلود داشته باشید. اگر در تلاش برای به دست آوردن مهارت های اسپرسو خود هستید، این مقاله برای شما مناسب است!

ما یک راهنمای واقعی با هشت نکته مفید در اختیار داریم که قهوه شما را از آب گل آلود به یک حس طعم واقعی تبدیل می کند. پس از تسلط بر این مراحل، با تخصص خود در تهیه قهوه، دوستان و خانواده را تحت تاثیر قرار خواهید داد.

 

بیایید بیشتر از این معطل نکنیم و برای مهم ترین مرحله، یعنی انتخاب نوع مناسب قهوه، وارد شویم!

1. دانه قهوه اسپرسو را انتخاب کنید

دانه قهوه اسپرسو

اولین چیزی که هنگام دم کردن اسپرسو باید در نظر بگیرید این است که آیا از دانه های قهوه مناسب استفاده می کنید؟

برای استفاده حداکثری از قهوه ساز خود، واقعاً می خواهید دانه هایی را انتخاب کنید که با در نظر گرفتن دم کردن اسپرسو برشته شده اند. برخی از مارک‌های قهوه دانه‌هایی را که به‌عنوان «برشته شده اسپرسو» فهرست شده‌اند، می‌فروشند، بنابراین اگر مطمئن نیستید کدام یک برای شما مناسب است، این مکان عالی برای شروع است.

اگر گزینه «روست اسپرسو» وجود ندارد، به جای دانه های روشن تر، یک دانه برشته متوسط ​​تا تیره را انتخاب کنید. هرچه فرآیند برشته شدن طولانی‌تر باشد، روغن‌های قهوه بیشتری از دانه‌ها آزاد می‌شود، بنابراین این امر به ایجاد کرم غلیظ‌تر کمک می‌کند. رست‌های تیره‌تر دارای طعم‌های تک نت هستند که وقتی از اسپرسوساز برای دم کردن آنها استفاده می‌کنید، به خوبی خودنمایی می‌کنند.

2. دانه های قهوه تازه برشته شده بخرید

دانه های قهوه تازه

نکته مهم بعدی این است که تازه ترین لوبیایی را که می توانید پیدا کنید انتخاب کنید. بهترین زمان برای لذت بردن از قهوه حدود 7 تا 10 روز پس از تاریخ برشته شدن است. پس از 1 تا 2 ماه، کاهش قابل توجهی در عطر و طعمی که از لوبیا دریافت می کنید، مشاهده خواهید کرد. در 6 ماهگی، لوبیاها طعمی ملایم و کهنه پیدا می‌کنند و به بهترین شکل خود می‌رسند.

در حالت ایده آل، دانه های تازه برشته شده را از یک قهوه فروشی محلی خریداری کنید. آنها کمی بیشتر از قهوه خواربارفروشی هزینه خواهند داشت، اما قیمت آن نسبت به طعمی که دوباره به دست می آورید ارزش آن را دارد. به علاوه، به حمایت از مشاغل محلی کمک می کنید و قهوه با کیفیت بهتر را در منطقه خود تشویق می کنید!

3. اندازه آسیاب خود را تنظیم کنید

اندازه آسیاب اسپرسو

دم کردن اسپرسو برای رقابت با باریستا مهارتی دشوار است که باید به آن مسلط شد. آسیاب کردن دانه های قهوه شما نیز از این قاعده مستثنی نیست. قهوه اسپرسو تحت فشار بالا و در مدت زمان کوتاهی دم می‌شود، بنابراین باید سطح قهوه را به حداکثر برسانید تا طعم‌ها در آب پخش شوند.

این بدان معنی است که شما باید آن لوبیا را آسیاب کنید تا به پودر بسیار ریز تبدیل شود. مسئله این است که آسیاب خیلی ریز به فرآیند دم کردن مقاومت زیادی می بخشد و طعمی قوی و تلخ به جا می گذارد. شما اندازه آسیاب مناسب را برای اسپرسو می‌خواهید، که آسیاب متوسطی است، که تقریباً به میزان غلظت نمک سفره است.

نکته اینجاست که شما نمی توانید به سادگی یک تنظیم آسیاب را انتخاب کنید و برای همیشه به آن پایبند باشید. اگر به دانه‌های مختلف قهوه یا حتی گاهی اوقات فقط دسته‌ای متفاوت از دانه‌ها تغییر می‌دهید، باید آسیاب را تنظیم کنید. این یک بازی آزمون و خطا است و برای کامل شدن آن واقعاً به تمرین نیاز دارد.

4. آب فیلتر شده

آب فیلتر شده

نکته ای که اغلب در مورد دم کردن قهوه با طعم عالی نادیده گرفته می شود، تنها عنصر ضروری دیگر است. یعنی آب! طولانی و کوتاه آن این است که آب بد مزه قهوه بد مزه تولید می کند. مواد معدنی گچی و سایر ناخالصی ها بر نحوه جذب عطر قهوه توسط آب تأثیر می گذارد و طعم تلخی را در دهان شما به جا می گذارد.

با فیلتر کردن آبی که قصد دارید برای دم کردن قهوه استفاده کنید، از این موضوع جلوگیری کنید. می توانید این کار را با استفاده از یک پارچ فیلتر برای اضافه کردن آب یا با نصب یک فیلتر در ورودی آب قهوه ساز خود یا ورودی آب خانه انجام دهید.

پیشنهاد مطالعه: 25 مدل پارچ تصفیه آب باکیفیت و ارزان + خرید اینترنتی

5. فشار مهم است (و سبد Portafilter هم همینطور!)

Portafilter

آیا دستگاه شما آماده است؟ برای دم کردن «اسپرسوی واقعی» واقعاً به دستگاهی نیاز دارید که بتواند حداقل 9 بار فشار ایجاد کند. فشار تولید شده توسط دستگاه برای استخراج طعم مطلوب مهم است اما این تنها عاملی نیست که باید در نظر گرفته شود. سبد فیلتر نیز مهم است.

سبدهای پورتافیلتر یا تحت فشار هستند یا بدون فشار. در حالی که ممکن است تحت فشار در ظاهر خوب به نظر برسد، اما در واقع برای دم کردن اسپرسو بهترین نیستند. آنها با فشار دادن قهوه از سوراخ کوچکی کرم ایجاد می کنند در حالی که سبدهای بدون فشار محیطی تحت فشار ایجاد می کنند. سبدهای بدون فشار به دلیل مرحله کوبیدن که در آن قهوه را در جای خود فشار می دهید، این محیط را ایجاد می کنند. این باعث مقاومت در برابر جریان آب می شود و به طور کلی چربی ها را از دانه های قهوه امولسیون می کنید و کرمی غلیظ و خوشمزه ایجاد می کنید.

برای بهترین نتیجه، از یک سبد فیلتر بدون فشار استفاده کنید و قهوه را به خوبی تمپر کنید!

6. پیش تزریق با فشار کم

پیش تزریق اسپرسو

این نکته ای است که فقط در صورت داشتن دستگاه اسپرسوساز که برای آن آماده شده باشد به خوبی کار می کند. پیش تزریق با فشار کم فرآیندی است که در آن تفاله های قهوه را به آرامی با فشار کم خیس می کنید و به تدریج این فشار را به اوج و فشار زیاد مورد نیاز برای استخراج اسپرسو افزایش می دهید.

ایده این است که آب در سراسر پوک جذب می‌شود و این باعث خیس شدن زمین‌ها می‌شود و از انتقال آب هنگام دم کردن اسپرسو جلوگیری می‌کند. این شبیه به اجازه دادن به تفاله های قهوه برای “شکوفه دادن” در سایر روش های دم کردن است.

این به جلوگیری از دم کردن قهوه با ترکیبی از بخش های زیر و بیش از حد استخراج شده کمک می کند تا در نهایت یک اسپرسوی متعادل و زیبا داشته باشید. فقط در صورتی می توانید این کار را انجام دهید که یک دستگاه قهوه ساز داشته باشید که بتوانید فشار را تنظیم کنید یا یک برنامه داخلی و قبل از تزریق داشته باشید.

7. دمای آب را بررسی کنید

دمای آب اسپرسو

قهوه دمای دم بهینه ای دارد. اگر آب خیلی سرد باشد، طعم قهوه رقیق و کم عصاره می شود. اگر خیلی گرم است، در نهایت با یک فنجان جو سوخته و تلخ مواجه خواهید شد.

برای قهوه ای که به طور کامل دم می شود، آب باید 90-96 درجه سانتیگراد باشد. اگر قهوه شما دائماً مزه دارد، ارزش آن را دارد که دمای دستگاه خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که در این محدوده ایده آل قرار دارد.

8. سعی کنید، سعی کنید، و دوباره تلاش کنید

اسپرسو

نکته نهایی برای تهیه اسپرسوی بهتر این است که تمرین کامل شود. دم کردن اسپرسو ترکیبی از هنر و علم است و شما باید به هر دوی این جنبه ها تسلط داشته باشید تا طعم جاوا را به طور مداوم و عالی داشته باشید. شما باید تمام پارامترهای مهم را درک کنید و همچنین تکنیکی را توسعه دهید که به دم کردن قهوه شما اجازه می دهد تا یک خروجی خلاقانه باشد که برای شما منحصر به فرد است.

اگر در ابتدا موفق نشدید، امیدتان را از دست ندهید. به تمرین ادامه دهید و در نهایت به آن خواهید رسید. دم کردن اسپرسو عالی یک شبه اتفاق نمی‌افتد، اما خبر خوب این است که می‌توانید به تلاش خود ادامه دهید تا زمانی که آن را درست به دست آورید.

جمع بندی

امیدوارم این نکات برای نشان دادن روش‌های متعددی که می‌توانید تکنیک دم کردن خود را تنظیم کنید تا به یک فنجان اسپرسو عالی برسید، مفید بوده باشد. یک بافت غنی، شربتی و خامه ای، پاداش شما برای صرف وقت و تلاش است. اما فراموش نکنید که برای شروع به یک دستگاه اسپرسوساز خوب نیاز دارید.

در سفر قهوه‌سازی‌تان موفق باشید و تجربه‌ای شاد برای دم‌آوری برایتان آرزومندم.

پیشنهادهایی برای شما

محصولات پیشنهادی این مقاله
محدوده قیمت 2,000,000 تا 4,000,000 تومان

امتیاز کاربران

اسپرسوساز زیگما مدل rl-222

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

حجم مخزن آب قابلیت استفاده از قابلیت تنظیم میزان بخار نوشیدنی‌های قابل تهیه سیستم ایمنی
1.6 پودر قهوه دستی آب جوش، اسپرسو، کافه لاته، موکا، کاپوچینو سیستم خاموشی خودکار
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

اسپرسو ساز زیگما مدل 222 rl

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

حجم مخزن آب قابلیت استفاده از قابلیت تنظیم میزان بخار نوشیدنی‌های قابل تهیه سیستم ایمنی
1.6 پودر قهوه دستی آب جوش، اسپرسو، کافه لاته، موکا، کاپوچینو سیستم خاموشی خودکار
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

اسپرسوساز ندوا مدل NCM-147EXPS

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

امکانات اسپرسوساز قابلیت استفاده از قابلیت تنظیم میزان بخار نوشیدنی‌های قابل تهیه قابلیت‌ها
سیستم گرم کردن فنجان پودر قهوه دستی اسپرسو، کافه لاته، موکا، کاپوچینو امکان تنظیم فاصله لیوان و نازل
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

اسپرسو ساز نوا مدل NOVA 158

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

نحوه شستشو حجم مخزن آب قابلیت استفاده از قابلیت تنظیم میزان بخار نوشیدنی‌های قابل تهیه
سیستم شست‌وشوی خودکار 1.6 پودر قهوه دستی آب جوش، اسپرسو، کافه لاته، موکا، کاپوچینو
مشخصات بیشتر
محدوده قیمت 4,000,001 تا 6,000,000 تومان

امتیاز کاربران

اسپرسو ساز مباشی مدل ECM2010

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

حجم مخزن آب قابلیت استفاده از قابلیت تنظیم میزان بخار نوشیدنی‌های قابل تهیه سیستم ایمنی
1.25 پودر قهوه دستی اسپرسو، کافه لاته، موکا، کاپوچینو سیستم خاموشی خودکار
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

اسپرسو ساز گوسونیک مدل GEM-873

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

امکانات اسپرسوساز قابلیت استفاده از نوشیدنی‌های قابل تهیه شناسه کالا سایر توضیحات
فوم ساز اتوماتیک پودر قهوه اسپرسو، کافه لاته، موکا، کاپوچینو، ماکیاتو 2620153177580 توان مصرفی 1350 وات، پمپ بخار حرفه ای با فشار ب...
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

اسپرسو ساز مباشی مدل ME-ECM 2039

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

حجم مخزن آب قابلیت استفاده از قابلیت تنظیم میزان بخار نوشیدنی‌های قابل تهیه تعداد نازل قهوه
1.5 لیتر پودر قهوه دستی آب جوش، اسپرسو، کاپوچینو یک عدد
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

اسپرسو ساز مباشی مدل ECM302

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

قابلیت استفاده از نوشیدنی‌های قابل تهیه حجم مخزن دانه قهوه شناسه کالا فشار بخار
پودر قهوه، کپسول اسپرسو 0.6 لیتر 2800000732651 19 بار
مشخصات بیشتر
محدوده قیمت 6,000,001 تا 8,000,000 تومان

امتیاز کاربران

اسپرسو ساز دلونگی مدل EC685

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

حجم مخزن آب قابلیت استفاده از قابلیت تنظیم میزان بخار نوشیدنی‌های قابل تهیه قابلیت‌ها
1 پودر قهوه دستی اسپرسو، کافه لاته، کاپوچینو امکان تنظیم فاصله لیوان و نازل
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

اسپرسوساز نوا مدل NOVA 149

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

نحوه شستشو حجم مخزن آب امکانات اسپرسوساز قابلیت استفاده از قابلیت تنظیم میزان بخار
فیلتر آب 1.2 تمپر قهوه پودر قهوه دستی
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

اسپرسوساز دلونگی مدل EC685

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

حجم مخزن پودر قهوه حجم مخزن آب حداکثر ارتفاع مجاز لیوان قابلیت استفاده از قابلیت تنظیم میزان بخار
30گرم 1.2 10 پودر قهوه دستی
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

اسپرسو ساز دلونگی مدل Dedica EC685

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

امکانات اسپرسوساز قابلیت استفاده از قابلیت تنظیم میزان بخار نوشیدنی‌های قابل تهیه سیستم ایمنی
سیستم گرم کردن فنجان پودر قهوه دستی آب جوش، اسپرسو، کافه لاته، کاپوچینو، لانگو سیستم خاموشی خودکار
مشخصات بیشتر
محدوده قیمت 8,000,001 تا 10,000,000 تومان

امتیاز کاربران

اسپرسو ساز مباشی مدل ME-ECM 2034

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

حجم مخزن آب قابلیت استفاده از قابلیت تنظیم میزان بخار نوشیدنی‌های قابل تهیه تعداد نازل قهوه
1.5 لیتر پودر قهوه دستی آب جوش، اسپرسو، کاپوچینو یک عدد
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

اسپرسو ساز دولچه گوستو مدل 465

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

قابلیت استفاده از سیستم ایمنی شناسه کالا سایر توضیحات توان
کپسول سیستم خاموشی خودکار 2620153170029 ظرفیت 10 کپسول، مجهز به دکمه های تمام لمسی، سیس... ‎1460 وات وات
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

اسپرسو ساز مباشی مدل ECM 2110

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

نحوه شستشو حجم مخزن آب امکانات اسپرسوساز قابلیت استفاده از قابلیت تنظیم میزان بخار
قابلیت نظافت آسان 1.5 لیتر تولید کف شیر، حالت آماده به کار، سیستم کاپوچینو ساز، سیستم گرم کردن فنجان، سینی چکه گیر پودر قهوه دستی
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

اسپرسو ساز کروپس مدل Vertuo Pop

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

قابلیت استفاده از تعداد نازل قهوه شناسه کالا سایر توضیحات فشار بخار
کپسول یک عدد 2620153167458 کشور سازنده مجارستان / مدت زمان لازم برای گرم ش... 19
مشخصات بیشتر
محدوده قیمت 10,000,001 تا 15,000,000 تومان

امتیاز کاربران

اسپرسوساز نوا مدل NOVA NCM-128EXPS

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

نحوه شستشو حجم مخزن آب امکانات اسپرسوساز قابلیت استفاده از قابلیت تنظیم میزان بخار
سیستم شست‌وشوی خودکار 1.7 سیستم گرم کردن فنجان پودر قهوه دستی، اتوماتیک
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

اسپرسو ساز لواک مدل 3220

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

نحوه شستشو حجم مخزن پودر قهوه حجم مخزن آب امکانات اسپرسوساز قابلیت استفاده از
قابلیت نظافت آسان 200 گرم 1.4 لیتر آسیاب قهوه، تولید کف شیر، حالت آماده به کار، سیستم کاپوچینو ساز، سیستم گرم کردن فنجان دانه قهوه، پودر قهوه
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

اسپرسو ساز نسپرسو مدل Pixie EN124.S

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

قابلیت استفاده از نوشیدنی‌های قابل تهیه تعداد نازل قهوه فشار بخار ظرفیت مخزن
کپسول اسپرسو یک عدد 19 0.7
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

اسپرسوساز نسپرسو مدل Essenza Mini Magimix

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

حجم مخزن آب قابلیت استفاده از نوشیدنی‌های قابل تهیه سیستم ایمنی شناسه کالا
0.6 کپسول اسپرسو، لانگو سیستم خاموشی خودکار 2800000729424
مشخصات بیشتر
محدوده قیمت 15,000,001 تا 20,000,000 تومان

امتیاز کاربران

اسپرسو ساز جمیلای مدل CRM-3005E

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

نحوه شستشو حجم مخزن آب امکانات اسپرسوساز قابلیت استفاده از قابلیت تنظیم میزان بخار
سیستم شست‌وشوی خودکار 1.7 سیستم گرم کردن فنجان پودر قهوه دستی
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

اسپرسو ساز نسپرسو مدل Citiz and Milk En 267

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

قابلیت استفاده از نوشیدنی‌های قابل تهیه سیستم ایمنی تعداد نازل قهوه شناسه کالا
کپسول اسپرسو، کاپوچینو سیستم خاموشی خودکار یک عدد
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

اسپرسو ساز گاستروبک مدل 42716

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

قابلیت استفاده از نوشیدنی‌های قابل تهیه تعداد نازل قهوه شناسه کالا نوع اسپرسو ساز
پودر قهوه، پد آب جوش، اسپرسو، کافه لاته، کاپوچینو، امریکانو دو عدد 2800000363888 اسپرسو کاپوچینو ساز
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

اسپرسو ساز دلونگی مدل 850

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

حجم مخزن آب قابلیت استفاده از نوشیدنی‌های قابل تهیه شناسه کالا فشار بخار
1 پودر قهوه، پد آب جوش، اسپرسو، کافه لاته، کاپوچینو، شیر گرم 28000005005365 15
مشخصات بیشتر
محدوده قیمت 20,000,001 تا 25,000,000 تومان

امتیاز کاربران

اسپرسوساز نسپرسو مدل Lattissima one

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

حجم مخزن آب امکانات اسپرسوساز قابلیت استفاده از نوشیدنی‌های قابل تهیه شناسه کالا
1 مخزن شیر کپسول اسپرسو، کافه لاته، کاپوچینو، لانگو 2902558000045
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

اسپرسو ساز فیلیپس مدل EP2220

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

امکانات اسپرسوساز قابلیت استفاده از قابلیت تنظیم میزان بخار نوشیدنی‌های قابل تهیه قابلیت‌ها
برنامه‌ریزی دانه قهوه دستی آب جوش، اسپرسو، کافه لاته، کاپوچینو، ماکیاتو امکان تنظیم فاصله لیوان و نازل
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

اسپرسو ساز مباشی مدل ME-CCM2062

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

نحوه شستشو امکانات اسپرسوساز قابلیت استفاده از قابلیت تنظیم میزان بخار نوشیدنی‌های قابل تهیه
سیستم شست‌وشوی خودکار آسیاب قهوه، برنامه‌ریزی، تمپر قهوه، تولید کف شیر، حالت آماده به کار دانه قهوه، پودر قهوه دستی آب جوش، اسپرسو، کافه لاته، موکا، کاپوچینو
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

اسپرسو ساز مباشی مدل ME-CCM2056

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

شناسه کالا نوع اسپرسو ساز فشار بخار توان جنس بدنه
2620153176068 نیمه صنعتی 20 2800 وات استیل
مشخصات بیشتر
منبع
bigcupofcoffee

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا