خانه داریمبلمان و چیدمان

بهترین ایده ها و ترفندهای زیبا سازی خانه

زیبا سازی خانه با کمترین هزینه از مهمترین خواسته‌های هر فردی به شمار می‌رود. از آنجایی که چیدمان خانه می‌تواند فضا را تغییر داده و به زیباترین حالت ممکن درآورد نیاز است که با راهکارهای مختلف آشنا شده و با پیاده‌سازی این ایده‌های ناب، محیط دلنشین و جذابی را در منزل خود به وجود آورید.

پیشنهاد مطالعه: آشنایی با نکات طراحی دکوراسیون داخلی مدرن برای منزل

مهمترین ترفندهای زیبا سازی خانه:

  1. تا جایی که امکان دارد از چیدمان وسایل غیر ضروری خود در دکوراسیون خانه ، پرهیز نمایید. هرگونه اغتشاش و شلوغ‌ کاری بیش از حد، باعث دیده نشدن نقاط کانونی منزل شما از نگاه فرد بیننده می‌شود. به همین جهت نیاز است که در تزیین قسمت‌های مختلف منزل تنها از وسایل ضروری در نقاط کانونی استفاده نموده تا باعث جذابیت بیشتر فضای محیط شود.
  2. با استفاده از گیاهان ، جذابیت خانه خود را چندین برابر نمایید. شما می‌توانید با صرف هزینه کم از گیاهان رنگارنگ و زیبا در قسمت‌های مختلف منزل استفاده نموده تا با ایجاد حس طراوت در فضای اطراف، حس زندگی را در شما و سایر اعضای خانواده، افزایش دهد. طبق تحقیقات انجام شده، بکارگیری گیاهان خوشبو در محیط باعث افزایش اعتماد به نفس و حس مثبت در افراد می‌شود.
  3. از مهمترین روش‌هایی که در طراحی داخلی به کار می‌رود، بلندتر جلوه دادن سقف خانه است. خب سوال اصلی این است که چطور این کار باید انجام شود؟ شما می‌توانید جهت این کار از پرده‌های بلند تا کف زمین استفاده نموده و یا چوب پرده را طوری آویزان کنید که با سقف فاصله بسیار کمی داشته باشد.
  4. اگر قسمت‌هایی از منزل شما به مرمت و ترمیم نیاز دارد پس قبل از انجام هر کاری نیاز است که بخش‌های معدوم مانند: دیوارها، سقف‌ها، درزهای ساختمان و… را تعمیرات نمایید. اگر این کار قبل از زیبا سازی و تغییر فضای محیط انجام شود، بهتر است.
  5. سعی کنید که با ترکیب سبک‌های طراحی مختلف با یکدیگر یک محیط کاملا جدید خلق نمایید. شما می‌توانید با تعویض لوازم قدیمی مانند: صندلی‌ها ، روکش کردن مبلمان و… از محدودیت‌های سبک قبلی آزاد شده و با تفکرات خلاقانه خود، محیطی زیبا را برای زندگی ایجاد نمایید.
  6. در زیبا سازی منزل خود حتی اگر بهترین چیدمان را به کار برده باشید اما اگر از اصول روانشناسی رنگ‌ها در عناصر داخلی محیط پیروی نکرده باشید، تمامی زحمات شما به هدر خواهد رفت. رنگ‌های خوش‌ترکیب را شناخته و با استفاده از آنها در قسمت‌های مختلف خانه، جذابیت بی‌نظیری را به فضای محیط زندگی خود بخشید.
  7. برای ایجاد زیبایی در ظاهر منزل خود، نیازی نیست که وسایل و اکسسوری‌های گران‌قیمت را خریداری کنید. شما می‌توانید با تهیه تعدادی از لوازم دکوری کوچک و قرار دادن آن در شلف‌های دیواری یا در قسمت‌های مختلف خانه، نمای چشمگیری را ایجاد کنید. تهیه تابلوهای هنری، آباژور، کوسن و… نمونه‌هایی از این موارد می‌باشند.
  8. یکی از ایده‌های زیبا سازی خانه این است که از مبلمان به عنوان نقطه کانونی استفاده کرده و آن را در مکانی قرار دهید که حدود دو سوم از فضای محیط را پوشش دهد. خالی بودن یک سوم فضای دیگر، باعث رفت و آمد راحت‌تر افراد و بهتر دیده شدن وسایل تزیینی در خانه خواهد شد.
  9. اگر تمایل دارید که دکوراسیون خانه خود را لوکس و زیبا نشان دهید، از رنگ طلایی در عناصر داخلی محیط استفاده کنید. این رنگ، القا‌کننده حس لوکس بودن در وسایل منزل به شمار می‌رود. استفاده از لوستر و آویزهای تزیینی با رگه‌های طلایی، بهترین گزینه جهت پیشنهاد است.

امیدواریم راهنمای امروز گرین لیست برای ایده ها و ترفندهای زیبا سازی خانه و چیدمان منزل به شما کمک کرده باشد، متشکریم.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=21504]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا