خانه داریمبلمان و چیدمان

بهترین ترفندهای تغییر دکوراسیون منزل با کمترین هزینه

دکوراسیون منزل با استفاده از راهکارها و ایده‌های خلاقانه به شما کمک می‌کند تا یک تغییر اساسی در محیط خود ایجاد کنید. اما هزینه‌های سرسام‌آور مربوط به خرید لوازم خانه یا تعویض آنها به مهمترین نگرانی‌های افراد قبل از شروع فعالیت به هرگونه تغییری در طراحی داخلی ساختمان تبدیل شده است.

اگر می‌خواهید نمای داخلی منزل خود را با کمترین هزینه ممکن تغییر دهید، ما در این مقاله چند مورد از ترفندهای فوق‌العاده را گردآوری کرده‌ایم که شما بتوانید بدون خرج کردن هزینه‌ای، منزل خود را به زیباترین شکل ممکن زیباسازی نمایید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین شلف دیواری با معرفی مدل های شیک و زیبا 

ترفندهای تغییر دکوراسیون منزل با کمترین هزینه

  1. تغییر در چیدمان مبلمان:

در ابتدا از جابه‌جایی وسایل یا مبلمان در سالن پذیرایی شروع کنید. تغییر در چیدمان مبلمان هزینه‌ای نداشته و شما می‌توانید با عوض کردن سبک، حال و هوای محیط را به گونه‌ای جدید تغییر دهید. فضای موجود در اتاق را بررسی کرده و از یک فرم جدید جهت چینش وسایل و لوازم استفاده نمایید.

  1. تغییر در دکوراسیون کمد و کتابخانه:

از جمله روش‌هایی که می‌توان دکوراسیون منزل را با کمترین هزینه ممکن انجام داد، تغییر در مرتب کردن وسایل داخل کمد و کتابخانه است. برای این کار نیازی نیست کار چندان خاصی انجام دهید. به عنوان مثال، لوازم غیر ضروری را از سایر وسایل جدا کرده و کتاب‌های داخل کتابخانه را به نحوی دیگر، چیدمان نمایید.

  1. قرار دادن وسایل دکوری و اکسسوری‌های جذاب داخل بوفه:

یکی از روش‌های دیگر جهت جذاب‌تر دیده شدن فضای محیط این است که شما می‌توانید از وسایل و دکورهای از قبل خریداری شده استفاده کرده و آنها را داخل بوفه‌های شیشه‌ای ، کنسول یا شلف دیواری قرار دهید. همچنین شما می‌توانید با تغییر در سبک چیدمان ظروف دکوری خود، نمای بهتری از آنها را در نگاه بیننده به وجود آورید.

  1. تغییر دکوراسیون دیوار:

از آنجایی که خرید کاغذ‌های ‌دیواری ممکن است پرهزینه باشند، می‌توانید ارزان‌ترین و ساده‌ترین مدل را تهیه کنید و آنها را به دیوار بچسبانید. سپس با استفاده از کاغذهای پشت چسبی رنگی، دیوارها را به گونه‌ای طراحی کنید که با عناصر داخلی منزل کاملا ست و هماهنگ شود.

  1. استفاده از دکوری‌های دست‌ساز در دکوراسیون منزل:

نیازی نیست که از دکوری‌های گران‌قیمت در دکوراسیون منزل خود استفاده نمایید. ایده‌های جدید را به کار برده و خلاقانه فکر کنید. برای این کار می‌توانید از شیشه‌های ساده مانند: شیشه سس، ترشی و… استفاده کنید. سپس با کشیدن چسب چوب بر روی آنها، شیشه‌های بلا‌استفاده را با نخ، پارچه و کاموا های رنگی تزیین نمایید.

  1. بکار بردن آینه‌های رنگی در اتاق پذیرایی:

از خلاقیت خود استفاده کرده و ببینید که چطور می‌توانید از آینه در دکوراسیون منزل خود به نحوی زیبا استفاده کنید. این روش، هزینه زیادی نداشته و شما با تهیه رنگ‌های شاد می‌توانید آینه‌های قدی در سالن پذیرایی را رنگ‌آمیزی کنید، به نحوی که با سایر رنگ‌های استفاده شده در محیط، تناسب و مطابقت داشته باشد.

  1. استفاده از لامپ‌های بلااستفاده:

یکی دیگر از روش‌ها جهت زیباتر نشان دادن محیط، استفاده از لامپ‌های بلااستفاده است. لامپ‌ها را رنگ کرده و یا آنها را به سلیقه خود تزیین نمایید. حالا یک دکوری جذاب در اختیار شما است که می‌توانید با قرار دادن آنها بر روی میز و قسمت‌های مختلف خانه، زیبایی محیط زندگی خود را در نگاه فرد بیننده چندین برابر نمایید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین کاغذ دیواری با معرفی مدل های شیک و زیبا

امیدواریم راهنمای امروز گرین لیست برای ترفندهای تغییر دکوراسیون منزل با کمترین هزینه در حوزه‌ی چیدمان خانه به شما کمک کرده باشد.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=21504]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا