مبلمان و چیدمان

با روش‌ها و ترفندهای دکوراسیون آشپزخانه کوچک بیشتر آشنا شویم

آشپزخانه کوچک را می‌توان با توجه به فضای موجود به زیباترین نحو ممکن طراحی کرد. این نکته را در نظر داشته باشید که همیشه مکان‌هایی با متراژ زیاد جهت طراحی داخلی مناسب نیستند. شما می‌توانید فضاهای کوچک را به نحوی طراحی کرده که هم زیبایی خاصی را در فضا ایجاد کنید و هم به بهترین نحو، وسایل را در محیط‌های کوچک طوری چیدمان نمایید که به خوبی دیده شوند.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید نظم دهنده کابینت با معرفی مدل های شیک و کاربردی 

 روش‌های دکوراسیون آشپزخانه کوچک

  • از به هم ریختگی و آشفتگی وسایل در دکوراسیون آشپزخانه ، پرهیز نمایید:

یکی از اشتباهاتی که بیشتر افراد در طراحی داخلی آشپزخانه خود مرتکب می‌شوند این است که فضای محیط را با چیدمان غیرضروری وسایل، به هم ریخته و آشفته‌تر می‌کنند. از آنجا که فضای آشپزخانه شما کوچک است پس باید جهت ایجاد فضای بیشتر از چیدمان وسایل غیرضروری بپرهیزید. بدین منظور می‌توانید به سراغ کابینت‌ها و کشوها رفته و فضاهای خالی بیشتری را در فضا ایجاد نمایید.

  • فضای خالی بیشتری را در پیشخوان آشپزخانه خود ایجاد نمایید:

روشی که در جملات بالا به آن اشاره کردیم تا حدی می‌تواند فضای خالی بیشتری را در پیشخوان آشپزخانه شما ایجاد نماید. شما با خالی کردن وسایل غیر ضروری از داخل کابینت، فضای کافی جهت قرار دادن وسایل ضروری بر روی پیشخوان ایجاد خواهید کرد. همچنین شما می‌توانید فضای کناری سینک ظرفشویی را تبدیل به صفحه پیشخوان کرده تا فضای کافی جهت قرار دادن وسایل خود بر روی آن داشته باشید.

  • قانون نورپردازی را در دکوراسیون آشپزخانه کوچک خود رعایت کنید:

از آنجا که مکان‌های تاریک، فضا را از آن چیزی که هست کوچک‌تر نشان می‌دهند پس نیاز است که قانون نورپردازی را در فضای آشپزخانه خود رعایت نمایید. یکی از روش‌هایی که می‌توان در برجسته‌تر نشان دادن کابینت‌ های آشپزخانه به آن اشاره کرد، استفاده از نورهای مخفی در زیر کابینت ‌ها است. حتی اگر از رنگ تیره در اجزای داخلی آشپزخانه خود استفاده کرده باشید، نورپردازی به بزرگ‌تر دیده شدن فضای داخلی محیط شما کمک خواهد کرد. شما می‌توانید از مجموعه روش‌های زیر در طراحی داخلی آشپزخانه کوچک خود استفاده نمایید:

  1. چراغ‌ های ال ای دی نواری را در زیر قفسه‌ ها و کابینت‌ ها نصب کنید.
  2. از لامپ‌ های کم مصرف به جای لامپ ‌های پر مصرف استفاده کنید.
  3. جهت لایه‌بندی نورهای آشپزخانه به جای چراغ ‌های آویز از چراغ‌ های توکار مخفی استفاده کنید.
  4. وسایل روشنایی جدید را به جای مدل‌های قدیمی در دکوراسیون آشپزخانه خود به کار ببرید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید ست کابینت و روشویی با معرفی مدل های شیک 

  • از نظم‌ دهنده‌ های دیواری جهت قرار گیری وسایل خود درون آن، استفاده نمایید:

یکی از جالب‌ترین ایده‌هایی که می‌تواند به شما کمک کند تا بهتر بتوانید از فضای کوچک آشپزخانه خود به نحو مناسب استفاده نمایید، نصب نظم‌ دهنده‌ های دیواری و قفسه‌های مخصوص قابلمه است. از آنجا که آشپزخانه‌ های کوچک فضایی جهت قرار دادن وسایل اضافی ندارند پس می‌توانید با استفاده از این ایده از شلوغ‌کاری‌های بیش از حد در محیط آشپزخانه خود جلوگیری کنید.

  • به جای استفاده از اجاق گازهای بزرگ می‌توانید از اجاق گازهای همسطح با کابینت خود استفاده نمایید:

جهت استفاده بیشتر از فضای آشپزخانه خود به جای نصب اجاق‌ های بزرگ به دنبال اجاق ‌های برقی کابینتی باشید. اجاق‌ های گازی سایز بزرگ انتخاب مناسبی جهت استفاده در فضای کوچک آشپزخانه شما نمی‌توانند باشند.

امیدواریم راهنمای امروز گرین لیست برای چیدمان منزل به شما کمک کرده باشد. خوشحالیم که برای مطالعه مقاله امروز وقت گذاشتید. شما همراهان عزیز می توانید پیشنهادات خود را برای ما ارسال نمایید تا در تکمیل مقالات از آنها استفاده کنیم.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=21345]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا