خانه داری

آشنایی با بهترین روش‌های خانگی جهت از بین بردن حشرات گلدانخانه داری 

از بین بردن حشرات خاک گلدان

از بین بردن حشرات گلدان روش‌های زیادی داشته که شما با به کار بردن آنها می‌توانید از شر این مشکل برای همیشه خلاص شوید. اگرچه نگهداری از گیاه، علاقه شخصی محسوب شده اما مزایای زیادی هم همراه خود داشته که از مهمترین آنها می‌توان به تصفیه هوای منزل، بهبود خلق و خوی اعضای خانواده اشاره کرد. اما در کنار همه اینها نگهداری از گیاهان روش‌های خاص خود را می‌طلبد. زیرا گلدان‌های خانگی ممکن است با انواع آفت‌ها و حشرات موذی مواجه شوند که برای محیط زندگی شما مزاحمت ایجاد می‌کنند. در ادامه شما را با بهترین روش‌های خانگی جهت از بین بردن حشرات موذی گلدان، آشنا می‌کنیم.

پیشنهاد مطالعه: عوض کردن گلدان ، ترفندها و زمان مناسب عوض کردن خاک گلدان

بهترین سم برای از بین بردن پشه گلدان به همراه روش های خانگی

  1. استفاده از کارت‌های زرد ضد حشره:

یکی از رایج‌ترین و آسان‌ترین روش‌های خانگی جهت از بین بردن پشه‌های گلدان، استفاده از کارت‌های چسبناک است. اگر در سطح شهر دقت کرده باشید متوجه این نوع چسب‌های زرد دورتادور درختان شده‌اید. مهمترین مزایای استفاده از این نوع چسب ‌ها این است که آفت‌ها و حشرات مخصوص گیاهان و درختان را از بین ببرند. رنگ زرد اینگونه چسب‌ ها به این دلیل است که حشرات به راحتی جذب این رنگ شده و با نزدیک شدن به کارت زرد به راحتی از بین می‌روند.

  1. استفاده از سیب‌زمینی:

از دیگر روش‌های کاربردی که جهت از بین بردن حشرات گلدان می‌توان به آن اشاره کرد، استفاده از سیب ‌زمینی است. از آنجا که پشه‌های گلدان عاشق مکانی مرطوب جهت تکثیر هستند، با استفاده از این روش می‌توانید از رشد و نمو بیشتر این حشرات موذی جلوگیری کنید. در این روش ابتدا سیب ‌زمینی‌ها را به برش‌های نازک، بریده و آنها را درون آب به مدت چند ساعت قرار دهید تا به طور کامل مرطوب گردند و در نهایت آنها را درون خاک گلدان قرار دهید. این کار باعث جذب حشرات و تخم‌گذاری آنها درون سیب ‌زمینی می‌شود. در قدم آخر سیب ‌زمینی‌ها را از روی خاک گلدان برداشته و دور بیندازید.

  1. استفاده از سیر:

یکی از روش‌های سنتی جهت از بین بردن پشه ‌های سیاه گلدان این است که سیر را درون آب به مدت یک ساعت بگذارید. این کار باعث می‌شود که عصاره سیر به آب نفوذ کند. بعد محلول به دست آمده را درون بطری‌های آب ‌پاش بریزید و آن را بر روی خاک گلدان و مخصوصا بر روی برگ و ساقه گیاه، بپاشید. این کار باعث جلوگیری از آفت گیاه و تکثیر حشرات درون گلدان می‌شود.

  1. استفاده از لایه نازک شن بر روی خاک گلدان:

همانطور که در جملات پیشین هم اشاره کردیم، حشرات جهت رشد و نمو، نیاز به محیط مرطوب دارند که خاک درون گلدان این نیاز آنها را رفع می‌کند. جهت جلوگیری از این مشکل می‌توانید از شن استفاده کنید. شن‌ها را می‌توانید به عمق یک یا دو سانتیمتر بر روی خاک گلدان بریزید تا مانعی جهت تکثیر بیشتر حشرات موذی درون گلدان ایجاد کنند. استفاده از این روش بسیار ساده بوده و جهت از بین بردن حشرات گلدان بسیار موثر و کاربردی است.

  1. برنامه آبیاری منظم:

جهت نگهداری از گیاهان خانگی نیاز است که برنامه منظم آبیاری داشته باشید. به هیچ عنوان گیاه را زیاده از حد آبیاری نکنید. زیرا محیط مستعدتر برای رشد و نمو حشرات درون گلدان به وجود می‌آورید. به فاصله منظم جهت آبیاری گیاه خود توجه کنید. بهترین زمان جهت آبیاری توجه به خاک گلدان است. اگر خاک گلدان به عمق یک سانتیمتر خشک شود، نشان دهنده این است که شما با خیال راحت‌تر می‌توانید گیاه مورد نظر خود را آبیاری نمایید.

امیدواریم مطلب امروز از دسته بندی خانه داری برای شما مفید باشد. ممنون از اینکه همراه ما هستید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا