مبلمان و چیدمان

ایده هایی برای بزرگتر نشان دادن خانه

بزرگتر نشان دادن خانه یکی از دغدغه های افرادی است که فضای مسکونی کوچکی در اختیار دارند.

اما جالب است که بدانید با استفاده از یک سری روش های کاربردی و ایده های خوب می توانید فضای خانه خود را بزرگتر نشان دهید. در این مقاله قصد داریم تا این روش ها را با یکدیگر بررسی نماییم.

اگر شما نیز به دنبال یافتن روش هایی جهت بزرگ‌تر نشان دادن خانه هستید، توصیه می شود تا موارد زیر را مطالعه و اجرایی نمایید.

نکات مهم در بزرگتر نشان دادن خانه

  • برای بزرگتر نشان دادن خانه از کنتراست ها و رنگ های روشن جهت تزئین خانه استفاده کنید

در این روش ایده بزرگتر نشان دادن خانه با رنگ و نور وجود دارد. (البته باید در نظر داشته باشید که با این کار توهم یک فضای بزرگ تر را ایجاد می کنید).

در علم دکوراسیون داخلی این مورد ثابت شده است که رنگ روشن فضای بزرگتری را ایجاد می نماید. سایه ها و رنگ های تیره می توانند فضای شما کوچک و دلگیر نمایند.

اگر قرار است از این روش استفاده نمایید لازم است تا حتما با رنگ ها و هارمونی آنها بر یکدیگر آشنا باشید.

بسیاری از افراد رنگ های متضاد را در کنار هم استفاده می نمایند که این مورد تاثیر منفی بر روی فضای شما خواهد داشت. از همین رو توصیه می گردد تا حتما در خصوص رنگ ها دانش خود را افزایش دهید.

شاید برای شما این سوال به وجود آید برای بزرگ‌تر نشان دادن خانه باید از چه رنگ و پالتی در خانه استفاده نمود؟ برای داشتن یک ظاهر خوب و زیبا، رنگ های ملایم و روشن چون سفید، کرم، صورتی، آبی، سبز و مواردی از این قبیل می توانند خوب باشند.

این رنگ ها فضا را بزرگ تر و جذاب تر می نمایند. همچنین تلاش نمایید برای تزیین اتاق از دکوراسیون یا قاب هایی با رنگ روشن استفاده نمایید. در این صورت فضای نشیمن شما بزرگتر خواهد شد.

  • از نورپردازی خلاقانه در تزیین اتاق خود بهره ببرید

نور طبیعی باعث بزرگ‌تر نشان دادن خانه می شود و آن را زیباتر و شیک تر نشان می دهد. اگر در محیط خانه نور طبیعی داشته باشید یک فرصت خوب است.

با این حال، اگر نمی توانید از نور طبیعی در خانه استفاده نمایید، می توانید به کمک چند لامپ افکت های خوبی در محیط ایجاد نمایید.

اگر در محیط خود می توانید از نور طبیعی استفاده کنید، باید از پنجره های بزرگ بهره ببرید تا نور وارد محیط شما شود. برای رسیدن به این ایده می توانید از پرده های شفاف برای پنجره ها استفاده کنید.

همچنین قادر خواهید بود تا پرده ها را کاملا بکشید. اگر بتوانید در کنار پنجره ها از گلدان نیز استفاده نمایید، به بزرگ نشان دادن خانه کمک می نماید.

  • نامرتبی و بی نظمی را برای بزرگتر نشان دادن خانه کاهش دهید

برای بزرگ‌تر نشان دادن خانه نظم و ترتیب ایجاد نموده و اتاق ها را به نحوی دکور نمایید که در آنها بی نظمی دیده نشود. این کار باعث ایجاد شادی و حس زندگی بیشتری می شود.

المان های زیاد موجب می شوند تا فضای شما کوچکتر به نظر برسد. توصیه می شود تا بر روی دیوارهای خود تابلوهای زیادی نصب نکنید. کف اتاق شما تا حخد امکان باید روشن باشد تا فضای بزرگتری را ایجاد نماید.

همچنین توصیه می گردد تا از فرش های کوچک به جای فرش های بزرگ بهره ببرید.به صورت کلی بهتر است تا فضای شما مرتب باشد.

  • یک نقطه اصلی و کانونی برای بزرگتر نشان دادن خانه خود در نظر بگیرید

توصیه می شود نحوه ایجاد نقطه کانونی را بیاموزید. با این کار فضای شما بزرگتر خواهد شد.

در واقع برای بزرگتر نشان دادن خانه، می تواند محیطی زیبا و چشمگیر را در خانه ایجاد نمایید مبلمان ها در اتاق نشیمن، میز غذاخوری در اتاق ناهار خوری یا تخت خواب ها در اتاق خواب می توانند نقاط کانونی عالی باشند.

دکوراسیون شما باید به نحوی باشد که بر روی نقاط کانونی توجه ویژه ای شود و از سایر بخش ها متمایز گردد.

  • در دکوراسیون خود از آینه ها استفاده نمایید

شاید تا به امروز از خود پرسیده اید که آیا آینه ها می توانند فضا را بزرگتر نشان دهند یا خیر؟ پاسخ به این سوال، بله می باشد. آینه ها می توانند به بزرگ‌تر نشان دادن خانه بسیار کمک نمایند.

برای استفاده بهینه از آینه ها باید یک نقطه کانونی را در فضای خود در نظر بگیرید. در این صورت می توانید توهم یک فضای بزرگ را ایجاد نمایید.آینه ها باید به صورت زاویه دار نصب شوند.

از این مورد می توان هم برای نور های طبیعی و هم برای نورهای مصنوعی بهره برد. با این کار در فضای خود عمق ایجاد می نمایید.

اگر اینه ها در کنار پنجره ها نصب شوند می توانند فضای بیرون را به داخل منعکس نمایند. از همین رو نور بیشتری را به داخل انعکاس می دهند.

شما می توانید از آینه ها بر روی دیوارها و میزهای شیشه ای نیز استفاده نماییند تا محیط شما را بزرگ تر نشان دهد. در دکوراسیون روز از آینه ها در کف نیز استفاده می شود که ایده خلاقانه ای می باشد.

  • برای بزرگتر نشان دادن خانه از مبلمان مناسب و کاربردی استفاده کنید

استفاده از مبلمان خوب و کاربردی یکی از روش های کارآمد برای بزرگ تر نشان دادن فضای خانه است. مبلمان مد نظر شما می تواند چند منظوره باشد تا فضای زیاد برای المان های مختلف نیاز نباشد.

به طور مثال می توانید از مبل های تخت شو، صندوقچه هایی که میز می شوند یا کمدهایی که دارای قفسه های زیاد هستند، استفاده نمایید.

به این نوع مبلمان گزینه های تودرتو می گویند که بسیار کاربردی هستند. اگر مبل های شما بزرگ و حجیم هستند دقت داشته باشید که فضای زیادی را اشغال می نمایند.

مبلمان خود را با توجه به فضایی که در اختیار دارید، خریداری نمایید. در چیدمان تلاش نمایید تا مبلمان بزرگ به دیوارها بچسبند. با این کار فضای بیشتری در اختیار دارید.

برای بزرگ‌تر نشان دادن خانه  حتما مسیر های رفت و آمد را بزرگ در نظر بگیرید. در این صورت عبور و مرور راحت تر خواهد بود و فضا دلنشین تر می شود.

به صورت کلی باید در نظر داشته باشید که روش های متنوع و زیادی برای بزرگتر نشان دادن خانه وجود دارد اما در این مقاله تلاش شد تا چند روش ارزان و کاربردی خدمتتان شرح داده شود. از همین رو توجه به آنها الزامی است.

مشاهده نسخه pdf مقاله: ایده هایی برای بزرگتر نشان دادن خانه

پیشنهادهایی برای شما

محصولات پیشنهادی این مقاله
محدوده قیمت 500,000 تا 1,000,000 تومان
محدوده قیمت 1,000,001 تا 2,000,000 تومان
محدوده قیمت 2,000,001 تا 4,000,000 تومان
محدوده قیمت 4,000,001 تا 8,000,000 تومان
محدوده قیمت 8,000,001 تا 10,000,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا