مبلمان و چیدمان

چند اشتباه بزرگ و رایج در دکوراسیون اتاق خوابمبلمان و چیدمان 

راهنمای داشتن دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک

دکوراسیون اتاق خواب همواره در هر منزلی دارای اهمیت زیادی است. از آنچه که اتاق خواب محل ریسک نمودن است لذا باید به نحوه دیزاین آن نیز دقت نمود. تزیین اتاق خواب اگر که خوب و کارآمد باشد می تواند به افراد حس آرامش خوبی را منتقل نماید. از همین رو در این مقاله قصد داریم تا برخی نکات اشتباه را برای دکور نمودن اتاق خواب بیان داریم تا از انجام آن بپرهیزید.

پیشنهاد مطالعه: ایده های ناب و نکات مهم در طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه 

بررسی برخی اشتباهات رایج برای دکوراسیون اتاق خواب

بسیاری از افراد تصور می نمایند که دکوراسیون اتاق خواب کاری آسان است. اما باید در نظر داشت که انجام یک سری اشتباهات می تواند این محیط را غیر قابل تحمل نماید. این موارد در زیر لیست شده اند.

 • عدم وجود حریم خصوصی در دکوراسیون اتاق خواب

عدم وجود حریم خصوصی در دکوراسیون اتاق خواب-گرین لیست

حفظ حریم خصوصی باید دغدغه شماره یک شما در دکوراسیون اتاق خواب باشد. همه چیز در مورد ساختار اتاق شما باید بر حفظ حریم خصوصی متمرکز شود. یکی از بزرگترین اشتباهاتی که مردم انجام می دهند فراموش کردن حریم خصوصی است.

 • انتخاب رنگ اشتباه

انتخاب رنگ اشتباه برای اتاق خواب-گرین لیست

اتاق خواب مکانی برای آرامش و استراحت است. این اشتباه را نکنید که با انتخاب رنگ نامناسب، آن را از فضای آرامش بخش دور کنید. رنگ‌های تسکین‌دهنده و آرامش‌بخش را انتخاب کنید که بر خلاف رنگ‌های روشن باعث آرامش می‌شوند.

 • قرار دادن مبلمان نامتعادل در دکوراسیون اتاق خواب

قرار دادن مبلمان نامتعادل در دکوراسیون اتاق خواب

یکی دیگر از اشتباهات رایج در تزیین اتاق خواب ، قرار دادن نامتعادل مبلمان است. مبلمان باید به صورت استراتژیک در سراسر اتاق قرار گیرند. یک طرف اتاق را با مبلمان زیاد پر نکنید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید لوازم اتاق خواب با معرفی مدل های شیک و ارزان

 • روشنایی ناکافی

روشنایی اتاق خواب-گرین لیست

نور در تنظیم روحیه و دکوراسیون اتاق خواب مهم است. مطمئن شوید که برای همه مناطق نور لازم را دارید. چه در حال خواندن کتاب باشید و چه از زمان تنهایی با طرف مقابل خود لذت می برید، مطمئن باشید که نور کافی در اتاق شما وجود دارد.

 • فراموش کردن پنجره ( دکوراسیون اتاق خواب پنجره دار )

دکوراسیون اتاق خواب پنجره دار-گرین لیست

زمانی که بسیاری از مردم یک اتاق را طراحی می کنند، نقش پنجره ها و نوری که از آنها منتشر می شود را نادیده می گیرند. این باعث می شود اتاق شما ناقص باشد. مطمئن شوید که در دکوراسیون اتاق خواب حتما از پنجره استفاده می نمایید. در این صورت دکور شما بیشتر به چشم خواهد آمد.

 • فضای ذخیره سازی کافی نیست

فضای ذخیره سازی در دکوراسیون اتاق خواب بسیار لازم و ضروری است. این اشتباه را مرتکب نشوید که فضای ذخیره سازی کافی برای قرار دادن وسایل خود در نظر نگیرید. شما نمی خواهید آنها در اطراف اتاق خواب زیبای خود روی یکدیگر قرار دهید. لذا از کمد ها و قفسه های مناسب بهره بگیرید.

 • رفتن به دنبال استایل به جای راحتی در دکوراسیون اتاق خواب

رفتن به دنبال استایل به جای راحتی در دکوراسیون اتاق خواب-گرین لیست

راحتی کلید اتاق خواب است. اطمینان حاصل کنید که مبلمان، ملافه و سایر مواردی که برای فضای خود انتخاب می کنید زیبا و راحت باشند. به هر حال، شما باید سال ها در این فضا بخوابید. بسیاری از افراد تنها به دنبال زیبایی هستند. همین مورد نیز موجب می شود تا اتاق خواب طراحی شده آنها راندمان لازم را نداشته باشد.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید انواع چراغ دکوری در اتاق خواب با معرفی مدل های شیک 

 • بالش خیلی زیاد در دکوراسیون اتاق خواب

بالش خیلی زیاد در دکوراسیون اتاق خواب-گرین لیست

یکی دیگر از اشتباهات هنگام دچیدمان اتاق خواب زیاد بودن بالش روی تخت است. در حالی که بالش می تواند علاوه بر زیبایی برای فضای شما مناسب و راحت باشند، اما از سوی دیگر آنها همچنین می توانند باعث شلوغی فضای شما شوند. از داشتن بالش زیاد خودداری کنید. تنها بر اساس نیاز خود بالش استفاده کنید.

 • مبلمان بزرگ

مبلمان بزرگ در اتاق خواب-گرین لیست

مبلمانی که برای اتاق خود انتخاب می کنید باید متناسب با مقیاس اتاق باشد. مبلمان بزرگ در دکوراسیون اتاق خواب به آن احساس کوچک و بسته بودن می دهد.

 • نقطه کانونی شما در دکوراسیون اتاق خواب چیست

یکی دیگر از اشتباهات رایج این است که تلویزیون را به نقطه کانونی اتاق تبدیل کنید. وقتی وارد اتاق می شوید چشم شما به کجا می رود؟ امیدوارم به جای تلویزیون به یک تخت زیبا نگاه کنید. در این صورت نقطه کانونی را به درستی انتخاب نموده اید.

 • کابل های اکسپوز

مطمئن شوید که تمام سیم هایی که از لامپ ها، تلویزیون ها و سایر وسایل برقی موجود در اتاق می آیند را پنهان کنید. این مورد در طراحی بسیار مهم می باشد.

 • تجهیزات ورزشی بزرگ

تجهیزات ورزشی بزرگ در اتاق خواب-گرین لیست

اتاق خواب شما ورزشگاه نیست! متاسفانه بسیاری از افراد با اضافه کردن تجهیزات ورزشی بزرگ به فضای خواب خود اشتباه می کنند. اتاق خواب شما محل استراحت است لذا وسایل ورزشی را در مکان مناسب خود قرار دهید.

 • عکس های خانوادگی خیلی زیاد در دکوراسیون اتاق خواب خوب نیست

هزاران عکس خانوادگی می تواند اتاق شما را شلوغ و نامرتب نشان دهد و به طور بالقوه بر کیفیت طراحی شما تاثیر بگذارد. عکس‌های خانوادگی را برای کارهای هنری خوب نگهداری کنید. اما به یاد داشته باشید که هنگام تزئین فضای خود، همیشه تعداد کمی از آنها را استفاده نمایید. این امر به ویژه در چیدمان اتاق خواب شما بسیار مهم است.

 • سبک های ترکیبی

مراقب اشتباه ترکیب سبک های مختلف باشید. یک تم یا سبک انتخاب کنید و با آن پیش بروید. سبک هایی مانند مدرن و سنتی را با هم ترکیب نکنید. این کار می تواند به اتاق شما ظاهری سازماندهی نشده بدهد.

 • پیش رفتن با “روندها” در دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب-گریسن لیست

اگرچه روندها ممکن است برای مدتی خوب به نظر برسند، اما مدت زیادی دوام نخواهند داشت. از همین رو بیان می شود که اگر با سبک حرکت نمایید لازم است تا در آینده مجدد اتاق خود را دکور نمایید. در تلاش برای صرفه جویی در هزینه و زمان دکوراسیون مجدد، توصیه می شود تا گزینه های کلاسیک را انتخاب نمایید.

جمع بندی

در مقاله امروز گرین لیست برخی از موارد مهم برای دکوراسیون اتاق خواب ذکر شده است. همواره توصیه می گردد تا این موارد را در نظر داشته باشید و برای دکوراسیون از آنها بهره ببرید. استفاده از المان های ساده و کلاسیک به شما کمک می نمایند تا کمترین تغییرات را در آینده داشته باشید. قبل از اینکه اقدام به طراحی اتاق خواب خود نمایید نیاز است به درستی بررسی نمایید. لذا لیستی از علایق و مواردی که دوست دارید، تهیه نمایید و سپس بر روی آنها تمرکز نمایید.

پیشنهادهایی برای شما

 

درحال دریافت محصولات منتخب...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا