مبلمان و چیدمان

17 نکته طلایی برای تزئین فضا با شلف دیواری

تزئین فضا با شلف های دیواری

تزئین فضا با شلف‌‌ دیواری از جمله مهمترین مواردی است که در طراحی داخلی منزل باید به آن توجه ‌شود. شلف دیواری را می‌توان جزو مهمترین المان‌ها در دکوراسیون داخلی دانست که وجود آن می‌تواند جذابیت محیط را چندین برابر نماید.

از شلف‌های دیواری می‌توان در همه قسمت‌های خانه نظیر: اتاق، پذیرایی، حمام و دستشویی استفاده نمود. اما مهمترین مزیت استفاده از آن، پر کردن گوشه‌های خالی منزل است.

شما می‌توانید از شلف‌های دیواری جهت پوشاندن فضاهای پرت استفاده نموده و با این کار باعث جذابیت بیشتر دکوراسیون منزل  خود شوید.

اگر به تزئین فضای خانه‌های قدیمی دقت کرده باشید متوجه خواهید شد که همیشه طاقچه‌ها، مکانی جهت نمایش وسایل کلاسیک بودند.

شلف دقیقا چیزی مانند طاقچه‌های خانه‌های قدیمی بوده که امروزه در دکوراسیون مدرن زیاد از آن استفاده می‌شود. استفاده از شلف‌های دیواری در اکثر خانه‌های امروزی رایج است.

اما آن‌چیزی که اهمیت دارد، نحوه‌ی تزئین شلف‌های دیواری است که باید طبق اصول خاصی انجام شود. در ادامه شما را با نکات مهمی جهت تزئین فضا با شلف‌های دیواری آشنا خواهیم کرد.

موارد استفاده از شلف های دیواری جهت تزئین فضا

تزئین فضا با شلف‌های دیواری کاری آسان است. شما می‌توانید طبق سلیقه خود شلف‌های دیواری را سفارش داده و از آنها در قسمت‌های مختلف خانه استفاده نمایید.

به طور کلی، شلف‌های دیواری از چوب و ام دی اف ساخته شده و حتی می‌توان آنها را سفارش داد. جنس‌های مختلفی از شلف دیواری در بازار موجود بوده که می‌توانید بر طبق سلیقه خود، بهترین مدل را خریداری نمایید.

معمولا شلف‌ها به وسیله رولپلاک و پیچ به دیوار نصب و بعضی مدل‌های دیگر به کمک بست به دیوار متصل می‌شوند. شلف‌ها به دلیل ساختار و طراحی منحصر به فردشان، مزایای زیادی دارند.

تنوع زیاد، تغییر شکل‌پذیری، منطبق بودن با فضا، طراحی ساده، هزینه پایین و نظم‌دهی بالا از مهمترین مزایای استفاده از شلف‌های دیواری است که می‌توان به آنها اشاره نمود.

تزئین فضا با شلف دیواری و راهنمای خرید آن

قبل از اینکه بخواهید در مورد تزئین فضا با شلف‌های دیواری تصمیم‌گیری نمایید، باید در ابتدا راهنمای خرید آنها را مطالعه نمایید. خرید شلف‌ دیواری هم به مانند دیگر محصولات نیازمند توجه به یک‌سری نکات مهم بوده که باید مورد بررسی قرار گیرد.

وزن، کیفیت و چگونگی نحوه اتصال شلف به دیوار از جمله مهمترین مواردی بوده که نیاز است قبل از خرید مد نظر قرار گیرند. البته همه این موارد بستگی به نحوه استفاده شما از شلف خواهد داشت.

اگر می‌خواهید گلدان‌های بزرگ را بر روی شلف‌های دیواری قرار دهید، بهتر است دنبال مدلی باشید که قابلیت تحمل وزن‌های سنگین را داشته باشد.

جنس‌های مختلفی از شلف‌های دیواری نظیر: شیشه و ام دی اف در بازار موجود بوده که باید به هنگام انتخاب هر کدام از آنها دقت لازم را به خرج دهید. شلف‌های شیشه‌ای در مقایسه با شلف‌های چوبی قابلیت تحمل وزن کمتری را داشته و امکان دارد به راحتی شکسته شوند.

چه نکات مهمی را هنگام تزئین فضا با شلف های دیواری باید مدنظر قرار داد؟

نکات مهمی در زمینه تزئین فضا با شلف‌های دیواری وجود داشته که نیاز است قبل از اقدام به این موارد توجه نمود.

توجه به این نکات مهم، هزینه زیادی دربرنداشته اما با رعایت آنها می‌توانید زیبایی دکوراسیون منزل خود را چندین برابر نمایید. در ادامه به مهمترین این نکات اشاره شده است:

  • انتخاب اکسسوری جهت تزئین فضای روی شلف

یکی از مهمترین نکات جهت تزئین فضا با شلف‌های دیواری است که جهت انتخاب وسایل دقت کافی داشته باشید. البته توجه نمایید که اکسسوری‌هایی را انتخاب نموده که جنبه هنری داشته باشند تا زیبایی آنها به چشم آیند.

وسایل تزئینی زیادی را بر روی شلف قرار ندهید. زیرا شلوغی بیش از حد شلف‌های دیواری، زیبایی اکسسوری‌ها را تحت تاثیر خود قرار می‌دهند.

  • زیاد نخریدن وسایل تزئینی

مورد مهمی که باید بدانید، این است که همواره برنامه مشخصی جهت خرید وسایل تزئینی داشته باشید. همگی ما با سر زدن به فروشگاه‌های لوازم دکوری، جذب زیبایی اکسسوری‌های مختلف می‌شویم.

به همین دلیل جهت خرید هر چه بیشتر این وسایل بدون مشخص کردن مکان نگهداری از آنها اقدام می‌کنیم. وسایل تزئینی، زیاد نخرید و تنها در حد نیاز خود جهت تهیه آنها اقدام نمایید.

  • هماهنگی اکسسوری ها با همدیگر

جهت تزئین فضا با شلف‌های دیواری به دنبال انتخاب اکسسوری‌هایی باشید که با همدیگر تناسب و هماهنگی داشته باشند.

متاسفانه اشتباهی که اکثر افراد هنگام دکوراسیون شلف‌های دیواری مرتکب می‌شوند، چینش غلط همه اکسسوری‌های نامرتبط با همدیگر است.

  • استفاده از کتاب جهت تزئین فضای روی شلف

یکی از ایده‌های جذاب جهت تزئین فضای روی شلف، استفاده از کتاب است. شما می‌توانید از کتاب‌هایی که دارای عناوین بسیار جذابی بوده جهت چیدمان فضای روی شلف استفاده نمایید.

آن‌چیزی که باید بدانید این است که شلف به مانند کتابخانه نیست. تنها کتابهایی که فکر می‌کنید عنوان جالبی دارند را جهت چیدمان فضای روی شلف انتخاب نمایید.

  • استفاده از آثار جذاب هنری

یکی از ایده‌های دیگری که می‌توان جهت تزئین فضای روی شلف به کار برد، استفاده از آثار جذاب هنری است. شما می‌توانید از آثار هنری مختلف نظیر: نقاشی، تابلو یا مجسمه‌های شیک جهت قرار گرفتن بر روی شلف‌های دیواری استفاده نمایید.

شما حتی می‌توانید یک عکس سیاه و سفید را پرینت گرفته و آن را درون یک قاب هنری جذاب بگذارید. در نهایت می‌توانید آن را داخل قفسه‌‌های دیواری قرار دهید.

  • توجه به نحوه تزیین فضای روی شلف

چگونگی چیدمان بر زیباتر نشان دادن وسایل داخل شلف، تاثیر زیادی می‌گذارد. جهت چیدمان اصولی اکسسوری‌ها می‌توانید وسایلی که وزن سنگین‌تری داشته را در قسمت‌های پایینی شلف قرار دهید.

بهتر است اکسسوری‌های سبک‌تر در طبقات بالایی شلف چیده شوند. با اجرای این ایده، امنیت وسایل تزئینی بر روی شلف‌ها تضمین خواهد شد.

  • استفاده از عکس های خانوادگی

جهت تزئین فضای روی شلف از عکس‌های خانوادگی در سایز کوچک استفاده نمایید. اما نه اینکه تمامی فضای شلف را با عکس‌های خانوادگی چیدمان نمایید.

قرار دادن یک یا دو عکس خانوادگی داخل شلف‌های دیواری می‌تواند ایده جالبی به شمار آید.

کلام نهایی

تزئین فضا با شلف‌های دیواری ایده جالبی است که می‌توانید از آن جهت چیدمان بهتر محیط زندگی خود استفاده نمایید.

در جملات پیشین به نکات مهمی در زمینه چیدمان فضا با شلف‌های دیواری اشاره شده که می‌توانید از آنها جهت ایده گرفتن استفاده نمایید.

مشاهده نسخه pdf مقاله: 17 نکته طلایی برای تزئین فضا با شلف دیواری

پیشنهادهایی برای شما

محصولات پیشنهادی این مقاله
محدوده قیمت 100,000 تا 300,000 تومان
محدوده قیمت 300,001 تا 600,000 تومان
محدوده قیمت 600,001 تا 1,000,000 تومان
محدوده قیمت 1,000,001 تا 2,000,000 تومان
محدوده قیمت 2,000,001 تا 3,000,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا