خانه داری

ترفندهای پذیرایی از مهمان ، با آداب پذیرایی از مهمان آشنا شویم

آداب پذیرایی از مهمان و به عبارتی مهمان ‌نوازی ، یک سری نکات مهمی دارد که بر همه ما واجب است تا با مهمترین آنها آشنا شویم. از آنجا که طبق باورهای سنتی ما ایرانی‌ها، مهمان حبیب خدا بوده و حضور پررنگ او برای ما نشاط و شادی فراوانی به همراه می‌آورد، پس نیاز است که با انجام یک سری آداب خاص، باعث تکریم میهمانان شویم. در ادامه شما را با آداب پذیرایی از مهمان آشنا خواهیم کرد.

پیشنهاد مطالعه: آشنایی با ایده های جالب جهت پذیرایی از مهمان در عید نوروز

ترفندهای پذیرایی از مهمان

  1. افرادی را دعوت کنید که واقعا آنها را دوست دارید:

همیشه افرادی را دعوت کنید که با آنها احساس راحتی بیشتری داشته و احساس رابطه نزدیکی با اینگونه افراد دارید. زیرا در این صورت، حس شما واقعی بوده و لحظات بسیار خوبی را در کنار مهمانان خود خواهید گذراند. پس اولین نکته در رابطه با آداب پذیرایی کردن از مهمان این است که افرادی را که واقعا از ته قلب دوست دارید و رابطه احساسی نزدیکی با آنها دارید را دعوت نمایید.

  1. زمانبندی مشخصی جهت دعوت مهمان به خانه خود داشته باشید:

یکی از مواردی که در مورد دعوت کردن مهمانان باید بدانید این است که روز مشخصی را مشخص کرده و از یک هفته قبل به مهمانان خود اطلاع دهید. متاسفانه بسیاری از افراد از یک روز قبل به این کار اقدام کرده که روش بسیار اشتباهی است. اگر از یک هفته قبل به مهمان خود راجب برنامه پیش رو اطلاع دهید آنها راحت‌تر می‌توانند برنامه خود را با شما هماهنگ کنند.

  1. علاقه غذایی مهمانان را شناخته و بر اساس آن، غذای خوشمزه‌ای برای شام و یا ناهار تدارک ببینید:

قبل از اینکه مهمانان خود را دعوت کنید حتما درباره علاقه‌های غذایی آنها جستجو کرده و بدانید که به چه موادی حساسیت غذایی دارند. آگاهی از این مورد به شما کمک کرده تا غذایی طبق میل مهمانان خود تهیه و تدارک ببینید. اگر مهمان شما گیاه‌خوار است حتما از قبل در این باره اطلاعات کافی کسب کنید و غذاهای مورد علاقه گیاه‌خواران را در برنامه غذایی آن روز بگنجانید.

  1. نظافت منزل:

از مهمترین آداب پذیرایی از مهمان این است که از روز قبل، منزل خود را نظافت و تمیز کنید. اول از همه پیشنهاد می‌شود که گردگیری کرده و سپس تمام منزل را جارو برقی نموده و تمامی وسایل را سر جای خود قرار دهید. این کار باعث می‌شود تا مهمان احساس کند برای او ارزش قائل هستید.

  1. خوشامدگویی به نحو احسنت:

زمانی که مهمانان سر می‌رسند با روی گشاده و با لبخند از آنها استقبال کنید. با آنها صحبت کرده و راهنمایی کنید که وسایل خود را در کدام قسمت از خانه قرار دهند. اگر در این حین، مقداری از کارهای شما باقی مانده است هنگام صحبت کردن با آنها می‌توانید بقیه فعالیت‌های خود را انجام دهید و احساس گرم و صمیمی را به مهمانان خود منتقل کنید.

  1. غذاها و وسایل پذیرایی از مهمان حتما از روز قبل آماده شود:

حتما غذاها را از روز قبل آماده کرده و تنها کارهای جزیی را به روز بعد موکول نمایید. جهت جلوگیری از اتلاف وقت حتما وسایل پذیرایی از مهمان را هم آماده کنید تا برای شما در روز مهمانی مشکلی پیش نیاید و یا جلوی مهمان دچار سردرگمی نشوید. این مورد از جمله اصول مهم هنگام پذیرایی از مهمان به شمار می‌رود.

امیدواریم راهنمای امروز گرین لیست برای ترفندهای خانه داری به شما کمک کرده باشد. شما مخاطبان عزیز می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه با ما در ارتباط باشید. سپاسگزاریم که همراه ما هستید.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=21748]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا