خانه داری

چگونه کابینت سفید آشپزخانه را مثل روز اول تمیز کنیم

کابینت‌ سفید امروزه در اغلب خانه های مدرن و زیبا دیده می شوند. اما با توجه به محیط چرب آشپزخانه آنها اغلب زود کثیف می گردند.

از همین رو افراد به دنبال راه هایی می باشند که بتوانند کابینت های خود را همانند روز اول تمیز نمایند. در این مقاله قصد داریم تا یکسری نکات کاربردی را در اختیارتان قرار دهیم.

با چه روش هایی می توان کابینت‌ سفید آشپزخانه را تمیز نمود؟

اگر شما نیز در خانه خود، کابینت‌ سفید دارید و از کثیف شدن آنها خسته شده اید، این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید. در این مقاله یک سری نکات کاربردی از نحوه تمیز نمودن کابینت های سفید عنوان شده است که کاربردی می باشند.

  • از کابینت‌ سفید خود محافظت کنید

کابینت‌ سفید در آشپزخانه ها می توانند جلوه بصری زیبایی ایجاد نمایند. به صورت کلی باید در نظر داشت که نور در آشپزخانه می تواند بسیار عالی باشد و آشپزخانه شما را بزرگ تر نشان دهد.

اما باید در نظر داشته باشید که نور خورشید می تواند کابینت های سفید شما را زرد نشان دهد. در همین راستا توصیه می شود تا در آشپزخانه های بزرگ که پنجره های زیاد هم دارند، از کرکره یا پنجره استفاده نمایید.

این موارد می توانند از کابینت ها در برابر اشعه ماورا بنفش و نور خورشید محافظت نمایند. البته نصب پنجره های رنگی نیز تا حد زیادی می تواند از کابینت های شما محافظت نماید.

  • در آشپزخانه خود از هواکش استفاده نمایید

یکی از مواردی که باعث زرد شدن کابینت‌ سفید می شود، ذرات چربی و مواد غذایی است که عموما در آشپزخانه زیاد می باشد.

این موارد می توانند از روی اجاق گاز شما به اطراف پرت شده و باعث کثیف شدن شوند. از همین رو توصیه می شود تا حتما در آشپزخانه خود از هواکش بهره ببرید.

فن ها بالای اجاق گاز تا حد زیادی از این مشکل جلوگیری می نمایند. لازم است تا حین پخت و پز، کباب کردن و … حتما از آنها استفاده نمایید.

  • از مواد مناسب برای تمیز نمودن کابینت‌ سفید استفاده نمایید

امروزه انواع مواد شیمیایی در بازار وجود دارند که به عنوان تمیز کننده آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند.

اما باید در نظر داشته باشید که در بسیاری از موارد نیاز به پرداخت هزینه زیاد نیست و می توانید کابینت های سفید خود را با کمترین هزینه، تمیز نمایید.

در همین راستا می توانید از یک فنجان جوش شیرین، یک فنجان سرکه و دو فنجان آب گرم استفاده نمایید. این مخلوط یک ترکیب عالی برای از بین بردن چربی ها را فراهم می آورد.

البته در نظر داشته باشید که برای کابینت‌ سفید، ترکیب جوش شیرین و آب گرم نیز می تواند عالی باشد. اگر هیچ کدام از این موارد را در دسترس نداشتید، استفاده از آب گرم و صابون نیز می تواند عالی باشد.

توجه نمایید که اگر کابینت های خود را به تازگی رنگ نموده اید، هیچ وقت آنها را با پدهای زبر پاک نکنید زیرا این موارد بر روی کابینت خش وارد می نمایند و رنگ را از بین می برند.

  • از پارچه های میکروفایبر استفاده نمایید

یکی دیگر از روش های تمیز نمودن کابینت‌ های سفید، استفاده از دستمال های مناسب می باشد.

پارچه های میکروفایبر به همراه آب گرم به راحتی می توانند کابینت های شما را تمیز نمایند اما باید در نظر داشته باشید که نباید مدت زمان زیادی از کثیف شدن بگذرد.

در همین راستا به محض مشاهده کثیفی یا چربی می توانید به کمک پارچه های فوق اقدام به تمیز کردن نمایید.

  • جارو کردن کابینت ها مهم می باشد

یکی از مهمترین روش های تمیز نمودن کابینت‌ سفید این مورد است که آنها را به صورت مستمر جارو بکشید تا کثیفی یا خاک بر روی آنها ننشیند.

برای این مورد توصیه می گردد تا هر هفته اقدام به جاروکشی نمایید. این مورد باعث از بین رفتن آلودگی و گرد و غبار می شود.

  • قبل از چسبنده شدن کثیفی ها آنها را پاک نمایید

همواره دقت داشته باشید که اگر چربی های موجود بر روی کابینت ها را از بین نبرید، موجب می شود تا کثیفی بر روی آن بنشیند و حالت چسبنده ای به وجود آید.

از همین رو همیشه از هود برای از بین بردن گرد و غبار و مواد شوینده جهت از بین بردن چربی ها استفاده نمایید.یکی از روش های ساده برای تمیز نمودن کابینت‌ های سفید، دستمال کشیدن مرتب آنها است.

به این صورت که هر روز دستمال مرطوب بر روی آن بکشید تا چربی های به جا مانده حذف شوند. اگر مایلید تا آنها درخشان به نظر برسند، لازم است تا از مخلوط آب و صابون استفاده نمایید.

  • تمیز نمودن سینک در آشپزخانه بسیار مهم می باشد

همواره باید توجه داشت که برای ایجاد نمای بصری زیبا از کابینت‌ های سفید لازم است تا سایر اقلام موجود در آشپزخانه نیز تمیز باشند. از همین رو سینک یکی از اجزای مهم و کاربردی است.

برای تمیز نمودن آن لازم است تا ابتدا سینک را پر از آب نمایید و سپس مقداری مواد شوینده به آن اضافه نمایید. اجازه دهید تا چند دقیقه باقی بماند. در نهایت می توانید آب را خالی نموده و با یک دستمال خشک آن را تمیز کنید.

یکی از موارد مهمی که برای پاک کردن کابینت‌ های سفید بیان می شود، این مورد می باشد که هیچ وقت زمان پاک کردن از اسفنج یا پارچه خیس نباید استفاده نمود. بلکه بهتر است مرطوب باشند. در غیر این صورت آب زیاد باعث پوسیدگی کابینت ها خواهد شد.

  • از مسواک برای تمیز نمودن درزها و یراق کابینت استفاده نمایید

قطعا برای تمیز نمودن کابینت ها به بخش هایی برخورد می نمایید که نمی توانید آنها را به همراه پارچه تمیز نمایید.

از همین رو می توانید یک مسواک برداشته و به کمک برس آن یراق های موجود و درزها را به خوبی تمیز نمایید.

برای اینکه کابینت شما عمر بیشتری داشته باشد، می توانید از واکس های مخصوص نیز بهره ببرید که این مورد باعث براقیت و درخشندگی آنها می شود.

جمع بندی

به صورت کلی باید در نظر داشته باشید که کابینت‌ های سفید نیاز به رسیدگی بیشتری دارند. از همین رو در این مقاله یک سری نکات کاربردی بیان گردید که می توانید از آنها استفاده نمایید.

مشاهده نسخه pdf مقاله: چگونه کابینت‌ سفید آشپزخانه را مثل روز اول تمیز کنیم

پیشنهادهایی برای شما

محصولات پیشنهادی این مقاله
محدوده قیمت 0 تا 100,000 تومان
محدوده قیمت 100,001 تا 200,000 تومان
محدوده قیمت 200,001 تا 300,000 تومان
محدوده قیمت 300,001 تا 600,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا