خانه داری

با بهترین ترفندهای شستن کفش در جنس‌های مختلف آشنا شوید

شستن کفش ، کفش‌ ها، مدل‌های متنوعی داشته که هر کدام از آنها از جنس‌های مختلفی ساخته شده‌اند. اگر یک روز قرار مهمی داشته باشید و ببینید که کفش مورد نظر شما کثیف است، حال خوبی به شما دست نداده و تمایلی جهت پوشیدن آن ندارید. روش‌های مختلفی وجود داشته که می‌توانید با به کارگیری آنها از این محصول به تمیزی روز اول، استفاده نمایید. در ادامه به چند ترفند کاربردی در این زمینه اشاره می‌کنیم.

پیشنهاد مطالعه: بهترین نکات کاربردی جهت رفع بوی بد جاکفشی چیست؟ 

  • شستن کفش در ماشین لباسشویی :

یکی از روش‌های شستشوی کفش می‌توان به ماشین لباسشویی اشاره کرد. ماشین لباسشویی می‌تواند مثل روز اول، آن را تمیز کند. البته قبل از قرار دادن محصول مورد نظر در دستگاه باید به جنس‌ آن توجه نمود. زیرا همه جنس‌ها، قابلیت شستشو در ماشین لباسشویی را ندارند. به همین علت ما نمی‌توانیم به طور مطلق این مورد را پیشنهاد کنیم. علاوه بر مشکلاتی نظیر: پوسیدگی و پارگی کفش، امکان خراب شدن دستگاه هم وجود خواهد داشت.

  • شستن کفش با دست :

این روش به صورت دستی بوده و نیازی به ماشین لباسشویی جهت شستشو ندارید. این روش ایمن بوده و خطر آسیب دیدن کفش ‌ها در ماشین لباسشویی وجود نخواهد داشت. شما می‌توانید به صورت دستی هر مدل و جنسی از این محصول را بشویید.

نحوه تمیز کردن کفش در جنس‌های مختلف

  • طریقه شستن کتانی پارچه ای :

در مورد جنس‌های پارچه‌ای باید بگوییم که گل و لای ایجاد شده بر روی آنها را می‌توانید به وسیله یک پارچه یا حوله تمیز، پاک کنید. سپس مقدار مشخصی مایع ظرفشویی را با آب گرم مخلوط کنید. با آغشته کردن مسواک کهنه درون ترکیب مورد نظر و مالیدن آن بر روی پارچه، شاهد تمیز شدن آن شوید. البته در این مرحله نیاز است که پارچه تمیز را بر روی سطح جنس مورد نظر کشیده و آن را در زیر نور خورشید قرار دهید تا خشک شود.

  • شستن کفش چرم :

همانطور که می‌دانیم کفش ‌های چرمی به دو دسته چرم طبیعی و چرم مصنوعی تقسیم می‌شوند. به همین دلیل نیاز است که طبق دستورالعمل خاص، جنس چرم‌های طبیعی و مصنوعی را جداگانه شست و تمیز نمود. جهت شستن جنس‌های چرمی، مقدار مساوی آب سرد و سرکه سفید را مخلوط کرده و پارچه‌ای را به آن آغشته کنید و بر روی سطح چرم بمالید. این کار از بروز هرگونه سفیدک‌های نمکی بر روی کفش جلوگیری خواهد کرد. جهت تمیز کردن جنس چرم مصنوعی از واکس‌های مخصوص و جهت تمیز کردن جنس چرم طبیعی از وازلین استفاده کنید. البته پارچه را به مقداری وازلین آغشته کرده و آن را بر روی سطح چرم بکشید تا تمیز شود.

  • جنس حصیری :

جهت تمیز کردن کفش‌ هایی که از جنس حصیر بوده از ترکیب 4 لیوان آب گرم به همراه یک چهارم پیمانه سرکه سفید و یک قاشق چایخوری مایع ظرفشویی استفاده نمایید. یک مسواک کهنه برداشته و با آغشته کردن آن به ترکیب مورد نظر، سطح حصیری را از هر گونه کثیفی و آلودگی تمیز نمایید. سر آخر هم می‌توانید با پارچه تمیز آغشته به آب یا نمناک، سطح آن را پاک نمایید.

نکات مهم:

  1. بهترین روش جهت تمیز کردن کتانی‌های سفید در برابر هرگونه لک و آلودگی، استفاده از ضد لک و اسپری ضد آب بوده که بسیار موثر عمل می‌کنند.
  2. جهت جلوگیری از ایجاد لکه بر روی کفش ‌های اسپرت رنگی، آنها را به وسیله پارچه و مایع لکه‌بر تمیز نمایید. حتما هم هنگام خشک شدن باید در هوای آزاد و در زیر نور خورشید قرار بگیرند.

مقاله امروز گرین لیست جهت شستن کفش برای ترفندهای خانه داری گردآوری شده است تا شما عزیزان با ذهنی باز نسبت به این موضوع اقدام کنید. سپاسگزاریم که برای مطالعه مطالب ما وقت می گذارید.

پیشنهادهایی برای شما

محصولات پیشنهادی این مقاله
محدوده قیمت 0 تا 50,000 تومان
محدوده قیمت 50,001 تا 100,000 تومان
محدوده قیمت 100,001 تا 200,000 تومان
محدوده قیمت 200,001 تا 600,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا