سلامتی و تندرستی

13 ویژگی رایج افرادی که دوست دارند تنها باشند

آیا کسی در زندگی شما دوست دارد تنها باشد، و نمی توانید تشخیص دهید که آیا او تنهاست؟ برای اینکه کسی مطمئن باشد، آنها باید اغلب رفتارها را نشان دهند تا به عنوان “تنها” واقعی طبقه بندی شوند. با این اوصاف، من فهرستی از 13 راه برای شناسایی افرادی که دوست دارند تنها باشند، گردآوری کرده ام… و این لزوما به این دلیل نیست که آنها تنها هستند.ترجیح دادن تنها بودن فی نفسه مشکلی نیست. برخی از افراد به این ترتیب بهتر عمل می کنند زیرا این ساختار روانی طبیعی آنهاست. شخصیت آنها در تضاد کامل با کسانی است که از ارتباط اجتماعی برونگرا و انرژی می گیرند. متأسفانه، فقدان تعامل اجتماعی باعث می شود دیگران آنها را برای افراد خارجی عجیب و غریب یا ضد اجتماعی ببینند.

این نتایج لزوماً منصفانه یا دقیق نیستند، زیرا افرادی که دارای ویژگی های شخصیتی درونگرا هستند، برخی از درخشان ترین و موفق ترین افراد هستند.

با این اوصاف، بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه می‌توانید به کسی بگویید که تنها بودن را دوست دارد، انواع شخصیت‌های تنها و تأثیرات بالقوه انزوای اجتماعی. یادگیری اینکه آنها را به روشی همدلانه تر درک کنید و با آنها تعامل کنید.

آیا تمایل به تنها بودن باعث می شود کسی “تنها” شود؟

تنها کسی که به آن «تنها» نیز می‌گویند، کسی است که به جای با دیگران، تنها بودن را ترجیح می‌دهد. آن‌ها ترجیح می‌دهند خودشان تنهایی در جنگل قدم بزنند تا اینکه به کنسرتی بروند که در آن جمعیت باشد.

افراد تنها به شدت به خود متکی هستند و تمایل کمتری به درخواست کمک دارند. به آنها گوشه نشین می گویند و به هر قیمتی از تعامل با مردم اجتناب می کنند.

جالب اینجاست که انتخاب تنها بودن همیشه به معنای “تنها” بودن به معنای منفی نیست. علاوه بر این، اگر کسی از معاشرت منصرف شود، نباید مشکلی ایجاد کند. آنها حق دارند سبک زندگی را انتخاب کنند که رضایت و شادی را برای آنها به ارمغان می آورد.

در واقع، تمایلات آنها به تنهایی می تواند بازتابی از شخصیت اصلی آنها باشد.

آیا تنها بودن خیلی بد است؟

پاسخ به دلیل زمینه ای بستگی دارد که چرا شخص می خواهد تنها باشد. قطع مستقیم خود از جامعه، به عنوان مثال، دور شدن از یک کوه منزوی، سالم نیست.

افراد سالم و توانا ممکن است از نظر اجتماعی خود را برای مدت طولانی در خانه منزوی کنند، درست مانند افرادی که خود را منزوی می کنند.

ما به عنوان یک انسان، عموماً می‌خواهیم در کنار مردم زندگی کنیم و زمانی که دوست داریم بتوانیم معاشرت کنیم، حتی آن دسته از ما که تنهایی خود را دوست داریم. عدم مشارکت اجتماعی تقریباً به طور کامل نوعی انزوای مزمن اجتماعی است. این می تواند یک وضعیت سلامت روانی مانند اضطراب اجتماعی، تنهایی، افسردگی یا عزت نفس پایین را نشان دهد.

علاوه بر این، فرد ممکن است احساس ارتباط و اجتماع را از دست بدهد و جهان را متفاوت ببیند. این می تواند منجر به بی اعتمادی عمیق نسبت به افراد شود، یک رفتار رایج که در افراد مبتلا به اختلال شخصیت پارانوئید (PPD) مشاهده می شود.

تنهایی به عنوان یک انتخاب متفاوت از احساس تنهایی است که به آن تنهایی نیز می گویند. تنها بودن یک حالت فیزیکی از وجود است. تنهایی یک احساس یا حالت عاطفی است و می تواند حتی زمانی که توسط افراد احاطه شده اید ادامه یابد. این همچنین یک وضعیت سلامت روان است که با کناره گیری یا انزوای اجتماعی طولانی مدت مرتبط است. افسردگی، اضطراب و افکار خودکشی ممکن است ناشی از تنهایی باشد.

5 نوع شخصیت تنها

5 نوع شخصیت تنها

همانطور که دنیای آنلاین به روش ترجیحی برای معاشرت تبدیل می شود، افراد بیشتری خود را تنها می یابند، هرچند ناخواسته. یک مطالعه در سال 2021 نشان می دهد که 31 درصد از افراد بین 16 تا 74 سال خود را تنها می دانند یا احساس تنهایی می کنند. این رقم در سال 2018 کمتر بود (30 درصد). با این حال، همه افراد تنها یکسان نیستند. در اینجا پنج نوع ذکر شده است:

تنهای مثبت عمدی:

به افرادی اطلاق می شود که دوست دارند تنها باشند، زیرا احساس بهتری دارند یا از یک سیستم ارزشی متفاوت استقبال می کنند. به عنوان مثال، آنها ممکن است به خود بچسبند تا از افراد سمی یا درام دوری کنند.

تنهای عمدی منفی:

از افراد به دلایل منفی دوری کنید، به عنوان مثال، آنها دیدگاه منفی نسبت به مردم دارند، از طرد شدن می ترسند، منفی فکر می کنند یا درگیر خودگویی منفی هستند. این ویژگی ها ممکن است با اختلال شخصیت ضد اجتماعی (APD) مرتبط باشد. تنهاهای منفی عمدی نیز ممکن است به دلیل فاجعه سازی از دیگران دوری کنند (انتظار داشته باشید بدترین اتفاقات ممکن رخ دهد).

تنهای غیرعمدی:

آنها مشتاق معاشرت هستند اما ممکن است مهارت های اجتماعی لازم برای حفظ ارتباطات طولانی مدت مثبت با دیگران را نداشته باشند. آنها نیز ممکن است احساس طرد اجتماعی داشته باشند و درگیر خودگویی منفی باشند.

تنهای کوتاه مدت:

آنها می خواهند گاهی اوقات تنها باشند، اما نه برای مدت طولانی. آنها برای مدتی از نظر اجتماعی قطع می‌شوند تا هر زمان که احساس می‌کنند از نظر اجتماعی خسته شده‌اند، تعادل را دوباره برقرار کرده و از نظر ذهنی جوان‌سازی کنند. اگر از خود فاصله نگیرند، احساس تحریک پذیری یا ناراحتی می کنند.

فرد تنهای بلندمدت:

این افراد تمایل دارند در کنار دیگران باشند، اما به دلایلی برای مدت طولانی از ارتباط اجتماعی جدا می شوند. تنها ماندن طولانی مدت در نهایت عادی می شود و منجر به تنهایی مزمن، اضطراب و افسردگی می شود.

13 صفت و ویژگی مشترک افرادی که از تنهایی لذت می برند

افراد تنها

در زیر برخی از ویژگی های شخصیتی و رفتارهای رایج افرادی که به دلایل مثبت ترجیح می دهند از دیگران فاصله بگیرند، آورده شده است. به عبارت دیگر، تنهاهای مثبت عمدی.

هرچه صفات بیشتری از خود نشان دهند، احتمال اینکه تنها باشند بیشتر است. به خاطر داشته باشید که این ویژگی‌ها به این معنی نیست که دوست، همکار یا عزیز شما عجیب و غریب یا بیمار روانی است و نباید به این شکل کلیشه‌ای در نظر گرفته شود. آنها دقیقاً مانند هر شخص دیگری هستند با این تفاوت که تنهایی را بیش از هر چیز دیگری ارزشمند می دانند.

۱- درونگرا هستند

درونگراها اغلب به عنوان افراد ضداجتماعی یا از نظر اجتماعی بی دست و پا دیده می شوند. چیزی که مردم نمی دانند درونگرایی است، یک ویژگی شخصیتی در مقابل برونگرایی است. افراد درونگرا تنها بودن را انتخاب می کنند و انگیزه خود را از آرامش و سکوت می گیرند. برون گراها به طور متفاوتی ارتباط دارند و نیاز به تحریک از بیرون دارند.

افراد تنها با ویژگی های درون گرا با گذراندن زمان تنهایی خود را پر می کنند. آنها می توانند بهتر تمرکز کنند، فکر کنند، و احتمالات را طوفان فکری کنند. اشتباه نکنید، آنها بیکار ننشسته اند و در دلسوزی برای خود غوطه ور نیستند یا از جامعه طرد شده اند. در واقع مهمانی های انفرادی می گذارند.

من انتخاب کردم که در خانه کار کنم و تقریباً در یک “حباب” زندگی می کنم که در آن احساس امنیت می کنم و با مرزهای تعیین شده محافظت می کنم. من هر روز با گوش دادن به آهنگ های مورد علاقه ام و رقصیدن در آشپزخانه خود را تقویت می کنم. من مطمئن هستم که سایر درونگراهای تنها می توانند با هم ارتباط برقرار کنند.

2. آنها به شدت مستقل هستند

افرادی که به دلایل مثبت دوست دارند تنها باشند، تمایل زیادی به استقلال دارند. فکر می‌کنم آنها مجبور هستند اینگونه رفتار کنند، زیرا معمولاً در اطراف افرادی نیستند که بتوانند از آنها کمک بخواهند.

حتی وقتی در اطراف دیگران هستند، افراد تنهای مستقل می توانند به زندگی خود ادامه دهند و کارها را خودشان انجام دهند.

استقلال آنها در طرز تفکر و تصمیم گیری بدون نظر دیگران نیز آشکار است. این نیست که آنها مغرور هستند. آنها بدشان نمی آید که به آنچه شما می گویید گوش دهند. این بیشتر یک چیز اعتماد به نفس است.

آنها به خود اعتماد دارند تا بهترین و صحیح ترین تصمیم را برای خود بگیرند. در مواقع پریشانی، آنها می توانند از نظر عاطفی خود را آرام کنند. این بخشی از استقلال عاطفی آنهاست.

3. آنها از انجام کارها به تنهایی لذت می برند

برخلاف افراد برون‌گرا، مانند شخصیت‌های آلفا، که برای احساس سرزندگی به ارتباطات اجتماعی دائمی نیاز دارند، کسانی که دوست دارند به خودشان بمانند، در واقع از انجام این کار لذت می‌برند.

این به آنها فرصتی می دهد تا هر کاری را که دوست دارند انجام دهند، بدون اینکه نگران این باشند که چه کسی تماشا می کند یا قضاوت می کند. آنها می نشینند و فیلم می بینند یا کتاب می خوانند. در خارج از منزل، آنها ممکن است به خرید بروند یا در پارک قدم بزنند، بدون اینکه کسی آنها را علامت گذاری کند.

اگرچه ممکن است برای دیگران عجیب به نظر برسد، اما آنها بدشان نمی آید که شام ​​را به تنهایی در یک رستوران بخورند یا به یک تعطیلات انفرادی بروند. شما ممکن است برای آنها دلسوزی کنید، زیرا فکر می کنید آنها ایستاده اند.

وگرنه چرا آنها به تنهایی اجتماعی می شوند، درست است؟ این افراد در پوست خود راحت هستند و در واقع از خود لذت می برند. نگاه عجیب و غریبی را که دوستانم به من دادند وقتی به آنها گفتم که می‌خواهم به تنهایی به تعطیلات بروم را ببینید.

4. برای زمان ارزش قائل هستند

افرادی که از گذراندن وقت با خود لذت می برند، برای زمان ارزش قائل هستند و به آنها احترام می گذارند. زمان یک منبع کمیاب است که نباید هدر رود و آنها از این موضوع آگاهند.

زمان به عنوان یک دارایی در نظر گرفته می شود که اگر عاقلانه از آن استفاده شود می تواند به موفقیت بیشتری منجر شود. آنها فکر می کنند که بیرون رفتن برای معاشرت فقط برای هدر دادن وقت است.

آنها ترجیح می دهند در خانه یا جایی ساکت بمانند و کاری سازنده انجام دهند، مانند یادداشت افکارشان برای افزایش خودآگاهی.

به طور مشابه، آنها به وقت دیگران توجه می کنند و اگر بدانند حضور در آنجا عملی نیست، شما را منتظر نمی گذارند.

5. آنها متکی به خود هستند

کسانی که عمداً راه تنهایی را در پیش می گیرند، تمایل به خودکفایی دارند. آنها برای حمایت فیزیکی، مالی و عاطفی به شدت به خود متکی هستند.

آنها می توانند به تنهایی خود را آرام کنند و خلق و خوی خود را بهبود بخشند. آنها ترجیح می دهند این کار را انجام دهند تا اینکه با یک دوست تماس بگیرند و تمام مشکلاتشان را به دوش بکشند.

تشخیص اینکه چه زمانی مضطرب و نیازمند هستند دشوار است زیرا می توانند احساسات خود را به خوبی مدیریت کنند. اگرچه اغلب اوقات تنها هستند، اما تمایل به داشتن ذهنیت مثبت دارند که به آنها کمک می کند راه های سالمی برای حل مشکلات خود پیدا کنند.

متکی به خود بودن همچنین آنها را از درگیر شدن در یک دوستی یا رابطه وابسته باز می دارد.

6. آنها متفکران عمیق هستند

این افراد متفکرانی عمیق هستند که بسته به میزان جستجوی دانش، می تواند به روشنفکری بالا مرتبه تبدیل شود. عقب نشینی در فضای ساکت به آنها اجازه می دهد تا روی اهداف شخصی و حرفه ای تمرکز کنند.

آن‌ها راه‌هایی را برای توسعه خود، افزایش بهره‌وری و درآمد، و تبدیل شدن به نسخه بهتری از خود در نظر خواهند گرفت.

از آنجایی که آنها آگاهانه زندگی می کنند، می دانند که رشد خود می تواند شانس موفقیت شخصی و حرفه ای آنها را افزایش دهد. بنابراین، دفعه بعد که دوست یا شریک تنهایی خود را عمیقاً در افکار آنها دیدید، نگران نباشید.

آنها لزوماً غمگین یا نگران نیستند. گویی در یک مسابقه شطرنج، آنها به احتمال زیاد حرکت بعدی خود را استراتژی می کنند.

7. آنها در پوست خود راحت هستند

کسانی که تنها بودن را انتخاب می کنند، معمولا دایره کوچکتری از اعضای خانواده، دوستان و افراد مورد اعتماد دارند. با وجود این، آنها را نمی بینید که اغلب حتی در حلقه اجتماعی محافظت شده خود جمع می شوند.

آنها در فضای خود راحت، شاد و راضی هستند و ممکن است فقط در فواصل زمانی به دنبال تحریک خارجی باشند.

معمولاً این یک مناسبت مهم مانند جشن تولد، عروسی یا جشن فارغ التحصیلی برای فردی در حلقه آنها خواهد بود. آنها برای نشان دادن عشق و حمایت شرکت می کنند و اوقات خوشی را سپری می کنند. هنگامی که سرگرمی به پایان می رسد، آنها به منطقه امن خود عقب نشینی می کنند.

8. آنها خود دوست هستند

همه ما سزاوار این هستیم که خودمان را دوست داشته باشیم، اما بسیاری از مردم قادر به ایجاد این ارتباط با خود نیستند. وقتی گفتم افراد تنها و درونگرا (مثل من) از همراهی خودشان لذت می برند و در پوست خودشان راحت هستند، برای این بود که حس عشق به خود را منتقل کنم.

اما نه به این دلیل که آنها خود را دوست دارند و زمان زیادی را در تنهایی می گذرانند به این معنی که آنها خودخواه یا خود محور هستند. عشق به خود نشانه شفقت به خود است و کسانی که خود را دوست دارند معمولاً نسبت به دیگران محبت و همدلی دارند. این در طبیعت آنها نیست که به عزیزان خود پشت کنند و مطمئناً با کمک به یک غریبه خوب هستند.

9. از نمایشنامه اجتناب می کنند

افرادی که دوست دارند در خانه بمانند و به کار خود فکر کنند این کار را به دلایلی انجام می دهند. درگیری و درام احتمالی را به حداقل می رساند. آنها به خاطر فراخواندن دوستان برای بدگویی دیگران معروف نیستند. صحبت های کوچک جذاب نیست و به عنوان یک فعالیت اتلاف وقت در نظر گرفته می شود. این برخلاف افرادی است که دوست دارند در محافل اجتماعی خود شایعات کنند و درام ایجاد کنند.

از آنجایی که افرادی که دوست دارند تنها باشند به سموم حساسیت دارند، دوستان خود را با دقت انتخاب می کنند. اگر کسی دست به کار شود، بی احترامی کند یا به مرزهایش بی اعتنایی کند، نمی ترسد آنها را رها کند. آنها فقط به کسانی که به آنها وفادار هستند وفادار خواهند ماند.

10. آنها مرزهای محکمی دارند

حتی با وجود اینکه آنها شخصیتی تنها دارند، باز هم در خانه، مدرسه، محل کار، یا بیرون از خانه اطرافشان را احاطه کرده اند. آنها جامعه گسترده تر را بخشی جدایی ناپذیر از وجود انسان می دانند. بنابراین، آنها از محیط های اجتماعی نمی ترسند یا اضطراب اجتماعی را تجربه می کنند.

با این حال، آنها دارای مرزهای شخصی قوی هستند که به کجا می روند، چه کاری انجام می دهند و نحوه تعامل دیگران با آنها را محدود می کند. مرزهای سالم به محافظت از آنها در برابر افرادی با ویژگی های شخصیتی سمی کمک می کند که می تواند نیاز آنها به آرامش و رفاه کلی را بر هم بزند.

11. آنها خودآگاه هستند

صرف زمان زیادی برای لذت بردن از شرکت خود به افراد خانه فرصت های زیادی برای بازتاب خود می دهد. زمانی برای پردازش افکار، احساسات و عواطف آنها و ارزیابی اعمال آنها وجود دارد. در واقع، تمرین خود انعکاس باعث می شود که آنها بیشتر از درون خود و دنیای اطراف خود آگاه شوند.

داشتن درک بهتر از اینکه چه کسی هستند به آنها کمک می کند تا انتخاب های بهتری داشته باشند، نیازهای خود را به طور مؤثرتری بیان کنند و زندگی موفق تری شادتر داشته باشند.

افراد خودآگاه خیلی سریعتر از کسانی که آگاهانه زندگی نمی کنند، هدف خود را کشف می کنند. با توجه به منابع و فرصت های مناسب، آنها می توانند هدف زندگی خود را برآورده کنند.

12. آنها خودمختار هستند

کسانی که به تنهایی در زندگی سفر می کنند، توانایی طبیعی برای اداره زندگی خود دارند. آنها مستقل تصمیم می گیرند و بر اساس قوانین، باورها و خواسته های خود زندگی می کنند. احساس استقلال آنها آنها را قادر می سازد تا با نظارت اندک کار کنند و سطح بهره وری بالا را حفظ کنند.

آنها می توانند برنامه زمانی خود را مدیریت کنند و در وظیفه خود باقی بمانند. آنها می توانند متمرکز بمانند و از آزادی که دارند برای انجام کار با درجه آزادی بیشتری بهره ببرند. به دلیل افراد انفرادی خود، آنها تمایل دارند در محیط‌هایی که افرادی در اطرافشان نیستند تا حواسشان را پرت کنند، کارآمدتر باشند.

13. خونسرد هستند

توانایی حفظ خونسردی خود در میان چالش ها چیزی است که در مورد افراد تنهای عمدی کاملاً قابل توجه است.

این توانایی ناشی از انعطاف پذیری آنها از مستقل بودن و متکی بودن به خود است. حفظ خونسردی به این معنی نیست که آنها در موقعیت‌های خاص استرس، غرق یا مضطرب نمی‌شوند.

خودآگاهی و زندگی آگاهانه به آنها این امکان را می دهد که در هنگام مواجهه با شکست یا درگیری، احساسات خود را مدیریت و تنظیم کنند. به جای از دست دادن آن، بلافاصله شروع به فکر کردن به بهترین و مثبت ترین راه ها برای کنار آمدن با شرایط می کنند.

مهارت های مقابله ای سالم به آنها کمک می کند تا شانس درگیر شدن در رفتارهای ناسازگار مانند مصرف مواد مخدر را به حداقل برسانند تا احساس بهتری داشته باشند.

سخن آخر در مورد ویژگی های افرادی که دوست دارند تنها باشند

افرادی را که به دلایل مثبت عمداً در کنار خود می مانند، به عنوان کسانی که می خواهند به موفقیت بیشتری دست یابند و شادتر زندگی کنند، در نظر بگیرید. هیچ مشکلی با این وجود ندارد، به شرطی که در سلامت روان و عملکرد روزانه آنها اختلال ایجاد نکند. علاوه بر این، آنها هیچ مشکلی برای معاشرت ندارند. با این حال، بسیاری از آن مشکلات خاص خود را دارد، مانند زمان از دست رفته و اختلاف نظرهای احتمالی که ترجیح می دهند از آنها اجتناب کنند.

کسانی که زندگی انفرادی را انتخاب می کنند نیازی به اثبات خود برای دنیا ندارند، همانطور که افراد برونگرا این کار را می کنند. تنها نشستن و مشغول شدن به افکارشان یا انجام کاری خلاقانه بسیار جذاب تر است.

من می گویم مردم باید آنها را همانطور که هستند در آغوش بگیرند، زیرا در بیشتر موارد، تمایل آنها به تنهایی احتمالاً مشکلی نیست. در واقع، اگر بخواهید آنها را تغییر دهید، ممکن است شما را تهدیدی برای تنهایی خود بدانند و از شما فاصله بگیرند.

منبع: happierhuman

مشاهده نسخه pdf مقاله: 13 ویژگی رایج افرادی که دوست دارند تنها باشند

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا